لغات منتخب برای آیلتس و تافل

Best Vocabuary books for IELTS

زبان آموزانی که زمان زیادی تا امتحان آیلتس یا تافل خود ندارند به ویژه برای تقویت لغات نیازمند جزوه ها و خلاصه هایی سودمند در زمینه واژگان یا لغات ضروری و منتخب این دو آزمون هستند چرا که بدون دانش واژگان و دایره لغات محدود هر 4 مهارت اصلی امتحان تحت تاثیر قرار گرفته و شانس چندانی برای زبان آموز باقی نخواهد ماند.

بجز کتاب ها که نگاه کلی تری به مساله لغات ضروری و منتخب آیلتس و تافل دارند، جزوه های مفیدی هم وجود دارد که خلاصه شده کتاب هاست و مزیت آن ها این است که دوباره گویی های کتاب های گوناگون در آن ها گرفته شده و تنها به سخت ترین لغات پرداخته میشود و در واقع میان بری در این راه محسوب میشود. در زیر نگاهی به بهترین کتاب ها و جزوه ها برای آشنایی و آموختن منتخب لغات آیلتس و تافل داریم:

دانلود جزوه لغات ضروری برای آیلتس ۷

جزوه ای سودمند که توسط یکی از استاد های شناخته شده آیلتس نوشته شده و خواندن آن به ویژه برای کسانی که وقت کمتری دارند توصیه میشود. در این جزوه تمامی لغات متخب و ضروری آیلتس بهمراه مثال هایی برای آن ها آمده است.

دانلود فهرست کامل واژگان آکادمیک(دانشگاهی)

فهرست واژگان آکادمیک یک میان بر واقعی در زمینه آموختن لغات آیلتس و تافل است. هر زبان آموزی باید تمامی لغات درون این لیست را بداند و حتی ندانستن یک واژه زنگ خطری به حساب می آید. این فهرست نزدیک به 570 لغت کلیدی است که بار ها و بارها در تمامی متون آکادمیک و البته ریدینگ های این دو آزمون تکرار میشوند.

دانلود جزوه لغات ضروری آیلتس تافل (برای اولین بار در ielts2)

این جزوه نیز یک مجموعه طلایی برای کسانی است که زمان کمی تا آزمون دارند یا دیگر منابع را مطالعه کرده و بدنبال واژگان سخت تر برای آیلتس و تافل هستند. کسانی که بدنبال نمره بالای 6 در این دو آزمون هستند باید این مجموعه لغات را مطالعه نمایند.

دانلود کتاب لغات آیلتس انتشارات کمبریج

اگر در زمینه آیلتس تازه کار هستند این کتاب میتواند آغاز خوبی برای شما باشد. این منبع هم از منابع شناخته شده است، با اینهمه باید در کنار یک یا تمامی منابعی که در بالا معرفی شده به کار گرفته شود. همچنین باید کوشش کنید وقت خود را با این کتاب هدر نداده و راهی انتخاب کنید تا زود از آن گذشته و به دیگر منابع نیز بپردازید.

دانلود بهترین منابع لغت آیلتس و تافل

در این نوشته سودمند لینک دانلود تمامی منابع برتر دو آزمون آیلتس و تافل در زمینه لغات به چشم میخورد و میتوانید تمامی لغات مورد نیاز برای این دو آزمون را در همین منابع بیابید. با اینهمه منتخبی وجود نداشته و منابع حالت کلی دارند و بنابراین برای زبان آموزانی که زمان کمی در دسترس دارند توصیه نمیشود.

دیدگاه ها

Comments are closed.