نمره 6 اسپیکینگ آیلتس توسط مهندس د. تابستان 1392

یکی دیگر از زبان آموزان سال 1392 در دوره های فشرده آیلتس که هم اکنون در کانادا در مقطع دکترا سرگرم تحصیل میباشند مهندس د. از استادهای جوان فعال در چندین شعبه دانشگاه آزاد تهران در زمینه مهندسی مکانیک بودند.

ایشان همچنین یکی از تندآموز ترین زبان آموزانی بودند که من تاکنون افتخار آموزششان را بر عهده داشته ام. در پرونده آموزشی ایشان من تنها وظیفه آموزش بخش اسپیکینگ آیلتس را عهده دار بودم و مهارت های دیگر(رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ) به خواست ایشان و پیش از آشنایی با من به عهده استاد(های)دیگری بود که من درباره شان اطلاعی ندارم.

ایشان پیش از آغاز دوره یکبار در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره 5 را در اسپیکینگ بدست آورده بودند و برای بهره گیری از کمک هزینه تحصیلی(Fund) ناگزیر به داشتن نمره 6 اسپیکینگ بودند.

 

نگارش یک طرح درس فشرده و پاربازده

روش آموزشی که در این مورد در پیش گرفتم، (1) پیش کشیدن پرسش های اسپیکینگ آیلتسی بود که بارها و بارها از سوی زبان آموزان پیشین در آزمون های واقعی گزارش شده بود(همچنین از کتاب 220 speaking IELTS بهره بردم)، (2) درخواست از ایشان به پاسخگویی به تک تک این پرسش ها و یادداشت برداری من از این پاسخ ها، (3) ویرایش و بازسازی تمامی گزاره ها و واژگان نادرست زبان آموز و نوشتن پاسخ درست و استاندارد برپایه پاسخ ایشان بر روی تخته و در پایان (4) درخواست از ایشان برای نوشتن واژه به واژه این پاسخ و تمرین چندباره آن برای جلسه بعدی بود.

این دوره فشرده رویهمرفته 3 هفته به درازا کشید و در هر هفته 4 تا 5 جلسه برگزار شد. ایشان در این دوره با تمرین فراوان و آمادگی و توان ذهنی بالا برای فراگیری تازه ها توانستند در آزمون دوم به نمره 6 در بخش اسپیکینگ دست پیدا کنند و برای بهره گیری از کمک هزینه تحصیلی و ادامه تحصیل در مقطع دکترا راهی کشور کانادا شدند.

نمره دریافت شده = 6 اسپیکینگ

نمونه صدای ضبط شده ایشان در جلسه نخست در دسترس است و برای زبان آموزان دوره های تازه قابل پخش خواهد بود.

امیدوارم این پرونده آموزشی و شیوه آموزشی برای دیگر زبان آموزان و همکاران سودمند باشد.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از