مراحل پنج گانه اصلی امتحان آیلتس

ielts exam main steps

1. ارسال درخواست: برای شرکت در آزمون حتما باید درخواست خود را به مرکز مربوطه ارسال کنید. اطلاعات تمامی مراکز آیلتس در سراسر دنیا در آدرسwww.ielts.orgموجود می باشد. شما می توانید فرم درخواست را از سایت ذکر شده دانلود کنید.

2. ثبت نام : فرم درخواست ثبت نام را به دقت مطالعه کنید، شما می توانید فرم ثبت نام را هم به صورت دستی پر کنید و سپس تحویل مرکز آزمون دهید و یا اینکه ثبت نام خود را از طریق اینترنت انجام دهید. به همین ترتیب هزینه ثبت نام را نیز باید دستی یا اینترنتی پرداخت کنید. حتما دقت کنید که شماره ملی یا شماره پاسپورت خود را وارد کنید. همچنین یک عکس جدید و با کیفیت از خودتان را اسکن و یا به فرم ثبت نام ضمیمه کنید. توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی شما در حین ثبت نام با اطلاعاتی که روز ثبت نام ارائه می دهید یکسان باشد.

3. دریافت تاییدیه ثبت نام: مرکز ثبت نام یک برگه تاییدیه به شما می دهد که بر روی آن تاریخ و زمان آزمون مشخص شده است. زمان آزمون اسپیکینگ نیزدر روز ثبت نام مشخص می شود که همزمان و دریک روز با دیگر تستها یا با 7 روز فاصله از بقیه تستها برگزارمی شود.

4. روز آزمون: اطلاعات هویتی شما در مراحل مختلف بررسی می شود. هویت شما در زمان ثبت نام و روز آزمون باید یکسان باشد. برای بالا بردن امنیت آزمون عکس داوطلبین نیز گرفته می شود. عکس شما بر روی کارنامه شما الصاق خواهد شد. در ضمن احتمال دارد که از داوطلبین اثر انگشت نیز گرفته شود.

5. نتایج آزمون : نتایج بعد از 13 روز اعلام می گردد. در بعضی از مراکز ، برای گرفتن کارنامه باید روز سیزدهم مستقیما به مرکز مربوطه مراجعه کنید. بعضی از مراکز نیز کارنامه ها را از طریق پست به آدرس شما ارسال می کنند. هیچ مرکزی اجازه ندارد که نتایج را از طریق تلفن ، فکس یا ایمیل اعلام کند. همچنین شما تنها یک کپی از کارنامه ی خود دریافت می کنید پس در حفظ و نگهداری آن دقت کنید. صادر کردن مجدد اصل کارنامه برای شما امکان پذیر نیست. البته مراکز آیلتس کپی کارنامه ی شما را تا پنج سازمان و نهاد درخواستی شما به صورت رایگان ارسال خواهند کرد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از