مشکل زمان کم آوردن در ريدينگ آیلتس یا تافل و راه حل آن

Little time in IELTS TOEFL Readingدر ریدینگ های آیلتس و تافل کمتر آزمون دهنده ای است که با مشکل زمان روبرو نباشد و بسیاری از زبان آموزانی که در نهایت به نمره 7 آیلتس دست یافته اند حتی افزایش 10 دقیقه زمان را برابر 1 نمره افزایش در نمره ریدینگ خود اعلام کردند. اما مشکل کم آوردن زمان در این ریدینگ ها چیست و چه راهکارهایی برای بهبود آن پیش روست؟

سرعت ایده آل یا آرمانی ریدینگ در آیلتس و تافل چیست؟

یکی از رفرنس های آیلتس سرعت مناسب برای زبان آموزانی که بدنبال نمره 6 تا 7 آیلتس هستند را برابر 300 کلمه در دقیقه [با 70% درک مطلب] پیشنهاد کرده است که حتی شنیدن آن برای بسیاری هراس آور است! 300 واژه در هر دقیقه برابرست با 5 واژه در هر ثانیه که برای بسیاری از زبان آموزان حتی زبان آموزان قوی سرعت بالایی است. بیشتر زبان آموزانی که کار آموختن زبان انگلیسی را با هدف آیلتس یا تافل آغاز میکنند آهنگی برابر با 60 تا 80 واژه در دقیقه دارند و رساندن این سرعت به چیزی نزدیک عدد 300 نیازمند هزاران ساعت تلاش در راستای درست و یک برنامه ریزی مناسب است.

چطور میتوان سرعت ریدینگ را بالا برد؟

بهبود سرعت ریدینگ هدف تمامی زبان آموزان است و متاسفانه هیچ راه حل فوری و بدون تلاشی برای رسیدن به آن وجود ندارد. بخشی از قابلیت تندخوانی یا بهبود در آن ارثی است و برخی از زبان آموزان توانایی درونی بهتری در این زمینه از خود نشان میدهند و بخش دیگر آن یعنی توان بالا بردن سرعت ریدینگ نیازمند رعایت یک سری نکته های کلی و مهم تر از آن پدید آوردن عادت خواندن متون مختلف بصورت روزانه و بالا بردن تجربه خواندن متن های گوناگون در حوزه های گوناگون است. به این معنی که برای رسیدن از سطح 60 کلمه در دقیقه به 300 کلمه در دقیقه باید هزاران هزار صفحه به انگلیسی خوانده و پیوسته زمان مورد نیاز خود برای تعداد مشخصی از لغات را پایش نمایید.

پیشتر در این زمینه نوشته هایی منتشر شده است که میتوانید در پیوند های زیر دنبال نمایید:

شگرد های افزایش سرعت خواندن

بالا بردن درک مطلب آیلتس و تافل با تمرین روش خلاصه نویسی

بهترین تکنیک خواندن ریدینگ آیلتس و تافل در کمترین زمان

راهکارهای تقویت ریدینگ آیلتس

راه بالا بردن سطح درک مطلب آیلتس

دانلود ویدئوی آموزشی نکته های ریدینگ آیلتس British Council

در ریدینگ آیلتس و تافل اول باید سوال ها را خواند یا متن را؟

تعداد لغات ریدینگ های آیلتس چقدر است؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از