راه های پیدا کردن ایده های خوب برای اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس و تافل

Ideas for ielts toefl writingنداشتن ایده یکی از مشکل های اصلی زبان آموزان بو علاقمندان شرکت در آزمون آیلتس و تافل بوده و تا سطح بالایی تحصیلات زبان آموزان همچنان موجب از دست رفتن نمره بسیاری از زبان آموزان می شود. در این نوشته کوشش می کنیم راه های مناسبی برای افزایش ایده ها و نظرات زبان آموزان در مورد دامنه نسبتاً گسترده ای از پرسش های روز مصاحبه اسپیکینگ و بخش نوشتاری آیلتس و تافل داشته باشیم.

یکی از بهترین راه ها که کاملاً همگام با دو آزمون آیلتس و تافل است می تواند مرور پرسش های دوره های قبل و همچنین بررسی کتاب های استاندارد این دو آزمون باشد. در زمینه آزمون آیلتس ۱۱ جلد کتاب کمبریج و در زمینه ی آزمون تافل کتاب های ETS میتوانند منابع بسیار مناسبی باشند.
تمامی این کتاب ها بخش هایی برای بخش نوشتاری یا رایتینگ دارند که در بسیاری از موارد با پاسخ های استاندارد همراه است. در زمینه آزمون آیلتس متاسفانه پاسخی برای پرسش های بخش اسپیکینگ وجود ندارد ولی کتابهای کمکی نسبتا مناسبی در دسترس هستند که پاسخ هایی برای سطح های بالاتر در حد نمره 8 تا 9 در دسترس علاقه مندان قرار می دهند.

منبع مناسب بعدی که می تواند در به دست آوردن ایده های مختلف بسیار مناسب باشد ویدیوهای است که در وبسایت های محبوبی همچون یوتیوب و بسیاری از وبسایت های آموزشی آیلتس و تافل در دسترس هستند. با جستجویی ساده در گوگل خواهید توانست نمونه های بسیاری برای رایتینگ و نمونه های مناسب برای اسپیکینگ به دست بیاورید. معمولا جستجویی همچون جستجوی زیر میتواند آغاز کار باشد:
Sample IELTS Writing questions
Sample IELTS Speaking Questions

با این همه منابعی که اشاره شد برای زبان آموزانی که به دنبال نمره های بالاتر هستند آنچنان مناسب نخواهد بود چون همواره در آزمون های تافل پرسش هایی به چشم می خورند که تازگی داشته و زبان اموزان سطح های متوسط برای آنها ایده ای ندارند. برای این دسته از سوال ها باید منابع متنوع تری را در نظر داشت و عادت مطالعه منابع غیر آموزشی را به وجود آورد. در این زمینه می توان روزنامه ها و مجله های انگلیسی زبان در بخش دیدگاه ها (Opinion) اشاره کرد در مورد مسائل روز جوامع غربی مقاله های بسیار خواندنی و جالب توجه با زبان کاملا آکادمیک داشته که می تواند منبع بسیار مناسبی برای ایده های مختلف زبان آموزان باشد. مقاله هایی که در زمینه ی انرژی، محیط زیست، ستاره شناسی، جغرافیا و علوم دیگر منتشر می شوند و همچنین بسیاری از مقاله های اجتماعی و روانشناسی کاملا همگام با پرسش های نسبتاً دشوار آیلتس و تافل هستند و دید گسترده تری که این مقاله ها و زبان آموزان خواهند داد می توانند در پدیدآوردن پاسخهای مناسب تر بسیار کارآمد باشند.

راه نسبتا تازه ای که می تواند به ویژه برای زبان آموزان سطح های بالاتر بسیار کارآمد باشد مرور نمونه پاسخ های ضبط شده توسط استاد ها و برخی زبان آموزان است که برخی از آنها در همین وب سایت (ielts2.com) در دسترس میباشد. در این نمونه ها در ielts2.com کوشش کرده ایم به صدها نمونه پرسش اسپیکینگ در بخش سوم که چالش برانگیزترین بخش مصاحبه میباشد پاسخ داده و مجموعه آنها را برای شنیدن یا دانلود در دسترس زبان آموزان گرامی قرار دهیم. بنابراین تمرین با اینکه اینگونه نمونه ها می توانند شما را با پاسخهایی در سطح نمره ۷ تا ۸ کاملا آشنا نماید و بی گمان ایده های بسیار مناسبی برای روز آزمون در دسترس تان قرار خواهد داد.

در پایان اعلام می کنیم اگر در یافتن نمونه پاسخ برای هر نمونه پرسش اسپیکینگ یا رایتینگ با چالش روبرو هستید نمونه مورد نظر را برای ما ارسال کرده و در کانال تلگرام ما نمونه پاسخ مناسب در سطح نمره 8 را دریافت نمایید.

با آرزوی پیروزی برای شما

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از