سریع ترین راه تقویت اسپیکینگ آیلتس

improving ielts speaking

سریع ترین راه تقویت اسپیکینگ (speaking) یا مکالمه آیلتس برای این آزمون از راه های گوناگون امکانپذیر است. برای این منظور میتوان در کلاس های گروهی آموزشگاهی شرکت کرده یا بصورت خودخوان کار را آغاز کرد و به انجام رساند ولی بدون شک کلاس های خصوصی آیلتس با استاد های حرفه ای آقا و خانم میتوانند کوتاه ترین و مطمئن ترین راه تقویت مکالمه و رسیدن به هدف در مهارت اسپیکینگ آیلتس باشند.

همچنین بسیاری دیگر هستند که بنا به موقعیت های شغلی یا اجتماعی نیاز به تقویت سریع اسپیکینگ یا مکالمه زبان انگلیسی خود دارند و البته از کلاس های آموزشگاهی یا خصوصی پیشین خود راضی نبوده اند. در زیر نگاهی به شیوه تقویت اسپیکینگ در کلاس های خصوصی گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی داریم. در بخش های دیگر به تقویت اسپیکینگ با شیوه خودخوان و بدون استاد خواهیم پرداخت.

مکالمه 70 درصدی زبان آموز در این کلاس های خصوصی

بسیاری از زبان آموزان از پرگویی های مدرسان آیلتس در کلاس و ساکت بودن فراگیر شکایت دارند. در کلاس های خصوصی این گروه آموزشی تنها 1 یا نهایتا 2 زبان آموز شرکت داشته و هدف در این کلاس ها به بیشترین میزان رساندن مکالمه زبان آموز و کم کردن مکالمه استاد است. استاد باید نزدیک به 30% کلاس را به سخن گفتن گذرانده و زبان آموز 70% زمان را سخن بگوید. البته این مکالمه باید کاملا هدفمند و با برنامه ریزی باشد که در ادامه آن را بررسی میکنیم.

شیوه کار درون کلاس

 زبان آموز در این کلاس ها باید کنفرانس هایی را آماده کرده و بتواند بدون توقف البته با جمله های ساده و کوتاه درباره یک متن کوتاه یا یک خبر از اینترنت یا یک فصل از یک کتاب داستان، قطعه از فیلم یا منابعی دیگر صحبت کند. استاد در این بخش زبان آموز را پایش کرده و خطاهای ایشان را پس از پایان گوشزد میکند. همچنین در مواردی که مشکل های بزرگ دستوری وجود داشته باشد، بخش های مربوط به این ایراد ها از کتاب گرامر گزینش شده و برای جلسات بعد بعنوان تکلیف برای زبان آموز در نظر گرفته میشود.

شیوه کار بیرون کلاس

زبان آموزان باید دست کم 5 ساعت زمان خارج از کلاس در هر روز داشته باشد تا به بررسی منابع توصیه شده، تمرین و انجام تکالیف بپردازد. برعکس کلاس های گروهی آموزشگاهی و شیوه خودخوان که به سهل انگاری و عدم بررسی تکالیف کلاسی معرف هستند، در یک کلاس خصوصی حرفه ای با استاد کار آزموده، انجام تکالیف به صورتی جدی و از نزدیک پایش میشود. اهمیت انجام درست و به موقع تکالیف به اندازه ایست که حتی عدم انجام برابر با عدم آموختن مطالب و عدم پیشرفت در اسپیکینگ خواهد بود. عدم انجام تکلیف در کلاس های تضمینی آیلتس یا مکالمه به فسخ قرارداد می انجامد.

تکالیفی که معمولا برای بیرون از کلاس و با هدف تقویت اسپیکینگ تعیین میشود عبارتند از خواندن متن هایی برای کنفرانس دادن، بخش هایی از کتاب های لغت برای تقویت واژگان با هدف اسپیکینگ و فصل هایی از کتاب های لیسنینگ برای تقویت همزمان لیسنینگ و بهره گیری از عبارت های کلیدی برای بهبود مکالمه یا اسپیکینگ.

در سطح های بالاتر در کلاس سوالات استاندارد بخش 2 و 3 مصاحبه آیلتس در کلاس تمرین شده و نمونه سوال ها و جواب ها برای آشنایی بیشتر زبان آموزان تمرین میشود. شاخص هایی که در تعیین نمره اسپیکینگ آیلتس در نظر هستند بصورت دقیق از سوی استاد پایش میشوند و ایراد ها به زبان آموزان گوشزد میشود.

دوره کلاس برای مکالمه روان و نمره 6 تا 7 آیلتس

دوره هایی که برای تقویت اسپیکینگ آیلتس عنوان شد بیش از 3 ماه به طول نخواهند انجامید. بنابراین برخلاف شیوه های آموزشگاهی و خودخوان بدون استاد که دست کم بیش از 8 ماه زمان نیاز دارند و گاه در عمل تا یک سال و نیم هم ممکن است به طول بیانجامند، این شیوه بسیار هزینه اندیشانه خواهد بود.

زبان آموزانی که تنها برای تقویت اسپیکینگ اقدام به شرکت در کلاس ها میکنند در بازه ای کمتر از 3 ماه و تنها در 30 جلسه فشرده به هدف خود دست خواهند یافت. صدای بسیاری از این زبان آموزان پیش از این ضبط شده و در همین وبسایت برای بررسی علاقمندان در دسترس قرار داده شده است. همچنین نمره زبان آموزانی که در دروه های کمتر از 10 جلسه فشرده شرکت داشته اند نیز در بخش نمره زبان آموزان دوره های پیشین دسترس میباشد.

در ادامه درباره شیوه های تقویت اسپیکینگ بصورت خودخوان بدون استاد یا بصورت تکمیلی در کنار دوره های آموزشگاهی خواهیم نوشت.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از