مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی

مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی

مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی

مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی در ایران

تمامی منابع سایت به همراه هزاران کتاب دیگر در بزرگترین کانال های دانلود زبان انگلیسی و آیلتس در تلگرام با نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) در دسترس شما عزیزان می باشد. 

.

مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی در ایران به طور کلی عبارتند از:

1. تعیین سطح و ثبت نام در آموزشگاه زبان: اولین مرحله برای گرفتن دیپلم زبان انگلیسی در ایران، ثبت نام در یکی از مراکز آموزش زبان معتبر است. در این مرحله، شما می‌توانید مرکز آموزش زبان مورد نظرتان را انتخاب کرده و ثبت نام خود را بعد از تعیین سطح انجام دهید. آموزشگاه ها معمولا شما را یکی دو سطح پایین تر از آنچه واقعا هستید قرار میدهند. هم برای اینکه شهریه بیشتری پرداخت کنید و هم اینکه ممکن است مطالبی از ترم های پایین تر را ندانید و در سطوح بالاتر برای شما دردسر ساز شود. 

2. آغاز دوره‌ ترمیک / فشرده: پس از ثبت نام، شما باید در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی مناسب سطح خودتان شرکت کنید. این دوره‌ها شامل جلسات درسی، تمرینات، فعالیت‌های گروهی و آزمون‌های روزانه یا بسیاری از فعالیت های خارج کلاسی دیگر مثل تمرین هایی بر روی سایت یا تمرین هایی بر روی اپلیکیشن های خاص خود موسسه زبان مربوطه باشد. هدف این دوره‌ها آمادگی شما برای آزمون‌ نهایی دیپلم زبان انگلیسی است. این دوره ها در آموزشگاه های ایران معمولا 2 تا 4 سال طول میکشد. 

3. آزمون‌ پایانی دیپلم زبان: پس از اتمام دوره‌های آموزشی که معمولا چندین سال طول میکشند، باید آزمون‌های مربوط به دیپلم زبان انگلیسی را شرکت کنید. خود اموزشگاه معمولا در پایان دوره مدرکی صادر میکند که تا حدودی در داخل کشور معتبر هست اما اعتباری در خارج از ایران ندارد. اما در ایران آزمون‌های معتبری مانند آزمون تافل (TOEFL) و آزمون آیلتس (IELTS) هم برگزار می‌شوند. بسته به نیاز یا متقاضی، می‌توانید در یکی از این آزمون‌ها شرکت کنید. در حال حاضر نماینده IDP در ایران آزمون آیلتس و سازمان ETS از آمریکا در ایران آزمون تافل برگزار میکند. 

4. دوره های آیلتس و تافل: با پایان دوره های ترمیک گرچه میتوانید در آزمون های آیلتس و تافل شرکت کنید و محدودیتی از این نظر وجود ندارد، معمولا نمره بالایی نصیب شرکت کنندگان نمیشود و برای رسیدن به نمره مورد قبول دانشگاه ها و موسسات مهاجرتی که دست کم 6 آیلتس و 80 تافل هست باید دوره های مخصوص این ازمون ها را هم شرکت کرد که معمولا در حالت فشرده زیر 1 سال هست. 

5.  کاربرد های دیپلم زبان: پس از قبولی در آزمون‌های مربوطه بین المللی مدرک آیلتس تافل و بعد از گذراندن دوره های ترمیک آموزشگاهی شما می‌توانید مدرک مربوطه را دریافت کنید. این دیپلم شامل نمره و صلاحیت شما در زبان انگلیسی است و می‌تواند برای اهداف تحصیلی، شغلی یا مهاجرت مورد استفاده قرار بگیرد. مدارک صادر شده توسط آموزشگاه ها معمولا ارزش رسمی و قانونی چندانی ندارند اما آزمون های آیلتس و تافل بالاترین مدرک زبان انگلیسی در ایران به شمار رفته قابل ارایه به تمامی سازمان های مهاجرتی و دانشگاه های سراسر جهان هستند و از زمان صدورکارنامه تنها 2 سال اعتبار دارند.

.

از سطح مبتدی تا رسیدن به آیلتس یا تافل چند سال زمان میبرد؟

توضیحات 30 دقیقه ای مهندس ابوالقاسمی با نمره آیلتس 8 و بیش از 10 هزار ساعت تجربه تدریس در این زمینه(انتشار مرداد 1398): 

سایت تعیین دایره لغات

فهرست یهترین منابع آیلتس

تعیین سطح رایگان اسپیکینگ

.

مراحل گرفتن دیپلم زبان انگلیسی – مطالب پیشنهادی

دانلود سری کمبریج آیلتس جلد 1 تا 18

دانلود خودآموز ویدئویی رایگان 4 مهارت آیلتس

دانلود 1000 صفحه سوالات واقعی آیلتس از سراسر جهان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از