لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال

برخلاف چیزی که در ذهن بسیاری از کسانی که به تازگی گام در مسیر آیلتس گذاشته اند، رسیدن به نمره 6 یا 7 خود به خود برابر با حفظ کردن ماشینی هزاران هزار لغت سخت و نامفهوم و گذر از سد آزمون نیست. روش حفظ کردن طوطی وار لغات که ریشه در سیستم آموزشی کشور دارد و زبان آموزان با توجه به آشنایی کامل با آن طبیعتا علاقه بیشتری به آن نشان میدهد متاسفانه به شکست بسیاری در آزمون انجامیده و صد ها ساعت زمان و توان و انرژی بسیاری را هدر میدهد.

از این رو تصمیم گرفتیم یک نوشته تازه درباره “لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال” منتشر کنیم و زبان آموزان گرامی را به بهترین منابع و بهترین روش ها در این زمینه آشنا نماییم.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – 0 تا 100 !

در این صفحه بایگانی کاملی از پیش پا افتاده ترین و ساده ترین واژگان زبان انگلیسی در سطح آیلتس 2 یا 3 تا واژگان کاملا فنی و دشوار در سطح آیلتس 7 تا 7.5 را بصورت یکجا میبینید. این مجموعه دو ویژگی دارد: (1)  سبک ترین و کوچترین بسته پیشنهادی مجموعه واژگان لازم و ضروری برای رسیدن به نمره 7 آیلتس است و (2) تمامی واژگان لازم بصورت یکجا و بدون تکرار پیشنهاد شده و تنها با اتکا بر همین واژگان میتوان از سطح پایه و بسیار ابتدایی به نمره 7 آیلتس دست یافت.

این مجموعه پیشنهاد بدون کم و کاست در کلاس های خصوصی، نیمه خصوصی و آنلاین آیلتس مهندس ابوالقاسمی به کار گرفته شده است و چندین سال است با دستاورد درخشانی همراه بوده و تنها یک فرمول پیشنهادی نظری برای دیگران نمیباشد. امیدواریم این مجموعه برای شما عزیزان نیز سودمند باشد.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – آغاز کار تا نمره 6

بدون شک آغاز کار باید با تعیین سطح همراه باشد. اگر پیشتر در کلاس های آموزشگاهی شرکت کرده اید لی این دوره ها را رها کرده اید سطح خود را پایه در نظر بگیرید و از کتاب های پایه یا Basic آغاز کنید. برای مثال کتاب های زیر میتوانند گزینه های بسیار خوبی باشند:

Oxford Word skills Basic

Oxford Word skills Intermediate

توجه داشته باشید که بسیاری از کتاب های واژگان زبان انگلیسی و حتی آیلتس موجود در بازا استاندارد نیستند و در بهترین حالت دربرگیرنده صدها واژه تکراری یا کم کاربرد هستند. با انتخاب و گزینش یک منبع خوب میتوانید از دوباره خوانی و صرف زمان و انرژی خود روی واژه هایی که واقعا به درد شما نخواهند خورد پیشگیری نمایید.

در مرحله بالاتر از کتاب هایی که در بالا اشاره شد میتوانید برای مهارت ریدینگ از کتاب معروف لغات ضروری آیلتس یا Essential Words for IELTS استفاده بفرمایید. سطح این کتاب بالاست و تنها مناسب مهارت ریدینگ شما خواهد بود. این کتاب با دربرداشتن بسیاری از واژه های دشوار اما کاربردی و ضروری در ریدینگ های آیلتس باید گزینه نخست شما برای بهبود وضعیت لغت باشد. از برتری ها  و مزیت های دیگر این کتاب وجود بخش لیسنینگ و ریدینگ و همچنین سوالات درک مطلب و معرفی خانواده لغات Word Family برای یادگیری هرچه عمیق تر لغات در چهارچوب و context میباشد. در بخش بعدی درباره این کتاب صحبت میکنیم.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – ادامه کار تا نمره 7

برای سطح بالاتر از متوسط(نمره 6) میتوان در یک برنامه جمع و جور تنها به کتاب لغات ضروری آیلتس از انتشارات برنز(بارونز Barron’s) اکتفا کرد. کتاب Essential Words for IELTS از کتاب هایی است که دقیقا بر پاسه ریدینگ های دوره های پیشین آزمون آیلتس نگاشته شده و لغات پرت و بی ربط در آن بسیار کم دیده میشود. همچنین بجز وجود Reading Passage های بسیار همسان با آیلتس آکادمیک و جنرال، تمرین ها و لیسنینگ مناسبی برای تمرین بیشتر در این کتاب به چشم میخورد.

