سیستم های بیومتریک (تشخیص هویت) امنیت آیلتس را چند برابر کرده اند

مسئولین و شرکای آیلتس اعلام کردند برای تایید هویت شرکت کنندگان در آزمون از سیستم های بیومتریک ( تشخیص هویت) در سراسر جهان استفاده می شود. آیلتس به عنوان یک آزمون شناخته شده و معتبر، برای بالا بردن هر چه بیشتر امنیت خود موارد امنیتی مانند اثر انگشت و گرفتن عکس را به پروتکل های امنیتی و قضایی خود اضافه کرده است. عکس های داوطلبین در کارنامه ی آنها استفاده می شود.

دست اندرکاران آیلتس با مشورت کارشناسان امنیتی برای حفظ اهداف آزمون، تدابیر امنیتی بیومتریک را به اجراء درآوردند.اکثردولتها و شرکت کنندگان ازاقدامات امنیتی جدید استقبال خوبی کردند. داوطلبین معتقدند قبل از این اقدامات زمان زیادی برای تشخیص هویت افراد در روز آزمون صرف می شد اما اکنون با استفاده از تکنولوژی اسکن اثر انگشت، زمان کمی برای وارد شدن به سالنهای آزمون صرف می شود.

جان بلیول، مدیر مرکز آیلتس IDPمی گوید”رویکرد آیلتس برای حفظ امنیت آزمون بسیار پیشگیرانه است. سیستم های بیومتریکاز موقع ورود به جلسه داوطلبین تا پایان جلسه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مراقبین آزمون برای تایید هویت داوطلبین می توانند به سایتتایید هویت آیلتس مراجعه و عکس های داوطلبین را چک کنند.”

جان گیلدا، مدیر مرکز آیلتس در کنسولگری انگلیس می گوید ” تمامی اقدامات لازم برای تطبیق قوانین آیلتس با چهارچوب های قضایی کشورها صورت گرفته است. آیلتس در بیش از 900 محل در 130 کشور جهان برگزار می شود، بنابراین به منظور یکپارچگی آزمون در سراسر جهان، کنسولگری انگلیس و مرکز آیلتس IDPاقدامات سنجیده ی امنیتی را انجام داده اند. “

از آنجایی که نتایج آزمون مورد استناد 8000 موسسه ی آموزشی، نهاد شغلی ، کارفرما و دولتهای گوناگون است، بنابراین برای جلب اعتماد این موسسات داوطلبین باید به دقت مورد ارزیابی قرار گیرند. آیلتس به طورمشترک متعلق به کنسولگری انگلستان، سازمان IDP :آیلتس استرالیا و مرکز ارزیابی کمبریج است.

منبع: http://www.ielts.org

مترجم: آقای مرتضی دلیر

ترجمه به سفارش http://www.ielts2.com

دیدگاه ها

1
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
1 Comment authors
میثم Recent comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
میثم
میهمان
میثم

با سلام
دریافت اثر انگشت چه مزیتی دارد ؟
اثر انگشت ما را با چی چک می کنند ؟ مگه قبل از ان اثر انگشتی از ما دارند که مقایصه کنند؟
یا اثر انگشت برای بعد از ازمون است و یکی از راه های تایید نمره ازمون می باشد ؟