نحوه تعیین نمره تافل

آگاهی از نحوه نمره دهی در آزمون تافل به ویژه در بخش های اسپیکینگ(speaking) و رایتینگ(writing) که به نظر میرسد حالت سلیقه ای داشته باشد یکی از پرسش های همیشگی زبان آموزان در راه رسیدن به مدرک تافل است. آگاهی از این معیارها و شیوه نمره دهی میتواند خودباوری و اعتماد به نفس ایشان را بالاتر برده و تمرکزشان را در بخش هایی که دقیقا محل بررسی تصحیح کنندگان آزمون خواهد بود افزایش دهد. در زیر نگاهی به این بخش ها خواهیم  داشت:

 .

معیارهای محاسبه و شمارش نمره یا “نمره دهی” در بخش اسپیکینگ(speaking) آزمون تافل

Criteria in Assessing TOEFL Speaking معیارهای نمره دهی اسپیکینگ تافل

بیشتر در http://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/pdf/Speaking_Rubrics.pdf

معیارهای نمره دهی در بخش رایتینگ (writing) آزمون تافل

Criteria in Assessing TOEFL Writing معیارهای نمره دهی در رایتینگ تافل.PNGمع

بیشتر در http://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/pdf/Independent_Writing_Rubrics_2008.pdf

 .

به گونه ای که مشاهده میشود سیستم نمره دهی و شمارش نمره آزمون دهندگان در بخش اسپیکینگ بر معیارهایی همچون روان صحبت کردن، بهره گیری مناسب از واژگان و ساختارهای دستوری و همچنین پیوسته بودن جمله ها و گفته ها تاکید شده است.

در بخش رایتینگ به معیارهایی همچون پاسخ دادن به پرسش مطرح شده و پرت نشدن از موضوع، بررسی مناسب موضوع و پیوسته گویی و پرهیز از بریده گویی و جمله های بی ربط، همچنین توانمندی از بهره گیری از یک گنجینه بزرگ واژگان و ساختارهای دستوری و ….نیز بعنوان معیارهای اصلی برای رسیدن به نمره کامل عنوان شده است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از