در تمرین های کتاب Essential Words for IELTS میتوان آموزش هایی در زمینه خانواده لغات یا word family مشاهده کرد. این نمونه تمرین ها را در کمتر کتاب لغتی میتوان یافت.

اما سوال بسیاری از زبان آموزان این است که آیا با این کتاب میتوان به نمره 7 دست یافت. به باور من نرسیدن شما به نمره 7 ریدینگ آیلتس باید در جایی دیگر جستجوی شود که در بخش بعدی به آن میپردازیم. موضوع مهم دانستن این نکته مهم است که افزودن به دایره لغات به خودی خود منجر به بالا رفتن نمره شما در این مهارت نخواهد شد.

دانلود کتاب لغات ضروری آیلتس برنز Barron’s Essential Words

چرا با این دایره لغات وسیع نمره ریدینگ من از 5.5 بالا نمیرود؟

در یک برنامه کوتاه و فشرده بسیاری از زبان آموزان میتوانند با به پایان رساندن همین 3 کتابی که در بالا اشاره شد به نمره 6 تا 7 برسند. البته دقت داشته باشید در آیلتس بخش ویژه لغات وجود ندارد و نمره ریدینگ برایندی از بسیاری از توانمندی های شما به ویژه درک مطلب، سرعت خواندن متن، حافظه قوی از متن و آشنایی با ساختارهای دستوری پیچیده و البته آشنایی با ساختار بخش ریدینگ آزمون آیلتس و تکنیک های ریدینگ میباشد.

در این زمینه میتوانید توضیحات مهندس ابوالقاسمی دریافت کننده نمره 8 آیلتس در زمینه پیشرفت گام به گام در مهارت ریدینگ آیلتس از سطح پایه را بشنوید:

.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – چرا فارسی حفظ کردن جواب نمیدهد؟

بسیاری از زبان آموزان این تصور نادرست را دارند که با حفظ کردن ماشینی لغات و یا حفظ کردن برابرهای فارسی آن ها میتوانند در آزمون آیلتس موفق باشند و متاسفانه پس از چندین بار شرکت در آزمون و ناکامی در این بخش متوجه وجود یک خطای بزرگ در شیوه آموزشی خود میشوند. این خطا عدم توجه به عواملی است که در بالا فهرست کردیم. برای موفقیت در آزمون باید تمامی این عوامل رادر نظر داشته باشید و با آشنایی با نقاط قوت و ضعف خود کوشش کنید وضعیت کلی مهارت ریدینگ خود را بهبهود ببخشید.

فارسی حفظ کردن برابر های واژگان که در ایران بسیار معمول است و از سوی برخی آموزشگاه ها و انتشارات بصورت فعال پیگیری میشود دلیل اصلی شکست در بخش ریدینگ آیلتس به شمار میرود! دانستن برابرهای فارسی تنها یک تصویر گنگ از ریدینگ های دشوار آیلتس به زبان آموز ارائه خواهد کرد که با تکیه بر آن به هیچ وجه در یافتن پاسخ سوالات بسیار دشوار(به ویژه در پارت 3) و ظریف ریدینگ آیلتس که برای جدا کردن زبان آموزان با سواد و تیزهوش و دارای فهم بالا از متن از دیگران طراحی شده موفق نخواهند بود.

