نوشتن سرنوشتار (outlining) – مهارت های اصلی آیلتس و تافل

Outlining for ielts toeflآزمون های زبان انگلیسی همانند آیلتس و تافل چیزی فراتر از حفظ کردن لغات یا توانایی خواندن یا شنیدن هستند و عواملی همچون کمبود زمان، درک مطلب و آشنایی با چهارچوب این آزمون ها در موفقیت کارکردی کلیدی دارند. تسلط و چیره دستی بر مهارت های اصلی و پایه آیلتس و تافل به بالا رفتن چشمگیر نمره در این دو آزمون خواهد انجامید و اساس برنامه درسی بسیاری از طرح درس های این دو آزمون هستند. در زیر به بررسی مهارت سرنوشتار نویسی یا outline کردن میپردازیم. دیگر مهارت ها را میتوانید در پایان این نوشته بازبینی فرمایید.

 

مهارت های تافل iBT- مختصرنویسی یا نوشتن سرنوشتار (outlining)

مختصر نویسی(outlining) یا نوشتن سرنوشتار یک روش خطی برای ترسیم، طبقه بندی و سازماندهی افکار، ایده ها و اطلاعات است. این کار به شما کمک می کند تا مجموعه ای از اطلاعات را بر اساس اهمیت و ارتباط ایجاد کنید. نکات بر حسب مجموعه ها و سپس زیر مجموعه ها مرتب می شوند و از خلاصه به اصل مطلب می رسد.شما می توانید از تکنیک های مختصرنویسی در بخش های لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ در آزمون تافل استفاده کنید. به عنوان مثال، در حالی که به یک مکالمه یا سخنرانی گوش می دهید، می توانید نکات اصلی، زیر مجموعه های این نکات و مثال ها را دنبال کنید. اگر این کار را دقیق انجام دهید، می توانید به عقب بازگردید و پاسخ به سوالات خود را بیابید.در بخش اسپیکینگ، هنگامی که شما فقط 15 تا 30 ثانیه برای برنامه ریزی برای پاسخ خود زمان دارید، ممکن است مایل باشید از یک طرح کلی سریع برای پاسخ دهی استفاده کنید. چنین روشی برای مقالات در بخش رایتینگ نیز کاربرد دارد.

تقویت مهارت های سرنوشتار نویسی(outlining)

شما می توانید مهارت های اوت لاینینگ خود را با استفاده از تمامی ابزار نظیر کتاب های درسی، روزنامه ها و مجلات تقویت کنید. شما همچنین می توانید به نوارهای خبری و یا کتاب های صوتی گوش دهید و نکته برداری کنید. به طور کلی با استفاده از مختصر نویسی، قادر خواهید بود ساختار اطلاعات در نوشتارها و گفتارها را بازسازی کنید.

منابع

بیشتر کتاب های درسی که به زبان اصلی هستند، تمریناتی درباره مختصر نویسی دارند. علاوه بر این، کتاب های درسی که به منظور تقویت رایتینگ و آموزش مهارت ها چاپ شده اند، باید بخشی را برای تقویت مهارت اوت لاینینگ داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

اسکیم(skim) کردن

جمله سازی(Synthesizing)

خلاصه نویسی Summarizing

اسکن(Scan) کردن

پارافریز(paraphrase) بازگویی کردن

یادداشت برداری(Note taking)

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از