راهکاری برای نمره بالاتر در مصاحبه آیلتس

Useful synonyms for IELTS band 7-9کوشش کردیم نکته ها و توصیه های مربوط به بخش اسپیکینگ آیلتس را بصورت دوره ای در اینجا منتشر کنیم. برخی از این توصیه ها و نکته های کلیدی مربوط به برگزاری بهتر آزمون در روز اسپیکینگ آیلتس و گروه دیگر مربوط به چگونگی تقویت مهارت اسپیکینگ یا مکالمه زبان انگلیسی بطور کلی است. در زیر به یکی از راهکارها برای بالا بردن سطح اسپیکینگ آیلتس اشاره میکنیم.

حافظه خود را تقویت کنید – تاریخ زندگی خود را بنویسید

بخش های اول و دوم آزمون اسپیکینگ مربوط به سوالات شخصی هستند. مثلا در بخش اول سوالی مانند، شما چه کسی هستید؟ و در بخش دوم سوالی مانند، چه کارهایی را انجام داده اید ؟ پرسیده می شود. یکی از دلایلی که بعضی ازداوطلبین در این زمینه مشکل دارند تنها مسئله ی زبان نیست بلکه آنها به طور کلی نمی توانند راجع به مسائل تفکر کنند و حرف بزنند. برای مقابله با این مشکل یک راه حل بسیار ساده وجود دارد- سعی کنید قبل از آزمون رویدادهای مهم زندگی خود را مرور کنید تا بتوانید راجع به آنها صحبت کنید.

تمرکز خود را بیش از حد بر روی سوالات تمرینی نگذارید، سعی کنید راجع به خاطرات خود از مردم ، رویدادها ، مکان ها و چیز ها صحبت کنید. با انجام این کار آزمون تا حدود زیادی برای شما ساده تر خواهد بود. برخی از خاطرات شخصی را بنویسید و راجع به آنها صحبت کنید. به نکات زیر توجه کنید.

  • راجع به شخصیت های مهم و جالب در زندگی خود فکر کنید: از خودتان بپرسید : کی آنها را ملاقات کردید؟ چه مدتی است که آنها را می شناسید؟ چرا این افراد برای شما مهم و جالب هستند؟ آیا شما کارمشترکی با هم داشته اید؟ چه صحبتی با وی داشته اید ؟
  •    به مکانهایی که تاکنون در آنها بوده اید فکر کنید: از خود سوال کنید: آنجا کجا بود؟ چگونه به آنجا رفتید؟ چه جزییاتی از آن مکان را به خاطر دارید؟ آیا شما به طور کلی می توانید آن مکان را توصیف کنید؟ آیا دوست دارید دوباره به آن محل برگردید؟

به دارایی های خودتان فکر کنید: از خود بپرسید: چه مدتی شما آن را داشتید؟ از کجا گرفتید؟ آیا یک چیز معمولی است یا خاص ؟ هر چند وقت یکبار آن را استفاده می کنید؟ آیا با کسی شریک هستید؟

کوشش کنید درباره این موضوع ها صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید. بدنبال واژه هایی که نمیدانید باشید و با گوش کردن به فایل هایی که ضبط کرده این بدنبال پیشگیری از خطاهای خود باشید.

پیشنهاد میکنیم نوشته زیر را در همین زمینه بخوانید:

بهترین شیوه تقویت اسپیکینگ speaking آیلتس

دیدگاه ها

Comments are closed.