معنی اصطلاح Make Inroads در انگلیسی/آیلتس

معنی اصطلاح Make Inroads در انگلیسی/آیلتس

معنی اصطلاح Make Inroads در انگلیسی/آیلتس

در این پست آموزشی قصد داریم با یک ساختار آکادمیک جدید آشنایی پیدا کنیم. این ترکیب در فصل اول سریال بریکینگ بد به کار رفته و چند ثانیه از این سریال که دربرگیرنده این ساختار آکادمیک هست هم برای عزیزان آورده شده.

در ادامه نگاهی دقیق به دیکشنری کمبریج داریم و این ساختار و مثال های آن را بررسی میکنیم. در پایان جمله هایی برای یک تاپیک رایتینگ مینویسیم با با کاربرد آن برای این آزمون آشنایی پیدا کنیم. 

.

معنی عبارت Make Inroads در زبان انگلیسی

.

معنی اصطلاح Make Inroads در دیکشنری کمبریج 

✍️ To make inroads

➖➖➖➖

💡Definition: direct and noticeable effects on something / An invasion

✅ Example #1: they made inroads in the United States market

✅ Example #2: The Japanese rapidly made inroads into the computer-chip market.

✅ Example #3: Video is making huge inroads into attendance figures at movie theaters (=taking away its customers).

Source: https://www.ldoceonline.com/dictionary/make-inroads-into-on-something

.

کاربرد ساختار Make Inroads در رایتینگ های آیلتس

این موضوع رایتینگ مربوط به جلد 15 کمبریج آیلتس آکادمیک تست دوم هست. با عبارت make inroads قصد داریم برای این تاپیک جمله سازی هایی را انجام دهیم. 

.

✅ Example #1: It is a fact that online content with its availability and free expression has made enormous inroads in newspaper market share, but predicting the total annihilation of traditional papers is an overestimation in my opinion. 

✅ Example #2: I am convinced that there are innovative ways for traditional newspapers to reclaim what it has once been theirs and make inroads in the market in coming decades.

جمله سازی های شما

در بخش کامنت ها در پایین این صفحه میتوانید جمله سازی های خودتان با این ترکیب را برای ما ارسال کنید تا توسط مهندس ابوالقاسمی، مدرس آیلتس، تصحیح شوند. ضمنا تمامی سوالات خود در زمینه این آزمون را هم میتوانید در همینجا مطرح بفرمایید. 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از