مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس

Reading IELTS Time Management

مدیریت زمان یا زمانبندی در بخش ریدینگ آیلتس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زبان آموزان بسیاری هستند که با افزایش حتی اندکی زمان در بخش ریدینگ به نمره ای بسیار بالاتر دست میابند. از سوی دیگر تقریبا تمامی زبان آموزان در این بخش با مشکل زمان روبرو هستند و بدون تنظیم دقیق زمان نخواهند توانست متن های طولانی را خواندن و به سوالات نسبتا دشوار و گیج کننده پاسخ دهند. در این جا به بررسی مساله مدیریت زمان در بخش ریدینگ یا خواندن آیلتس میپردازیم.

.

مدیریت زمان در بخش ریدینگ آیلتس

سعی کنید در تست ریدینگ زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. اکثر داوطلبین در متن سوم ریدینگ با کمبود وقت مواجه می شوند. هر متنی حداکثر باید 20 دقیقه طول بکشد ( آزمون گیرنده ها راس 20 دقیقه زمان را اعلام می کنند). هرگز زمان زیادی را برای یک سوال صرف نکنید. پاسخ را حدس بزنید یا از آن عبور کنید و در آخر بر می گردید. اگر احساس می کنید که با کمبود وقت مواجه هستید سوالات  Gap filing را قبل از سوالات YES NO NOT GIVEN جواب دهید. فراموش نکنید که تمامی پاسخ ها را باید به پاسخ نامه انتقال دهید. یک توصیه مناسب این است که پاسخ ها را با مداد برروی پاسخ نامه بنویسید چرا که در صورت اشتباه می توانید آن ها را درست کنید.

.

مدیریت زمان برای نمره بالای 7 آیلتس در بخش ریدینگ

پیشنهاد میشود زبان آموزانی که بدنبال نمره بالای 7 در بخش ریدینگ یا خواندن آیلتس هستند زمانبدنی جداگانه ای برای این بخش در نظر بگیرند.برای این منظور این متقاضیان حرفه ای بجای سپری کردن 20 دقیقه بر روی هر متن، باید 15 دقیقه بر روی متن نخست که ساده ترین است سپری کرده و 20 دقیقه زمان برای متن دوم اختصاص دهند و 25 دقیقه زمان برای متن سوم در نظر بگیرند و به این ترتیب بخت بسیار بالاتری برای پاسخدهی به متن پایانی که سخت ترین متن به شما میرود خواهند داشت.

متن نخست(ساده ترین) 15 دقیقه

متن دوم(متوسط) 20 دقیقه

متن سوم(دشوار ترین) 25 دقیقه

با اینهمه ممکن است ترتیب سخت شدن متن ها پشت سر هم نباشد و متن نخست سخت ترین متن بوده و متن آخر ساده ترین باشد. در این حالت نیز مشکل بزرگی بر سر راه نخواهد بود چرا که زبان آموزان در این سطح(نمره 7 و بالاتر) میتوانند به سادگی به سطح دشواری متن پی برده و زمان را به گونه ای که در بالا گفته شد اختصاص دهند.

.

جنس انواع متن ها در بخش ریدینگ آیلتس

a) متون تحلیلی: این گونه متون بیشتر به چرایی یک اتفاق یا توضیح یک مفهوم می پردازند

b) متون توصیفی: این متون معمولا به توصیف یک موقیعت، توضیح نحوه انجام یک کار یا طبقه بندی چیزی می پردازند.

c) متون استدلالی: متن ها ی استدلالی معمولا نظرات مختلف در مورد یک موضوع را مطرح می کنند.

d) متون روایی: مراحل و ترتیب زمانی یک حادثه را توضیح می دهد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از