نمره 7 اسپیکینگ آزمون آیلتس منصور خ. زمستان 92

یکی از نکته های آموزنده هم برای استاد های آیلتس و تافل و هم برای زبان آموزانی که هوشمندانه در این زمینه کار میکنند میتونه بررسی مورد های پیشین و موشکافی کارنامه ها باشه.

منصور خ. یکی از زبان آموزانی که تنها چند جلسه برای اسپیکینگ آیلتس رو با من گذروند تونست تنها در 5 جلسه نمره خودش رو در بخش اسپیکینگ(speaking) از 6 به 7 برسونه! البته این مورد بی گمان یکی از مورد های ویژه هست و به باور من زبان آموزها نباید آنچنان به این مورد ها دلخوش باشند.

 

نمره دریافت شده

نمره 7 اسپیکینگ

 

طرح درس کلاس در این مورد

با توجه به 2 هفته باقیمانده به آزمون از روز آغاز کلاس، 6 جلسه برای رساندن نمره 6 به 7 آیلتس آکادمیک در بخش اسپیکینگ در نظر گرفته شد. بنا بر این بود که در هر 2 جلسه یکی از 3 بخش اصلی اسپیکینگ بازبینی و نکته های در پیوند با آن بخش آموزش داده شود.

 

شوربختانه ایشان بدلیل برف سنگین زمستان 92 نتوانستند در یکی از کلاس ها شرکت کنند و این دوره فوق فشرده با 5 جلسه به پایان رسید.

 

توانمندی ها و ناتوانی های زبان آموز:

ایشان پیش از این مترجم بوده (که البته همیشه با نمره بالا در آیلتس همراه نیست!) و در بخش اسپیکینگ گرچه در ساختن ساختارهای کمابیش پیچیده موفق عمل میکردند، در روان و پیوسته سخن گفتن با چالش هایی همراه بودند.

در جلساتی که با هم داشتیم درباره نکات هر سه بخش اسپیکینگ آیلتس گفتگوهایی داشتیم، با اینهمه نمره 7 ایشان برای خود من هم با شگفتی همراه بود. آنچه میتوان از این پرونده آموخت به باور من اینست که واروی آنچه بسیاری از استادها و زبان آموزان میپندارند، آزمون گیرندگان آیلتس در سنجش با روان و پیوسته سخن گفتن برتری بیشتری به ساختارهای پیچیده و بهره گیری درست از واژگان میدهند.

امیدوارم بررسی این پرونده آیلتس برای همگی دوستان سودمند باشد.

 

پویا ابوالقاسمی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از