دانستن برابر فارسی لغات انگلیسی بجز خطر بسیار زیاد نادرست بودن آن ها نه تنها هیچ کمکی به درک مطلب شما نخواهد کرد بلکه به ویژه در بخش اسپیکینگ و رایتینگ با درگیر کردن ذهن با ساختارهای زبان دوم عملا مانع پیشرفت شما در ساختن سریع و ارائه جمله های درست خواهد شد.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – پیشگیری از تکرار و منابع کم اثر

کتاب هایی که تنها با تبلیغات و با هدف بازرگانی و فروش بیشتر و نه بدلیل ارزش عملی/آموزشی آن ها وارد بازار شده و جا انداخته شده اند کم نیستند. کتاب Grammar Digest یکی از این کتاب هاست که عملا در خارج از ایران ناشناخته است اما دست کم تا 10 سال پیش و پیش از فراگیر شدن اینترنت بعنوان تنها منبع خوب گرامر برای مدرسان زبان انگلیسی پیشنهاد میشد. این کتاب همچنین منبع کنکور رشته زبان انگلیسی، کنکور های ارشد و کنکور های دکترا و آیلتس و تافل بود بدون اینکه کوچکترین ارتباطی با این آزمون ها داشته یا اصولا برای این آزمون ها طراحی شده باشد!

کتاب 504، 601 و 1100 هم از همین دست کتاب ها هستند. این کتاب ها ارتباطی با آیلتس یا تافل یا دوره های مکالمه زبان انگلیس یا کنکور های ارشد و دکترا ندارند ولی جالب اینکه از سوی مدرسانی که منابعی بهتر در دسترس ندارند، و فقط بدلیل معروف بودن این کتاب ها برای تمامی این دوره ها تجویز میشوند.

پیشگیری از استفاده از این منابع میتواند تاثیر چشمگیری در کامیابی شما داشته باشد. کتاب 504، که معمول ترین کتاب بی ربط به آیلتس است به 3 دلیل اصلی برای این آزمون کاملا نامناسب است:

(1) کتاب 504 برای آزمون آیلتس یا تافل طراحی نشده و واژه های درون آن با واژه های ضروری برای آیلتس و تافل همپوشانی ندارند. افزون بر این واژه های پرشماری در این کتاب وجود ندارند که باید آن ها را برای این کتاب فراگرفت و ضروری هستند.

(2) کتاب 504 هیچ متن واقعی(authentic) همسان با متن های ریدینگ های آیلتس ندارد و خواننده هیچ تمرینی برای بهبود سرعت خواندن، درک مطلب یا تقویت حافظه نخواهد داشت. متن های این کتاب کاملا غیر واقعی و برای گنجاندن تمامی واژه های هر گفتار برای بازبینی و مرور یکباره آن ها هستند و هرگز نخواهند توانست زبان آموز را برای ریدینگ های آیلتس یا تافل آماده کنند.

(3) کتاب 504 دارای بخشی برای تمرین درک مطلب، یا حتی بخش لیسنینگ یا رایتینگ برای جا انداختن واژگان آموزش داده شده نیست درحالیکه کتاب های بسیار مناسبی مثل Essential Words for IELTS وجود دارند که تمامی این بخش ها در آنها گنجانده شده است و بسیار پربازده تر هستند.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – نرم افزار ها و اپلیکیشن ها

به تازگی نرم افزارها و اپلیکیشن های زیادی در اینترنت عرضه شده است که میتوانند برای زبان آموزانی که به کارکردن با این نرم افزارها عادت دارند بسیار سودمند باشند و در زمان صرفه جویی زیادی نمایند. این نرم افزارها همچنین مجهز به بخش شنیداری و مثال های فراوان هستند که از برتری های آن ها در سنجش با دیگر شیوه ها به شمار می آید.

در این زمینه فایل صوتی توضیحات را بشنوید:

.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – مهارت اسپیکینگ و مهارت لیسنینگ

دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس نیز مستقیما با دانش واژگان و دایره لغات در پیوند هستند. در این زمینه میتوانید توضیحات مهندس ابوالقاسمی دریافت کننده نمره 8.5 در مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس در آزمون رسمی آیلتس در سال 1395 را بشنوید:

برنامه ریزی برای تقویت گام به گام مهارت لیسنینگ آیلتس از پایه:

.

برنامه ریزی برای تقویت گام به گام مهارت اسپیکینگ آیلتس از پایه:

.

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – تمرین خود را شروع کنید!

در این بخش فصل هایی از کتاب های Select Readings Elementary و  Oxford Word skills Intermediate آورده شده و زبان آموزان دوره های خصوصی و نیمه خصوصی/آنلاین آیلتس و تافل خواسته میشود پس از بررسی و چک کردن در دیکشنری استاندارد، برای هر یک از واژه های اصلی هر یک از فصل های اصلی این کتاب ها یک مثال در بخش دیدگاه ها بنویسند. این دو کتاب از کتاب های اصلی برای تقویت لغات زبان آموزان از سطح مقدماتی و پیش آیلتس به سطح آیلتس 6 و آیلتس 7 میباشد.

