نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

در زیر نوشته ای در زمینه اقدام برای دریافت بورس های تحصیلی(fund – scholarship) خارج از کشور نوشته شده است که بخشی از مجموعه نوشته هایی در این باره با هدف آموزش دانشجوبان ایرانی برای دریافت این گونه کمک هاست. دیگر نوشته ها را میتوانید در پایان این نوشته دنبال فرمایید.

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال های دانلودی ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.  

.

چه زمانی برای بورس های تحصیلی اقدام کنیم؟

زمان اقدام برای اخذ بورس های تحصیلی به مهلت تعیین شده‌ی آن بستگی دارد. برخی بورس ها حدود یک سال مهلت دارند. در این صورت شما اگر در حال حاضر دبیرستانی هستید، برای بورسیه شدن در فصل تابستانِ آخرین سال تحصیلی خود در مدرسه اقدام کنید. اما اگر آن فرصت را از دست داده اید، از تلاش دست نکشید! به اطلاعات بورس هایی مراجعه کنید که در حال حاضر اعطا می شوند.

چگونه می توانید برای بورس های تحصیلی اقدام کنید؟

هر بورس تحصیلی شرایط خود را دارد. وب سایت بورس های تحصیلی باید به شما اطلاعاتی را ارائه کند که چه کسانی واجد شرایط هستند و چگونه می توانند اقدام کنند..اطمینان حاصل کنید که درخواست بورس ها را به دقت مطالعه کرده اید، آن را به طور کامل پر کرده اید و در مهلت مقرر آن را ارسال کرده اید.

چگونه می توانید پول بورس های تحصیلی را دریافت کنید؟

این موضوع بستگی به نوع بورس تحصیلی دارد. این پول ممکن است به طور مستقیم به کالج شما ارسال شود و به هزینه های درسی، شهریه و دیگر هزینه های دانشگاهی شما تعلق گیرد و در نهایت اگر مبلغی اضافه ماند، به شما پرداخت شود.

اما در حالت دیگر، این پول ممکن است از همان ابتدا به شکل چک مستقیما به شما پرداخت شود. ارائه دهنده بورس تحصیلی باید به شما اطلاع دهد که این پرداخت چگونه صورت خواهد گرفت. اگر نگفت، از او سوال کنید.

چگونه بورسهای تحصیلی بر دیگر کمک های دانشجویی شما تاثیر می گذارد؟

بورس تحصیلی بر دیگر کمک های دانشجویی شما تاثیرگذار خواهد بود، چرا که همه کمک های دریافتی شما در مجموع نباید از هزینه های مورد نیاز برای تحصیل شما در کالج و یا مدرسه حرفه ای فراتر رود. بنابراین، شما باید مدرسه و یا کالج خود را در جریان بورس تحصیلی دریافتی و یا وام های خود قرار دهید تا دفتر کمک های مالی آنجا محاسبه کند که شما در مجموع چه مقدار پول برای تحصیل تان نیاز دارید. سپس اگر با این پول ها نیز هزینه تحصیلی تان تامین نشد، می توانید از دیگر کمک های مالی که واجد شرایط دریافت آنها هستید، استفاده کنید. هر سوالی که دارید به دفتر کمک های مالی محل تحصیل خود مراجعه کنید:

https://studentaid.ed.gov/sa/types/grants-scholarships/finding-scholarships

بیشتر بخوانید:

چطور کمک هزینه(بورس) تحصیلی پیدا کنیم و درخواست دهیم؟

راهنمای نحوه نوشتن رزومه یا CV خوب کاری

آموزش چگونگی نوشتن انگیزه نامه (personal statement)

آموزش نحوه نوشتن انگیزه نامه (SOP Statement of Purpose)

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از