نکته های تقویت مکالمه انگلیسی/آیلتس

Improve IELTS Speaking

تقویت مکالمه زبان انگلیسی یا مهارت صحبت کردن بطور کلی (Speaking) موضوع مهمی برای رسیدن به نمره مورد نظر در آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال و تافل به شمار میرود. برعکس مهارت های ریدینگ و رایتینگ آیلتس، به نظر میرسد یک مدرس خوب و حرفه ای بتواند نقش و کارکرد بسیار بیشتری برای اتقاء سطح مکالمه و رساندن زبان آموز به نمره مورد نظرش داشته باشد.

نوشته های بسیاری در زمینه تقویت اسپیکینگ آیلتس و زبان انگلیسی در این وبسایت نوشته شده و در آینده نیز بیشتر در این زمینه مطالبی ارائه خواهد شد. این مطالب بطور کلی بر پایه (1) شرکت در دوره های خصوصی (2) تمرین در کنار شرکت در کلاس های گروهی و (3) شیوه خودخوان یا خودآموز هستند. برای دریافت اطلاعات در این زمینه میتوانید این پیوند را دنبال کنید. در زیر به برخی از نکته های کلی اما ضروری در زمینه تقویت اسپیکینگ یا مکالمه میپردازیم.

صحبت کردن و تلفظ انگلیسی خود را تقویت کنید

اولین توصیه ی ما در زمینه ی تقویت مهارت «صحبت کردن» یا speaking این است که نیازی نیست که از همان ابتدای یادگیری زبان مانند یک فرد انگلیسی زبان صحبت کنید. برای مثال، آیا در یادگیری پیانو از همان اول سعی می کنید مانند موزارت بنوازید؟ بنابراین، اولین قائده ی صحبت کردن انگلیسی این است که یاد بگیرید واضح و مختصر صحبت کنید و به یاد داشته باشید که مخاطب شما تنها افراد بومی نیستند، چرا که فقط حدود 380 میلیون انگلیسی زبان در دنیا وجود دارد اما یک میلیارد نفر زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم استفاده می کنند، حال خودتان حساب کنید!

در ابتدای یادگیری سعی کنید که از به کار بردن اصطلاحات و زبان عامیانه (idioms and slang) خود داری کنید (البته آنها را یاد بگیرید ولی به کار نبرید). برای مثال، به نظر هوشمندانه می رسد که بگویید «You’re barking up the wrong tree به مفهوم اشتباه کردن»، اما اگر این اصطلاح را در شرایط اشتباه به کار ببرید یا اینکه طرف مقابل منظور شما را متوجه نشود، در عین حال که شما تلاش می کنید چیزی را توضیح دهید یا منظور واقعی خود را به طرف مقابل برسانید مضحک به نظر خواهید رسید.

در زبان انگلیسی ضرب المثلی هست که می گوید ” آیا شما دیکشنری خوردید؟” این مَثل زمانی به کار برده می شود که کسی به جای کلمات کوتاه از واژه های طولانی وپیچیده استفاده کند. ارزش جملات کوتاه به اندازه جملات بلند و در هم برهم می باشد و در واقع هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد. ارزش آنچه که شما باید بگویید همان چیزی ست که می گویید و این نشانگر هوش و ذکاوت بالا نیست. بنابراین، به نظر می رسد که استفاده از واژه های ساده و کوتاه مناسب تر باشد .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از