این مثال ها توسط ما بررسی میشود و feedback لازم به زبان آموزان ارائه میگردد. شما عزیزان نیز میتوانید همگام با زبان آموزان ما مثال های خود را در بخش دیدگاه ها وارد کرده و همگام با ایشان برای تقویت واژگان و گسترش دایره لغات خود بکوشید. همچنین تمامی پرسش های شما عزیزان در بخش دیدگاه ها در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

آموزش لغات زبان انگلیسی سطح مقدماتی Basic – درس اول  Select Readings Elementary

فصل دوم بدلیل ضعیف بودن و نداشتن متن مناسب حذف شده است

آموزش لغات زبان انگلیسی سطح مقدماتی Basic – درس سوم Select Readings Elementary

تمرین با لغات کاربردی زبان انگلیسی سطح پایه – درس چهارم Select Readings Elementary

لغات کاربردی زبان انگلیسی سطح پایه – درس پنجم Select Readings elementary

لغات پایه زبان انگلیسی سطح Elementary – درس ششم Select Readings Elementary

فراگیری لغات مقدماتی زبان انگلیسی – فصل هفتم Select Readings elementary

تمرین یادگیری لغات زبان انگلیسی از سطح پایین – فصل هشتم کتاب Select Readings elementary

تمرین یادگیری لغات زبان انگلیسی از صفر – فصل نهم کتاب Select Readings elementary

آموزش لغات انگلیسی در سطح مقدماتی – فصل دهم کتاب Select Readings elementary

فراگیری کلمات انگلیسی در سطح Elementary – فصل یازدهم کتاب Select Readings elementary

آموزش لغات انگلیسی از سطح دبیرستان – فصل دوازدهم کتاب Select Readings elementary

حفظ کردن ساده ترین لغات انگلیسی – فصل سیزدهم کتاب Select Readings elementary

به خاطر سپردن ساده ترین لغات انگلیسی – فصل چهاردهم کتاب Select Readings elementary

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – کتاب Oxford Word Skills Intermediate

تمرین لغات ضروری پیش آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل 1- فراگیری واژگان

تمرین لغات ضروری پیش آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل 2 – پیشرفت/هدف

تمرین لغات ضروری پیش آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل 5 – توصیف ظاهر

فصل های سوم و چهارم بدلیل بی ارتباط بودن به آیلتس/تافل حذف شده اند.

تمرین لغات ضروری پیش آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل ششم

تمرین لغات ضروری آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل هفتم – احساسات

تمرین لغات پایه آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل هشتم – ارتباط بین افراد

تمرین لغات پایه آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل نهم – خانواده و بستگان

تمرین لغات پایه آیلتس کتاب Oxford word Skills 10 مراسم عروسی/خاکسپاری

تمرین لغات کلیدی آیلتس کتاب Oxford word Skills 11، جهان هستی/کیهان

تمرین لغات کلیدی زبان انگلیسی کتاب Oxford word Skills 12 رودخانه ها و دریا

تمرین لغات کلیدی زبان انگلیسی کتاب Oxford word Skills 13 اقلیم و آب و هوا

تمرین واژگان پایه آیلتس کتاب Oxford word Skills 14 بلایای طبیعی

تمرین کلمات پایه زبان انگلیسی کتاب Oxford word Skills 15 جانوران و حشرات

لغات سطح پیش آیلتس کتاب Oxford word Skills فصل شانزدهم – میوه و گوشت

لغات کاربردی آزمون آیلتس – Oxford word Skills 17/18 پخت و پز/پول مسائل مالی

آموزش لغت های ضروری آیلتس – فصل 19/20 Oxford Word Skills خواب/جراحات

آموزش واژگان کاربردی آیلتس – فصل 21/22 Oxford Word Skills خودرو/رانندگی

تمرین با کلمات کاربردی آیلتس – Oxford Word Skills 23/24 پوشاک و دندانپزشکی

لغات کاملا ضروری امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 25/26 بیمارستان ابزار آلات

