متداول ترین رشته های علمی در ریدینگ های آیلتس

Sciences in IELTS TOEFL Readings

برخی از زبان آموزان از نامربوط بودن درون مایه علمی ریدینگ های آیلتس به ویژه آیلتس آکادمیک با رشته های تحصیلی خود در دانشگاه گلایه دارند و این موضوع تا اندازه ای جای اندیشیدن و بررسی دارد. برای مثال زبان آموزی که رشته دانشگاهی ایشان “شبکه” یا “ریاضی محض” است برای هماهنگ کردن چهارچوب فکری خود با متنی که درباره بازاریابی یا به ویژه زیست شناسی یا علوم اجتماعی است با دشواری های بسیار زیادی روبرو خواهد بود. به نظر میرسد برخی از حوزه های عملی شانس بالاتری از موضوع بحث بودن در ریدینگ های آیلتس را از خود نشان میدهند.
در زیر فهرستی از حوزه ها و رشته های عملی آورده شده که در اصل برای ریدینگ های تافل نوشته شده است ولی خواندن آن میتواند برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس نیز بسیار سودمند باشد. اگر تا زمان آزمون شما چند ماهی باقی مانده بد نیست اگر کوشش کنید دست کم در زمینه اصول و مبانی هر یک از این رشته ها چند مقاله خوانده و خود را از وضعیت “بی اطلاعی محض” بیرون بیاورید تا بجز بدست آوردن اطلاعات عمومی کارکرد بهترین هم در آزمون داشته باشید.

علوم اجتماعی

Psychology

Sociology

Anthropology

رشته های حرفه ای و نیمه حرفه ای

Marketing

Public Relations

Architecture

علوم محض(Hard Science)

Physics

Astronomy

Chemistry

Biology

Geology

Meteorology

رشته های علوم انسانی

History

Art

Art History

Music

 

ادبیات(مطالعات مربوط به این حوزه نه آثار آن)

Literature

Philosophy

منبع: http://magoosh.com/toefl

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از