مشکلات متداول در رایتینگ نوع دوم آیلتس IELTS Writing Task 2

IELTS Writing Task 21- شما در رایتینگ نوع دوم باید سوال را تحلیل کنید، چون سوال آیلتس قطعا یک جواب درست ندارد. نخست، مشخص کنید چند مورد در سوالتان مطرح شده است که شما باید نشان دهید. مثلا (مورد اول) باید بگویید با موضوع مطرح شده در سوال موافق اید یا مخالف؟ (مورد دوم) یا سوال از شما می‌خواهد در جوابتان درباره‌ی هر دو وجه مثبت و منفی سوال بحث کنید و در نهایت نظر خودتان را هم بگویید؟ و (مورد سوم) گاهی هم سوال خودش چندبخشی است و لازم است مطمئن شوید که همه‌ی بخش‌هاش را توضیح می‌دهید.

۲- ممکن است سوال را کامل نخوانید و بنا بر این درباره‌ی موضوعی که از آن سوال شده چیزی ننویسید. برخی‌ها در سوال تسک دوی آیلتس موازی برخورد می‌کنند، یعنی دقیقا درباره‌ی چیزی می‌نویسند که کاملا با آن‌چه درباره‌اش سوال شده فرق می‌کند (این یک موضوع کاملا جدی و واقعی است . بعضی افرادی که اتفاقا خیلی هم نوشتن را تمرین کرده‌اند بابت همین کوتاهیشان در خواندن سوال نمره را از دست می‌دهند چرا که درباره‌ی موضوعی نوشته‌اند که ربطی به سوال نداشته است.)

۳- ساختار پاراگراف‌ها در رایتینگ بسیار مهم اند. نخست، یک مقدمه‌ی واضح و ترو تمیز می‌نویسید که کلیت متن شما را نشان می‌دهد و می‌گوید قرار است در این متن چه بگویید؛ دوم، تنه‌ی اصلی متنان را می‌نویسید و در آن ایده‌ی اصلی را مطرح می‌کنید و اطلاعاتتان را می‌آورید و با مثال تکمیلش می‌کنید؛ و در نهایت متنتان را با یک نتیجه‌گیری مناسب که در آن همه‌ی چیزهای مهم را جمع کرده‌اید، تمام می‌کنید.

۴- به‌طور کلی، لازم است همان‌قدر که گرامر خوبی دارید از لغت‌های خوبی هم استفاده کنید. همچنین باید از قیدهای مناسبی در متنتان استفاده کنید طوری که مخاطبتان را سر شوق بیاورید و توجهش را برای خواندن ادامه‌ی متنتان جلب کنید.

۵- متنتان باید حداقل ۲۵۰ کلمه باشد. کم‌تر از این از نمره‌تان کم می‌کند.

۶- گاهی اوقات، حتی با یک پاسخ خیلی خوب نمره‌ی خوبی کسب نخواهید کرد. ۲۵درصد از نمره‌ی رایتینگ تسک دو (چه آکادمیک و چه جنرال) بر پاسخی تمام و کمال مبتنی است. این معیار برمی‌گردد به مدلی که شما به تسک دوی رایتینگ آیلتس پاسخ می‌هید. اگر در جوابتان همه‌ی بخش‌های رایتینگ تسک دوم را پوشش داده باشید، نمره‌ی شش یا بالاتر می‌گیرید. پس جواب مجزا به هر بخش رایتینگ بسیار مهم است. ۷۵درصد باقی‌مانده نمره‌ی شما مبتنی است بر لغاتی که استفاده می‌کنید، گرامر دقیق و صحیح،‌ پارگراف‌بندیتان و ارتباط ایده‌هایتان با هم.

برگردان به فارسی به کوشش سرکار خانم رخساره ثابتی، به سفارش ielts2.com

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

توضیح چگونگی نوشتن IELTS Writing بخش دوم Task 2

آشنایی با Used to, Be used to, Get used to

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دانلود کتاب IELTS Plus 3 با کیفیت بالا (به سفارش ielts2.com)

مجموعه فایل های صوتی ضبط شده از کلاس های مهندس ابوالقاسمی

دانلود کتاب Cambridge IELTS 11 (برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۱۰(برای نخستین بار در ielts2)

فهرست بهترین منابع آیلتس

پیوستن به گروه تلگرام ielts2.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از