لغات پایه برای امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 27/28 کارهای خانه/آرایشگر

لغات پایه برای امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 29/30 زندگی شهری/ساختمان

تمرین با واژگان اصلی امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 31/32 اشیاء/حس ها

ضروری ترین لغات آزمون آیلتس – Oxford Word Skills 33/34 نقاشی/توصیف عمل

یادگیری لغات ضروری آزمون آیلتس – Oxford Work Skills 35/36 جرم/سیستم قضایی

لغات لازم برای آزمون آیلتس – Oxford Word Skills 37/38 بیماری ها/سیاست

لغات لازم برای امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 39/40 جنگ/صلح/تاریخ

پرکاربردترین لغات امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 41/42 روزنامه/فیلم

پرکاربردترین لغات آزمون آیلتس – Oxford Word Skills 43/44 عکاسی/موسیقی

یادگیری لغات ضروری آزمون آیلتس – Oxford Work Skills 35/36 جرم/سیستم قضایی

لغات لازم برای آزمون آیلتس – Oxford Word Skills 37/38 بیماری ها/سیاست

لغات لازم برای امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 39/40 جنگ/صلح/تاریخ

پرکاربردترین لغات امتحان آیلتس – Oxford Word Skills 41/42 روزنامه/فیلم

پرکاربردترین لغات آزمون آیلتس – Oxford Word Skills 43/44 عکاسی/موسیقی

تمرین لغات زبان انگلیسی، مقدماتی آیلتس/تافل و آیلتس/تافل – کتاب Essential Words for IELTS

لغات کاربردی آیلتس – Essential Words for IELTS 1/1 محیط زیست/طبیعت

لغات ضروری آیلتس Essential Words for IELTS 2/1 محیط زیست/ جهان طبیعت 

لغات ضروری آیلتس Essential Words for IELTS 3/1 محیط زیست/ بیابان ها

لغات ضروری آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 1/2 زمان فراغت/ورزش

لغات کاربردی آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 2/2 زمان فراغت/سرگرمی

لغات ضروری آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 3/2 زمان فراغت/تفریح

لغات لازم آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 1/3 سیستم حمل نقل

لغت های لازم آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 2/3 رفت و آمد شهری

لغت های آیلتس آکادمیک 7 Essential Words for IELTS بخش 3/3 خودروهای برقی

لغت های آیلتس جنرال 7 Essential Words for IELTS بخش 1/4 فرهنگ و تمدن

دانلود لغات ضروری آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 2/4 تمدن های جهان

لغات ضروری آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 3/4 فرهنگ و هنر

لغات ضروری امتحان آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 1/5 سلامت/پزشکی

لغات ضروری امتحان آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 2/5 ورزش و سلامت

لغات ضروری امتحان آیلتس 7 Essential Words for IELTS بخش 3/5 سلامت/دارو

لغات ضروری برای امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال – بیشتر بخوانید

دانلود 600 منبع گلچین شده آیلتس و تافل

دانلود آموزش زبان انگلیسی IELTS (استاد Emma)

دانلود پکیج آموزش زبان انگلیسی و آیلتس (استاد Jade)

دانلود رایگان آموزش زبان انگلیسی(استاد Rebecca)

آموزش آنلاین آیلتس و تافل

تدریس خصوصی تافل

تدریس خصوصی آیلتس و مکالمه زبان انگلیسی با مدرس خانم

نقشه سایت ielts2.com

پیوستن به کانال تلگرام @ielts2com برای تعیین سطح رایگان نمره اسپیکینگ آیلتس شما:

Telegram Logo

18 پاسخ های ایجاد شده:
 1. وحید کبیر
  وحید کبیر says:

  سلام.کتاب های مور نیاز برای آزمون آ یلتس کدومو هستند که مطمئن بشم از لحاظ لغت کم نمیارم البته من essential word 4000 خوندن. با تشکر

  پاسخ
 2. وحید کبیر
  وحید کبیر says:

  سلام. من کتاب های essential word 4000 خودم میخواستم بدونم چه کتابهایی بخونم که در بر گیرنده تمام لغات مورد نیاز آزمون آ یلتس باشه .و مطمئنا باشم با خوندن از نظر لغات کم نمی یارم .ممنون میشم زود جواب بدیم.با تشکر

