نتیجه آزمون آیلتس: نمره 9 ریدینگ، نمره 6.5 رایتینگ

بسیاری از زبان آموزان و شمار چشمگیری از آموزگاران آیلتس بر این باور هستند که اگر زبان آموزی در یکی از بند ها برای نمونه اسپیکینگ یا ریدینگ نمره بالایی(7.5یا بالاتر) بدست آورده باشد، اگزمینر موظف است بند های دیگر را هم برای ایشان نمره بالایی “رد” کند!

چند سال پیش یکی از متخصصان قلب که در غرب تهران زندگی میکردند کارنامه ای از آیلتس جنرال به من نشان دادند که در این آزمون تنها با اطلاعات عمومی و بدون هیچگونه دانشی از چهارچوب آزمون آیلتس نمره 8 ریدینگ و 4 رایتینگ بدست آورده بودند!

زبان آموزان باید آگاه باشند نمره دهی به هر یک از مهارت ها جدا از دیگر مهارت ها انجام شده و بازتابی بر روی یکدیگر ندارد. از این رو با یک برنامه ریزی درست باید بودجه زمانی خود را بدرستی برای هر یک از مهارت ها ساماندهی نمود.

سایت “آیلتس بلاگ” در نوشته ای به کارنامه یکی از شرکت کنندگان هندی آزمون آیلتس پرداخته و کارنامه ایشان با نمره های 9 ریدینگ، 8.5 اسپیکینگ، 8.5 لیسنینگ و 6.5 رایتینگ را بررسی کرده است. در این نوشته خود شرکت کننده به روشن کردن چرایی این رویداد پرداخته است:

http://www.ielts-blog.com/ielts-test-results-competition/ielts-preparation-tips-from-winners

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

فهرست بهترین منابع آیلتس

دانلود ویدئوی آموزشی نکته های لیسنینگ آیلتس از British Council

۵۰ روز تا آزمون آیلتس من (۱۵ اسفند ۹۴)؛ هدف نمره ۸+ آکادمیک!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از