مستند های تلویزیونی برای تقویت آیلتس

مستند های تلویزیونی برای تقویت آیلتس

مستند های تلویزیونی برای تقویت آیلتس

مستند های تلویزیونی برای تقویت آیلتس

به باور ما مستند های علمی اجتماعی دنیای انگلیسی زبان مثل BBC، و Discovery Channel و بسیاری دیگر از مجموعه ها با زبان آکادمیک و روایت علمی و لهجه بریتیش میتوانند منبع بسیار خوبی برای تقویت لغات، بهبود لیسنینگ و آشنایی با ایده های جدید برای اسپیکینگ و رایتینگ های آیلتس باشند. فهرستی نزدیک به 200 مستند جذاب انگلیسی برای دانلود رایگان با همین منظور در ielts2.com در دسترس شما عزیزان می باشد. 

تمامی منابع سایت به همراه هزاران کتاب دیگر در بزرگترین کانال های دانلود زبان انگلیسی و آیلتس در تلگرام با نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) در دسترس شما عزیزان می باشد. 

.

مستند های تلویزیونی برای تقویت مهارت های آیلتس

مستند های تلویزیونی می‌توانند یک روش موثر برای تقویت زبان انگلیسی باشند. در اینجا لیستی از بهترین مستند های تلویزیونی برای تقویت زبان انگلیسی آمده است:

1. “Planet Earth” (سیاره زمین): این مستند به تصاویر زیبا و شگفت انگیز از حیات وحش و طبیعت سراسر جهان می‌پردازد.

2. “Blue Planet” (سیاره آبی): این مستند در مورد اقیانوس ها و جانداران زیر آب است.

3. “Cosmos: A Spacetime Odyssey” (کیهان: سفر به فضا): این مستند در مورد کیهان شامل ستارگان، سیارات و سایر جسم های آسمانی است.

4. “The Civil War” (جنگ داخلی): این مستند در مورد جنگ داخلی آمریکا است و تاریخچه و رویدادهای مهم آن را بررسی می‌کند.

5. “The World at War” (دنیا در جنگ): این مستند در مورد جنگ جهانی دوم است و شامل شاهدان چشمگیر، خاطرات و رویدادهای مهم است.

6. “Life” (زندگی): این مستند به تصاویر زندگی حیوانات در سراسر جهان می‌پردازد.

7. “The Story of Us with Morgan Freeman” (داستان ما با مورگان فریمن): این مستند در مورد تاریخ و فرهنگ های مختلف جهان است.

8. “Human Planet” (سیاره انسان): این مستند به تصاویر زندگی انسان در شرایط طبیعی و سخت در سراسر جهان می‌پردازد.

9. “The Blue Planet II” (سیاره آبی II): این مستند به تصاویر زیر آب و جانداران آن می‌پردازد.

10. “Africa” (آفریقا): این مستند درباره طبیعت و حیات وحش قاره آفریقا است.

11. “Wonders of the Solar System” (شگفتی های منظومه شمسی): این مستند درباره سیارات و جسم های آسمانی در منظومه شمسی است.

12. “The Universe” (جهان): این مستند در مورد کیهان و رازهای آن است.

13. “The Story of China” (داستان چین): این مستند درباره تاریخ و فرهنگ چین است.

14. “The Great War” (جنگ بزرگ): این مستند درباره جنگ جهانی اول است و تاریخچه و رویدادهای آن را بررسی می‌کند.

15. “Frozen Planet” (سیاره یخبندان): این مستند درباره مناطق قطبی و حیات وحش آن ها است.

این فهرست تنها چند نمونه از بهترین مستند های تلویزیونی برای تقویت زبان انگلیسی است. با تماشای این مستندها، می‌توانید لغات جدید را یاد بگیرید، به شنیداری خود پرداخت کنید و به فهمیدن موضوعات مختلف علاقه مند شوید.

.

مستند های تلویزیونی در کلاس های آیلتس

آقای سامان الف نخستین زبان آموزی بودند که در تابستان 1393 دیدن مستند Earth History را برای ارائه کنفرانس های کلاسی آغاز کردند. نکته جالب اینجاست که ایشان تنها پس از 26 جلسه آموزشی فشرده در 2 ماه به سطحی از زبان انگلیسی رسیدند که توانستند دیدن مستندی با لهجه بریتیش و واژگان و عبارت ها دشوار و کاملا آکادمیک را آغاز کنند. یکی از دلایلی که دیدن مستند ها در آموزشگاه ها در دستور کار قرار نمیگیرد بی گمان ضعف خود اساتید در فهمیدن و توضیح بخش های مختلف مستند ها در صورت به وجود آمدن پرسش از سوی زبان آموزان است تا جایی که حتی برخی موسسات آموزش آیلتس، پخش بخش کوتاهی از یک مستند و کنفرانس دادن آن را بعنوان شیوه ای برای جذب مدرسان تازه استفاده میکنند!

در کلاس های آقای سامان الف پس از جلسه بیستم از ایشان خواسته شد برای هر جلسه 20 دقیقه از هر قسمت از مجموعه مستند 6 قسمتی Earth History را در منزل با دقت نگاه کرده و خلاصه ای 300 کلمه ای(حدود 3 پاراگراف) از آن بنویسند و در کلاس به مدت کمتر از 10 دقیقه کنفرانس دهند. هر قسمت این مستند 40 دقیقه است و بنابراین هر 2 جلسه یکی از قسمت های آن که پر از واژگان و عبارت های دانشگاهی و توانمند کننده بخش لیسنینگ است به پایان میرسد.

برخی مستند های تلویزیونی به ویژه مستندی که در بالا از آن نام برده شد همسانی بسیاری با بخش لیسنینگ تافل و بخش پایانی لیسنینگ آیلتس دارند و دیدن آن ها به زبان آموزانی که برای این آزمون ها آماده میشوند پیشنهاد میشود.

.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از