  پاسخ
 3. زینت
  زینت says:

  thrilled: I was absolutely thrilled when I heard I am going to be an aunt.
  furious: I dent his car and he was furious when he found out.
  astonished: Her birthday presents made all the guests astonished.
  heartbroken: she always became heartbroken after her argument with her husband, I think her divorce was a good decision.
  terrified: my mother was absolutely terrified when she heard about my sister’s accident.
  miserable: his mental problem is because of his miserable childhood.
  proud: I am so proud of my father, he is my first hero.
  jealous: why are you so jealous of your sister’s success?
  anxious: parents are always anxious about their children
  upset: disobedient kids make their parents upset.
  emotional: he was very emotional person.
  show your feelings: don’t be ashamed of showing your feelings
  upset sb: try to not upset your friend with your irrational advice
  be in a bad mood: she was in a bad mood after she broke up with her boyfriend.
  hurt somebody’s feeling: if you lie about loving her, you will hurt her feeling
  moody: she is a kind of moody person. she always is changing her mind
  sympathetic: I try to be a sympathetic friend when I am listening to my friends’ problems
  supportive: my husband is very supportive person, he always try to motivate me.

  پاسخ
 4. امیرحسین کاشی (962 even bahman )
  امیرحسین کاشی (962 even bahman ) says:

  Popular:my father is a popular person in my
  town
  Originally : I’m originally kashanian but I was
  born in semna
  Spectators: spectators was anxious because their team couldn’t take a result in
  .competition
  approximately=approximately 1000people were killed by earthquake in kermanshah.
  especially :This food has cooked from fresh material but this food was cooked by chef
  especially for you
  Mainly:the work force in mainly made up to
  woman.
  Percent: 50percent of iranian people suffer
  from deppresion
  Players :Football players receive at least
  one milion dollar for year
  fun : l like to have fun with my friends
  Game:playing game is one of my favoorite
  hobbies
  rule : in iran some rules have limitted
  .sociable life
  Last:Tennis play between Federer and
  Nadal lasted 4hours
  different : I try to speaking with my father
  from different ways
  Important :This is important what to do in
  emergency situation.
  Professional :CR7 is a proffesional footbal
  . palyer
  Similar:my mother and sister are very
  similar with together from appearance
  Top : 2days lasted until he went to top of
  mountain

  Convenience : most of us like the
  covenience of using creadit card
  Owner=I met the owner of hotel
  Own : my father has owned one apartment
  in city center
  Building :my father has costructed a
  building in coty center beautiful:there are beautiful flowers in my
  garden
  beauty : an are of outstanding beauty
  Floor:our building has 3floors
  There is mini garden in my balcony’s home
  guest:we have party tonight and the guests
  will arrive at 9 p.m
  There is a lake in west of tehran which is
  . called persian gulf
  Place : There are a lot of places which you
  can buying your needs.
  View : look that building . it has great view Seat: I think this class has 50 seats .
  Type : Articles have different types , for
  example official and unofficial
  Expensive : an apartment are very
  expensive in north of tehran
  Simple :the exam was very simple . Ididn’t
  get in trouble
  Special : This pitza is special . It is very
  delicious
  They were sitting close together on the
  class
  When my father arrives home , I greet
  with him
  Hug: my sister living in tehran when she
  come to semnan and my home , I’m hug her

  You can make a decision in different
  situation

  Way : there are a lot of ways for reach to
  goals.
  Change : I made a mistake, I want to change
  . My mind
  Depend : you can buy this car , it depends
  on your car .
  Describe : I can’t describe my feeling
  Shake hand :when I see my new classmate ,
  shake my hand for him .
  Touch :my sister is living in italy but we
  keep in touch together
  Acceptable: The document was acceptable
  for police officer
  Common : common money of US is dollar
  Formal : you have to use from formal
  converstation when you working in
  governmental organization
  Traditional: l love traditional Iranian cooking
  Slightly : I respect to an old people and
  when see them , I bow slightly
  Though : Two heats attacks in a year .It hasn’t stopped him smooking , though
  Together : ali and amir have friendly relation
  . together

  پاسخ
 5. عامر عامری,962 even bahman
  عامر عامری,962 even bahman says:

  باسلام..واقعا مفید هستن مطالبتون.من جملات رو ساختم ولی متاسفانه نمیتونم فیدبک جملات ساخته شده رو دریافت کنم.و نمیتونم بخش نظرات رو پیدا کنم..ممنون میشم واضح راهنمایی کنین.تا بتونم هرچه سریعتر اصلاح کنم.

