فرایند و مراحل امتحان تافل iBT

TOEFL Main Sectionsآشنایی با فرایند امتحان تافل و مراحل اصلی آن میتواند زبان آموزان و متقاضیان این آزمون را یاری کرده تا کارکرد بهتری در روز آزمون داشته باشند. در تصویری که در بالا میبینید چهار بخش اصلی آزمون نشان داده شده است. این بخش ها به ترتیب برگزاری در آزمون عبارتند از بخش ریدینگ یا خواندن، بخش لیسنینگ یا شنیداری، یک استراحت 10 دقیقه ای، بخش اسپیکینگ یا مکالمه، و در پایان بخش رایتینگ یا نوشتاری.

بخش ریدینگ تافل

آغاز آزمون تافل با بخش ریدینگ است و این بخش دارای 36 تا 56 سوال است که درباره 3 یا 4 متن با محتوای آکادمیک مطرح میشود. این بخش 60 تا 80 دقیقه به طول می انجامد.

بخش لیسنینگ تافل

این بخش دربرگیرنده 34 تا 51 سوال بوده و 60 تا 90 دقیقه طول میکشد. در این بخش باید به سخنرانی های دانشگاهی و همچنین بحث ها و گفتگوهای کلاسی گوش کرده و به پرسش های مربوط به هر بخش پاسخ دهید. در این بخش یک فایل صوتی را تا انتها گوش کرده و یادداشت برداری میکنید و پس از پایان فایل صوتی، پرسش ها ظاهر شده و به آن ها پاسخ میدهید (پاسخدهی برعکس آیلتس همزمان نیست).

بخش اسپیکینگ

این بخش 20 دقیقه به طول می انجامد و دارای 6 سوال است که 4 تای آن ها همراه متن و/یا فایل های شنیداری است. در این بخش باید دیدگاه خود را درباره یک موضوع نسبتا ساده بیان کرده و یا برپایه یک متن نوشتاری و/یا فایل شنیداری صحبت کنید.

بخش رایتینگ

این بخش 50 دقیقه به طول می انجامد و دارای 2 سوال است.  در بخش رایتینگ یا نوشتاری باید یک نوشته کوتاه درباره یک متن نوشتاری و یک فایل شنیداری بنویسید. در بخش دوم باید یک انشاء 300 کلمه ای درباره یک سوال بنویسید.

اطلاعات بیشتر درباره جزئیات آزمون را میتوانید به زبان انگیلسی در زیر بخوانید:

https://www.ets.org/toefl/ibt/about/content

دیدگاه ها

Comments are closed.