نکته های رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال

IELTS Writing Tips

رایتینگ آیلتس برای بسیاری از زبان آموزان بخشی چالش برانگیز و هراس آور است و بسیاری از این زبان آموزان تا پیش از روز آزمون به اندازه کافی تمرین نداشته و از نکته های کلیدی نوشتن یک رایتینگ خوب بی اطلاع هستند. پیشتر درباره رایتینگ بخش دوم آیلتس یا IELTS Writing Task 2 و نکته های کلیدی و پایه آن نوشتیم. در اینجا این نکته ها و توصیه ها را کامل میکنیم.

1. رایتینگ دوم آیلتس را قبل از رایتینگ اول ننویسید

همانطور که قبلا اشاره شد شما به طور کلی برای نوشتن رایتینگ اول و دوم 60 دقیقه فرصت دارید و بستگی به شما دارد که روی هر یک از رایتینگ ها چقدر زمان صرف کنید. بسیاری ممکن است به شما توصیه کنند که ابتدا رایتینگ دوم( مقاله) را بنویسید چرا که نمره ی این بخش دو برابر بخش اول می باشد. هرگز این کار را انجام ندهید چون استرس شما را برای بخش اول بیشتر میکند و احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که در این بخش نمره از دست بدهد. همچنین شانس بیشتری وجود دارد که حس کنید برای بخش دوم زمان بیشتری نیاز دارید و وقتی این بخش را اول شروع کنید این زمان را در دست خواهید داشت و آن را صرف خواهد کرد!

به هر حال ، سعی کنید مقاله را در 40 دقیقه یا حتی کمتر تمام کنید. برای آشنایی بیشتر به ساختار کامل یک مقاله می توانید به بخش آموزش رایتینگ آیلتس در همین وبسایت مراجعه نمایید.

2. توصیه ای برای افزایش انسجام و یکپارچگی متن

انسجام متن یکی از چهار معیار اصلی نمره دهی رایتینگ می باشد. متن شما براساس پیوسته بودن و انسجام جملات و پاراگراف ها ارزیابی می شود. برای برخی یکپارچه سازی و پیوستگی پاراگراف ها یکی از دشوارترین کار ها می باشد. اما به نظر می رسد که یک راه بسیار ساده برای انسجام پاراگرف ها وجود داشته باشد. برای مثال فرض کنید که شما قرار است راجع به مزیت ها و معایب زغال سنگ به عنوان یک منبع انرژی بنویسید.

Writing IELTS Grading Criteriaدر پاراگراف اول، می توانید راجع به معایب بحث کنید در پارگراف دوم نیز راجع به مزایا بحث کنید. دقت کنید که چگونگی تغییر تفکرات شما از یک پارگراف به پاراگراف دیگر چطور چطور می باشد و اینکه خواننده چطور می تواند نوشته ی شما را دنبال کنند. وصل کردن پارگرافی به پاراگراف بعدی معمولا با جمله ی آخر هر پارگراف صورت می گیرد شما بایستی در جمله ی آخر هر پارگراف به مطلب پارگراف بعدی اشاره کنید: برای مثال : هر چند که زغال سنگ یک منبع ایمن و قابل اعتماد برای انرژی است، با این حال این انرژی بدون عوارض جانبی نمی باشد” در این حال خواننده منتظر شنیدن عوارض این انرژی است” که بایستی در پارگراف بعدی به آن اشاره کرد. به یاد داشته باشید، انسجام متن شامل 25 درصد از نمره ی رایتینگ را شامل می شود بنابراین سعی کنید بر روی انسجام و یکپارچگی متن تمرین کنید.

نوشته های همسان:

توصیه ها و نکته های مهم رایتینگ آیلتس Task 2

دیدگاه ها

Comments are closed.