فرق آیلتس جنرال و آکادمیک

۹۰۲بازدید

فرق آیلتس جنرال و آکادمیک
Rate this post

general and academic ielitsامتحان آیلتس برخلاف تافل در دو شکل متفاوت آکادمیک و جنرال یا دانشگاهی و عمومی برگزار میشود اما فرق دقیق این دو ماژول و اینکه اصلا باید کدام آزمون را برای چه هدفی برگزار کرد برای بسیاری مشخص نیست. در اینجا به ارائه یک توضیح کوتاه اما روشن پرداخته و همسانی ها و ناهمسانی های این دو آزمون را بازبینی میکنیم. متن زیر ترجمه ای از اطلاعات یک وبسایت مرجع آیلتس (ielts.org) میباشد.

 

فرق آیلتس آکادمیک و جنرال

همانطورکه اشاره شد آزمون آیلتس در دو نسخه ی آکادمیک و جنرال ارائه می شوند.

نسخه ی آکادمیک مختص تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی

به طور کلی نسخه آکادمیک آیلتس برای افرادی طراحی شده است که قصد ادامه ی تحصیل یا کاردر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورهای انگلیسی زبان را دارند. در واقع، پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی به بالا بر اساس نسخه ی آکادمیک آیلتس صورت می گیرد.

نسخه ی جنرال مختص مدارس، کار یا مهاجرت

نسخه ی جنرال آیلتس بیشتر بر روی مهارتها و کاربردهای ابتدایی زبان در محیطهای اجتماعی و کاری تاکید می کند. این نسخه برای افرادی طراحی شده است که اهداف مهاجرتی، یادگیری کار وحرفه و تحصیل درمدارس کشورهای انگلیسی زبان را دنبال می کنند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و نویزلند دارند باید نسخه ی جنرال آیلتس را بگذرانند.

قالب آزمون آیلتس به چه شکلی است ؟

آزمون آیلتس از چهار قسمت، شنیدن ، خواندن، نوشتن و صحبت کردن تشکیل شده است. داوطلبین برای دریافت کارنامه باید هر چهار قسمت را آزمون دهند. زمان کل آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است. آزمون در دو نسخه ی آکادمیک و جنرال برگزار می شود. از همه ی داوطلبین هر چهار مهارت شنیدن (Listening) خواندن ( Reading)، نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) آزمون گرفته می شود. تست های لیسینینگ (Listening) و اسپیکینگ (Speaking) در هر دو نسخه ی بالا یکسان می باشد اما تستهای رایتینگ(Writing) و ریدینگ ( Reading) با یکدیگر فرق می کنند.

داوطلبین باید تستهای (Listening ،Reading، Writing) را در یک روز و پشت سرهم بدون فاصله آزمون دهند. اما تست بخش اسپیکینگ(Speaking)هفت روز قبل و یا بعد ازسه تست قبلی برگزار می شود که گزینش آن بستگی به مرکز آزمون دارد. نمودار زیر فرمت کلی آزمون را به صورت شماتیک نشان می دهد.

۹۰۲بازدید

دیدگاه ها

 • مهدی    مهدی

  سلام
  بنده ۳۴ سال سن دارم و مدت ۵ سال بر روی سکوهای حفاری در پارس جنوبی کار کردم. رشته تحصیلی من فوق لیسانس زمین شناسی گرایش تکتونیک هست. بنظر شما سابقه کاریمو ملاک قرار بدم و آیلتس جنرال بگیرم یا هنوز با توجه به سن من فرصت اخذ بورسیه دارم و برای آیلتس آکادمیک اقدام کنم؟
  متشکرم

  • admin    admin

   درود به شما

   اگر پرسش شما درباره امکان دریافت بورسیه هست باید با شرکت های دانشجویی یا مطالب داخل اینترنت در سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند در تماس باشید تخصص ما فقط آموزش آیلتس هست.