نمره 7 اسپیکینگ آزمون آیلتس منصور خ. زمستان 92

یکی از نکته های آموزنده هم برای استاد های آیلتس و تافل و هم برای زبان آموزانی که هوشمندانه در این زمینه کار میکنند میتونه بررسی مورد های پیشین و موشکافی کارنامه ها باشه.

منصور خ. یکی از زبان آموزانی که تنها چند جلسه برای اسپیکینگ آیلتس رو با من گذروند تونست تنها در 5 جلسه نمره خودش رو در بخش اسپیکینگ(speaking) از 6 به 7 برسونه! البته این مورد بی گمان یکی از مورد های ویژه هست و به باور من زبان آموزها نباید آنچنان به این مورد ها دلخوش باشند.

 

نمره دریافت شده

نمره 7 اسپیکینگ

 

طرح درس کلاس در این مورد

با توجه به 2 هفته باقیمانده به آزمون از روز آغاز کلاس، 6 جلسه برای رساندن نمره 6 به 7 آیلتس آکادمیک در بخش اسپیکینگ در نظر گرفته شد. بنا بر این بود که در هر 2 جلسه یکی از 3 بخش اصلی اسپیکینگ بازبینی و نکته های در پیوند با آن بخش آموزش داده شود.

 

شوربختانه ایشان بدلیل برف سنگین زمستان 92 نتوانستند در یکی از کلاس ها شرکت کنند و این دوره فوق فشرده با 5 جلسه به پایان رسید.

 

توانمندی ها و ناتوانی های زبان آموز:

ایشان پیش از این مترجم بوده (که البته همیشه با نمره بالا در آیلتس همراه نیست!) و در بخش اسپیکینگ گرچه در ساختن ساختارهای کمابیش پیچیده موفق عمل میکردند، در روان و پیوسته سخن گفتن با چالش هایی همراه بودند.

در جلساتی که با هم داشتیم درباره نکات هر سه بخش اسپیکینگ آیلتس گفتگوهایی داشتیم، با اینهمه نمره 7 ایشان برای خود من هم با شگفتی همراه بود. آنچه میتوان از این پرونده آموخت به باور من اینست که واروی آنچه بسیاری از استادها و زبان آموزان میپندارند، آزمون گیرندگان آیلتس در سنجش با روان و پیوسته سخن گفتن برتری بیشتری به ساختارهای پیچیده و بهره گیری درست از واژگان میدهند.

امیدوارم بررسی این پرونده آیلتس برای همگی دوستان سودمند باشد.

 

پویا ابوالقاسمی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از