  پاسخ
 6. هادی پیرهادی
  هادی پیرهادی says:

  با سلام و احترام
  سایت بسیار خوبی دارید.
  ممنون از زحماتی که می کشید.
  با سپاس
  هادی پیرهادی

  پاسخ
 7. rezvan marzban
  rezvan marzban says:

  hammer:a tool for bang a nail
  nail: piece of metal whit a flat top which you can hit into a surface whit hammer
  screwdriver: it is a tool that you can turn screws
  screw:close something by turning it
  drill: a machine to making hole in something
  rezvan marzban,odd azar, lesson 26
  hole:there is a hole in my garden
  needle:a small thin of steel that can be dangerous
  pin:a piece of metal that used to fasten things together
  scissors: a tool for cutting paper or cloth
  string:used for fasting something
  rope:it is very stonger than string
  wire: thin metal in the form of a thread
  glue: i use it for joining things together

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود

   مواردی که نوشتید تعاریف واژگان هستند ما نمونه یا مثال میخوایم. کاربرد این واژگان در جمله بدون خطا

   پاسخ
 8. mehdi safaei/96 odd azar /
  mehdi safaei/96 odd azar / says:

  would you mind going to fetch my jeys from the car?
  earthquake can strike witjout warning.
  do you maintain control of spendings?

  پاسخ
 9. عرفان
  عرفان says:

  درود بر شما
  من تست آنلاین تعداد واژگان رو دادم 5000 تا واژه میدوستم (یعنی نتیجه ای که گرفتم این بود)
  ولی نمره ی ریدینگ آکادمیک من 6.5 هستش و در 30 الی 40 درصد مواقع میتونم 7 رو هم بگیرم
  شاید دلیلش همین فاکتور های دیگه ای باشه (چون من تقریبا سه سال دارم زبان میخونم از همون اول هم ریدینگ رو لوث نکردن ریدینگ ها از همون اول باشه استراتژی من همیشه این بوده: معنی لغات رو در دیکشنری سرچ نمیکردم و معنی هارو حدس میزدم و سعی میکردم همیشه در یک زمان قانونی ریدینگ هارو بزنم) و در انتهای ریدینگ لغات رو در دیکشنری سرچ میکردم
  این تجربه ی شخصی بنده است گفتم شاید کسی بدردش بخوره

  پاسخ
 10. admin
  admin says:

  درود

  باید دقت داشته باشید جمله های شما میبایست پس از به ذهن سپردن یک جمله مناسب از دیکشنری استاندارد و با به وجود آوردن تغییراتی اندک در اینجا نوشته بشه. بیشتر جمله های نوشته شده نادرست هستند و میبایست بازنویسی شوند.

  پاسخ
 11. Morteza
  Morteza says:

  با سلام و تشکر از زحمات شما.
  بنده از یک نرم افزار فلش کارت به نام Anki استفاده می کنم که بسیار راضی هستم. از قابلیت های آن قابلیت افزودن صوت برای لغت و پاراگراف ها. افزودن عکس و ویدیو به کارتها و بسیاری قابلیت های جالب دیگر.
  امکان اجرا روی اندروید، مک، ویندوز و لینوکس را دارد.
  همچنین میتوانید لغت های خوانده شده را بین Device های مختلف شیر کرده و بروز رسانی کنید.
  فلش کارت های آماده و بسیار دقیقی برای این نرم افزار وجود دارد که بنده آن ها را دانلود کرده و در حال استفاده میباشم.
  اینجانب آمادگی همکاری در زمینه معرفی نرم افزار و دیتا بیس های مورد نیاز برای رفع مشکلات حفظ لغت سایر دوستان را دارم.
  تشکر

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   ممنون از اطلاعات شما.
   اتفاقا بسیاری از بچه های کلاس های خصوصی همین پیشنهاد رو به من دادند. مطمئن هستند برای بچه ها سودمند خواهد بود.

   پاسخ

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.