نمره 8.5 آیلتس عایشه در آزمون اول بدون تجربه کلاس یا استاد

Tips for IELTSرسیدن به نمره بالای 7.5 آیلتس و به ویژه نمره های 8 یا 8.5 آیلتس رویای بسیاری از زبان آموزان و حتی بهترین استاد های آیلتس است و آشکارا تنها تعداد انگشت شماری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس در سراسر دنیا موفق میشوند چنین نمره هابی را دریافت نمایند. به گزارش وبسایت آیلتس بلاگ زبان آموزی به نام عایشه موفق شده است در نخستین آزمون آیلتس خود بدون شرکت در هیچ دوره یا کلاس آمادگی و بدون کمک گرفتن از هیچ استادی به نمره کلی 8.5 دست یابد!

ایشان همچنین نکته هایی را به تجربه شخصی خود برای تقویت مهارت های هر بخش (Listening, Reading, Writing, Speaking) در اختیار دیگران گذارده که میتواند بسیار سودمند باشد.

گزیده از پیشنهاد ها و نکته های ایشان را در زیر می آوریم:

در بخش Listening

عایشه مدرسه خود را به زبان انگلیسی گذرانده و از این نظر موقیعتی ویژه داشته است ولی دیدن مستمر فیلم بدون زیرنویس، روزانه 30 دقیقه برنامه های BBC و بدنبال آن دوره کتاب های آیلتس کمبریج را برای تقویت بخش لیسنینگ آیلتس پیشنهاد میکند.

در بخش Reading

به باور ایشان خواندن پیوسته مقاله ها میتواند در آموختن واژگان و دستور زبان کلیدی باشد. همچنین به گفته ایشان تمرین دو تکنیک اصلی skimming و Scanning در بخش ریدینگ سرنوشت ساز است. عایشه سوالات TRUE/FALSE/NOT GIVEN را دشوار ترین سوالات میداند و پیشنهاد میکند زبان آموزان زمان بیشتری به آموختن آن بدهند. همچنین به باور ایشان بهترین راه برای مدیریت زمان، خواندن متن با سرعت بسیار بالا و خط کشیدن دور مهترین اطلاعات متن همچون نام اشخاص، تاریخ ها، اعداد، و..، خواندن سریع پرسش ها و بازگشت به متن برای یافتن پاسخ هاست.

در بخش Writing

عایشه بخش رایتینگ آیلتس را یک بخش دشوار برای بسیار از آزمون دهندگان میداند و پیشنهاد میکند برای آشنایی با انواع پرسش ها و شیوه درست پاسخدهی باید به مرور و بررسی ویدئوهایی که در یوتیوب در این زمینه در دسترس گذارده شده پرداخت. همچنین به گفته ایشان خواندن و بررسی sample essays در سایت آیلتس بلاگ میتواند بسیار سودمند و مفید باشد. توجه ویژه به حداقل تعداد واژگان در رایتینگ، پرداختن به موضوع و پرت نشدن(Writing off-topic)، به کار بردن انواع جمله ها، پیوند دهندگان(linkers) و واژگان هم معنی از دیدگاه ایشان از نکته های کلیدی در این بخش است.

در بخش Speaking

روزی 30 دقیقه را به صحبت کردن به انگلیسی اختصاص دهید. کوشش کنید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، سوال را درست بشنوید و به سوال مطرح شده درست پاسخ دهید. در بخش دوم اسپیکینگ به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ دهید تا نمره Task achievement را بگیرید. با سرعت مناسب صحبت کنید[200 واژه در دقیقه] نه خیلی سریع و نه خیلی کند. از عبارت های ثابتی که پیش از آغاز پاسخ به کار میرود یا فیلر ها(fillers) استفاده کنید تا نمره بخش Fluency یا روان صحبت کردن شما کم نشود. اگر سوال اگزمینر (examiner) یا آزمون گیرنده را متوجه نشید حتما از او بخواهید تا سوال را تکرار کند چون این حق به شما داده شده است.

اگر جایی اشتباه کردید خیلی دستپاچه نشوید و سعی کنید به سوالات بعدی درست جواب دهید [چون با یک اشتباه نمره زیادی از شما کم نمیشود و همچنان این بخت را دارید که نمره خوبی دریافت کنید].

منبع: http://www.ielts-blog.com

بیشتر بخوانید:

بهترین کلاس خصوصی آیلتس

دوره فشرده ۱ تا ۳ ماهه آیلتس تافل مکالمه

یادگیری زبان انگلیسی بدون رفتن به کلاس

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع خودخوان (بدون کلاس) آیلتس آکادمیک جنرال

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

دیدگاه ها

Comments are closed.