راهکارهایی برای هر 4 مهارت امتحان آیلتس از زبان دریافت کننده نمره Overall Band Score 8

IELTS Secrets Band 8پیشنهادهای رضوانا برای زبان‌آموزانی که هدفشان نمره‌ی ۸ آیلتس است چندی پیش در سایت معتبر ielts-blog منتشر شده است که برگردان آن به زبان فارسی پیشکش شما عزیزان میگردد.

امروز، می‌خواهیم با شما چند نکته را که کمک کرد رضوانا نمره‌ی کلی ۸ آیلتس بگیرد را در میان بگذاریم. رضوانا در هند زندگی می‌کند و زبان مادریش هندی است. در این‌جا کارهایی را، که به او کمک کرد تا نمره‌ی ۸ آیلتس بگیرد، با هم می‌خوانیم:

لیسنینگ

من در این بخش نمره‌ی ۸ گرفتم. برای بخش اسپیکینگ تمرکز یک مهارت اصلی است. در سالن امتحان موارد بسیاری وجود دارد تا تمرکز شما را بر هم بزند، اما شما فقط کار خودتان را بکنید.  در این بخش، هر لحظه‌ای که ذهن یا چشم‌های شما از آزمون منحرف شد، مطمئن باشید یک یا دو سوال را از دست داده‌اید. این تجربه‌ی شخصی من است. و یک مطلب دیگر؛ اگر شما زبان مادریتان انگلیسی نباشد، بهترین تکنیک برای قوی کردن مهارت لیسنینگتان دیدن فیلم‌های انگلیسی است. بچه‌ها، انصافا این کار به من خیلی کمک کرد.

ریدینگ

من در این بخش نمره‌ی ۹ گرفتم. دو دلیل اصلی پشت این نمره این است: یک) سرعت خوبی را از ابتدا تا انتهای متن پی گرفتم تا هیچ چیزی را از دست ندهم و زمان را حفظ کنم. دو) تلاش کردم تا صد در صد در خواندن متن دقت کنم و هم‌زمان به سوال‌ها نگاه کنم. همان‌طور که جلو می‌رفتم، هر کدام از جواب‌هام را دوبار چک می‌کردم و این کار را نمی‌گذاشتم برای آخر این بخش، چرا که آن‌وقت دیگر زمان کافی برای این کار نداشتم.

رایتینگ

من در رایتینگ ۷ گرفتم. اگرچه من بعضی از سوالات و موضوعات رایج در رایتینگ را قبل از آزمون تمرین کرده بودم و درباره‌شان نوشته بودم، اما موضوعی که سر امتحان باید درباره‌اش می‌نوشتم یک چیز عجیب و غریب بود. وقتی درباره‌ی موضوعی می‌نویسیم باید مطمئن باشیم که بنا به خواست سوال بتوانیم برایش دلایلی کافی، قوی و منطقی له یا علیه‌ش ارائه کنیم. من درباره‌ی موضوعی که در آزمون از من خواسته شده بود هیچ اطلاعاتی نداشتم. پس، با هیچ شروع کردم درحالی که باید می‌نوشتم با موضوع موافق ام یا مخالف. پس بنا بر دلایل و نکاتی که به ذهنم رسید، نوشتن را ادامه دادم.

اسپیکینگ

من در اسپیکینگ نمره‌ی ۸ گرفتم. آزمون اسپیکینگ برای من فقط یک جور مکالمه‌ی معمولی بود. من بارها قبل از آزمون جلوی آینه انواع سوال‌هایی را که از آزمون‌های قبل داشتم تمرین کرده بودم. در کنارش روی لحنم هم کار کرده بودم. همچنین تلاش کرده بودم که هر بار لغات بهتری را به مکالماتم اضافه کنم. چیزی که باید یادتان باشد این است که هنگام صحبت کردن در آزمون آیلتس با شخصی که از شما آزمون می‌گیرد موافق یا مخالف باشید. یعنی باید بالاخره یک موضعی در مقابل او داشته باشید. مهم این است که حتی اگر در موضوعی با او مخالف هستید بتوانید برای مخالفتتان دلایل خوبی ارائه کنید آن هم با احترام و البته با تصدیق مواردی از صحبت‌های او. هیچ وقت در صحبت‌هایتان بی‌ادب یا تیز و سخت نباشید. آسان بگیرید.
در نهایت، مطلب مهم درباره‌ی آیلتس این است که اگر شما آرام باشید و طی آزمون تمرکز کنید، می‌توانید بهترین باشید.

با بهترین آرزوها

برگردان به فارسی به کوشش سرکار خانم رخساره ثابتی به سفارش ielts2

بیشتر بخوانید:

بانک دانلود بهترین منابع آیلتس و تافل♥

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره ۸٫۵ در کانال تلگرام @ielts2com

پاسخ سوال رایتینگ آیلتس مدل Do the Advantages outweigh the disadvantages را چطور باید نوشت؟

ایده پردازی برای سوال های رایتینگ دشوار و پیشبینی نشده روز آزمون آیلتس و تافل (بخش سوم) واکنش اضطراری: نوشتن درباره موضوع همسان

ایده پردازی برای سوال های رایتینگ دشوار و پیشبینی نشده روز آزمون آیلتس و تافل (بخش دوم) پیوند دادن به دانسته های پیشین

ایده پردازی برای سوال های رایتینگ سخت و پیشبینی نشده روز آزمون آیلتس و تافل-(بخش اول) همسنجی موضوع با واقعیت

دانلود ۳۳ دوره آخرین(بهار ۱۳۹۵/۲۰۱۶) سوالات آیلتس از سراسر جهان

دانلود ۳۶ دوره آخرین سوالات آزمون آیلتس سراسر جهان(مارچ+اپریل ۲۰۱۶)

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS 

دانلود کتاب Cambridge IELTS 11 General

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۱۰(برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۹(برای نخستین بار در ielts2)

دانلود لغات دشوار ریدینگ های کمبریج آیلتس ۸ (برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات ضروری آیلتس تافل (برای اولین بار در ielts2)

۵۰ روز تا آزمون آیلتس من (۱۵ اسفند ۹۴)؛ هدف نمره ۸+ آکادمیک!

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

۵۰ روز تا آزمون آیلتس من (۱۵ اسفند ۹۴)؛ هدف نمره ۸+ آکادمیک!

SOP، PS، Apply، پروپوزال، پذیرش، بورس و دیگر امور دانشجویی

تجربه برگزاری آزمون آیلتس در مراکز مختلف

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

بهترین منابع برای آیلتس بالای ۷

بهترین منابع تافل iBT

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

تعیین سطح و سوال و جواب های روزانه اسپیکینگ و رایتینگ توسط استاد با نمره 8  بهمراه گلچین نکته های آیلتس و تافل در تلگرام:

Telegram Logo

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از