راه هایی برای بهبود لهجه امریکن American Accent

American accentدو لهجه ای که بیش از همه به گوشمان میخورد و با آن آشناتر هستیم لهجه های امریکن و بریتیش هستند. گرچه لهجه های استرالیایی، کانادایی، نیوزلندی و ایرلندی و دیگر لهجه ها نیز هر یک جاذبه ها و ویژگی های خود را دارند و حتی لهجه های امریکن و بریتیش هم هر یک مجموعه ای از لهجه های دیگر هستند. در اینجا کوشش میکنیم به راه کارهایی برای بهبود لهجه امریکن بپردازیم.

پنج تکنیک موثر برای ارتقاء لهجه آمریکایی

اختراع اینترنت وپیشرفت سریع تکنولوژی سرتاسر جهان را به یک دهکده جهانی تبدیل کرده است که تأثیر بسزایی بر تجارت و روابط تجاری در سرتاسر بخشهای مختلف جهان داشته است . مراکز بیشمارتلفن و بخشهای مجازی برای ارتباط تاجران در بخشهای مختلف جهان بوجد آمده ، این بخشها امکان تأثیر متقابل روزانه را برای آنها فراهم می کند .

مهمترین مانع ارتباط است. موفقیت در اکثراین مشاغل نیازمند داشتن مهارت انگلیسی است. کارفرمایان ایالت متحده به کارکنانی نیاز دارند که می توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند بنابراین بدون اتلاف زمان یا سرمایه ناشی ازمشکل برقراری ارتباط می توانند کسب و کارشان را بی دردسر پیش ببرند . در این مورد کمی شک و تردید وجود دارد که دانش آموزانی که با لهجه آمریکایی مشغول کار هستند موقعیت شغلی بهتر و حقوق بالاتری دارند .

اگر شما یک انگلیسی زبان هستید و به دنبال ارتقاء سریع لهجه آمریکایی تان هستید در اینجا پنج تکنیک اثبات شده برای کمک به دستیابی اهداف زبانی تان وجود دارد.

1.  دقت کنید و ببینید زمانی که با آمریکایی های انگلیسی زبان ارتباط برقرار می کنید چگونه کلمات را بیان می کنند . به حرکات دهان و لبهایشان نگاه کنید و اصطلاحاتی را که در هنگام صحبت کردن استفاده می کنند تمرین کنید.

1. هر زبانی ریتم مشخصی دارد و زبان انگلیسی ازاین امر مستثنی نیست . یک سی دی زبان پیدا کنید و بارها و بارها در زمان فراغتتان و یا در هنگام رانندگی به آن گوش دهید . با این روش به ریتم آمریکایی های انگلیسی زبان عادت می کنید.

3. در هنگام صحبت کردن متوجه زمان باشید و به آرامی صحبت کنید . دربسیاری از زبانها سرعت مکالمه بسیاربیشتر از زبان انگلیسی است بنابراین اگر به آرامی و با ساختاری منسجم صحبت کنید دیگران متوجه منظورتان خواهند شد . زمانی که اعتماد به نفس لازم را بدست آوردید همیشه فرصت دارید تا سرعتتان را بیشتر کنید.

4. تمرین کردن اهمیت بسیاری دارد . سعی کنید اگر زمان دارید روزانه حداقل 30 دقیقه با صدای بلند متن انگلیسی بخوانید . این کار به شما کمک می کند تا به تلفظ عبارات و اصطلاحات رایج عادت کنید . اگر دستگاه ضبط صوت دارید سعی کنید صدایتان را ضبط کنید و به آن گوش دهید تا در جریان پیشرفتتان قرار بگیرید .

5. احتمالاً مهمترین تکنیک برای بهبود لهجه تان این است که درارتباط با بومی زبانان باشید و سعی کنید به طور مداوم از آنها در مورد چگونگی ارتقاء لهجه تان فید بک بگیرید . آنها می توانند به شما کمک کنند تا بر روی بخشهایی که ممکن است دچارمشکل شوید تمرکز کنید و می توانند به پیشرفت شما کمک کنند . شما می توانید این افراد را در سازمانهای اجتماعی و کلوبهای محل زندگیتان بیابید .

منابع بسیار متنوعی وجود دارند که می توانند به شما در ارتقاء لهجه آمریکایی تان کمک کنند . به شما پیشنهاد می کنم که ابتدا به سرچ آن لاین بپردازید تا دقیقاً بفهمید هدفتان چیست و در مرحله بعد برای دستیابی به اهدافتان می توانید بر روی منابع محلی تمرکز کنید.

برگردان به کوشش سرکار خانم رضوانه محمدی

بیشتر بخوانید:

تکنیک ها و شگرد های کاربردی آموختن مکالمه زبان انگلیسی

بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی بدون کلاس؟

سوالات اسپیکینگ آیلتس ۳ شهریور ۱۳۹۴ مرکز ایرسافام

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

آشنایی با انواع لهجه های بریتیش(British Accents)

دیدگاه ها

2
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
2 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
روژا

سلام.
چه کتاب هایی برای لهجه امریکن سراغ دارید که بتونم لهجم رو بهتر کنم؟ ممنون