مقیاس 9 نمره ای آیلتس و معنای نمره ها

به شما بابت هر بخش آزمون نظیر لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ نمره داده خواهد شد. میانگین آنان نمره کلی شما را معین می کند. شما می توانید ( بعنوان مثال کل نمره 5، 6، 7 ) یا با نیم بعنوان مثال ( پنج و نیم، شش و نیم، هفت ونیم) را در هر بخش آزمون کسب نمایید.

نمره 9: کاربر متخصص: چنین کاربری بطور کامل تسلط عملیاتی به زبان دارد:مناسب، دقیق، صحیح و سلیس با درک کامل زبان

نمره 8: کاربر خیلی خوب: چنین کاربری بطور کامل تسلط عملیاتی به زبان دارد با گهگاهی اشتباه بی قاعده و نا مناسب. در وضعیت نا آشنا ممکن است درک اشتباه رخ دهد. بحث های مفصل و پر جزئیات را بخوبی اداره می کند.

نمره 7: کاربر خوب: این کاربر تسلط عملیاتی به زبان دارد، اگرچه در برخی موقعیت ها با اشتباهات و عدم درک درست همراه است. بطور کلی پیچیدگی زبان را بخوبی اداره می کند و استدلال مفصل را درک می نماید.

نمره 6: کاربر شایسته: این کاربر بطور کلی علیرغم برخی اشتباهات و عدم درک مناسب، تسلط موثر به زبان دارد . بطور متوسط قادر است زبان پیجیده را استفاده و درک نماید، خصوصا در وضعیت های مشابه.

نمره 5: کاربر متوسط:این کاربرتسلط جز جز به زبان دارد، در اکثر موقعیت ها ازپس معنی کلی بر می آید، اگرچه محتمل است که اشتباهات زیادی را بنماید. می بایست قادر باشد تا ارتباطات پایه ای و اساسی در رشته مربوطه اداره نماید.

نمره 4: کاربر محدود: در مورد این کاربر، شایستگی اساسی به موقعیت های مشابه محدود است. ضمنا در فهمیدن و بیان نمودن مشکل مکرر دارد. قادر نیست از زبان پیچیده استفاده نماید.

نمره 3: کاربر بسیار محدود: در موقعیت های خیلی آشنا فقط معانی کلی را می رساند و درک می کند. به طور مکرر در ارتباطات وقفه رخ می دهد.

نمره 2: کاربر متناوب: برای این کاربر برقراری هیچ ارتباط واقعی ممکن نیست بجز اساسی ترین اطلاعات با استفاده از کلمات مجزا و منفرد یا فرمول هایی کوتاه در موقعیت های آشنا و برای برطرف نمودن نیازهای فوری. در فهمیدن صحبت و نگارش انگلیسی مشکل زیادی دارد.

نمره 1: غیر کاربر: بطور اساسی هیچ توانایی در استفاده از زبان بجز چند کلمه مجزا و منفرد ندارد.

نمره 0: مبادرت به آزمون ننموده است: هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نداده است.

هر نمره با یک سطحی از شایستگی زبان انگلیسی مشابهت دارد. همه بخش های آزمون و نمره کلی می توانند بصورت کلی و نمرات نصف گزارش شوند ، مثل شش و نیم، هفت و نیم و هشت.

منبع: http://www.ielts.org

مترجم: آقای حسین افشار

ترجمه به سفارش http://www.ielts2.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از