راهنمای چگونگی درخواست بورس های تحصیلی خارج کشور

راهنمای چگونگی درخواست بورس های تحصیلی خارج کشور

راهنمای چگونگی درخواست بورس های تحصیلی خارج کشور

راهنمای چگونگی درخواست بورس های تحصیلی خارج کشور

بورس یا کمک هزینه های تحصیلی(Scholarship) امکانی است که به بهره گیری از آن بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان موفق به راهیابی به دانشگاه های مختلف میشوند. گرچه بسیاری از دانش پژوهان این کمک های مالی را ناشدنی یا با احتمال بسیار اندک میپندارند، آشنایی با ساز و کار دریافت آن ها میتواند این بخت را برای کسانی که براستی به آن نیاز دارند هموار نماید. در این راستا ielts2.com اقدام به برگردان برخی از نوشته های سودمند در این زمینه از برخی از منابع معتبر جهانی کرده است که در اینجا پیشکش علاقمندان گرامی خواهند شد.

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال های دانلودی ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.  

.

اصولی برای درخواست بورس های تحصیلی

آیا نیاز به بورس تحصیلی دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ ما شما را راهنمایی می کنیم. مطالب ما را بخوانید تا بفهمید چگونه تحقیق کنید، درخواست دهید و خرج ادامه تحصیل خود را تامین کنید برای اطلاع بیشتر به این آدرس مراجعه نمائید: QS’sexclusivescholarships for graduate students

تحصیل در بهترین دانشگاه ها اغلب یک انتخاب پر هزینه است، اما می توانید این پول را تامین کنید.اگر حسابتان خالی است و یا پولی در جیب تان ندارید، ناامید نشوید. ما شما را راهنمایی می کنیم تا از نقطه شروع به یک کمک هزینه تحصیلی موفق برسید.

تقریبا همه دانشگاه های بزرگ بخش بورس های تحصیلی برای دانشجویان دارند scholarships available. شما تنها باید بدانید آن بخش کجاست، چگونه می توانید آن را بیابید، و خود را وارد فهرست متقاضیان دریافت آن قرار دهید. برای شروع باید بدانید اگر می خواهید درخواست خوبی داشته باشید، باید زمان زیادی صرف کنید.البته، اگر موفق شوید، خواهید دید که ارزشش را داشته است.

1. تحقیق کنید

از همان ابتدا تحقیق کنید تا از فشارهای بعدی جلوگیری کنید و درخواست خود را در دقیقه نود ارسال نکنید.هر چه بیشتر در مورد بورس تحصیلی مورد نظر خود جستجو کنید، گزینه های بیشتری پیش روی شما خواهد بود. شما برای تحقیق درباره بورس های تحصیلی، کسب اطلاعات و فرم های درخواست و تکمیل فرم درخواست خود در موعد مقرر باید زمان بگذارید. به یاد داشته باشید که مهلت برخی از بورس های تحصیلی ممکن است قبل از شروع سال تحصیلی شما به پایان برسد.

2. واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

عنصر مهم دیگری که باید از همان ابتدا آن را مدنظر داشته باشید این است که ببینید واجد شرایط اخذ این بورس ها هستید یا خیر زیرا تمامی بورس ها ها به شما تعلق نمی گیرند.با انجام تحقیقات دقیق قادر خواهید بود مناسب ترین کمک هزینه تحصیلی را بیابید و سپس بر روی فرم درخواست آن کار کنید. بدترین چیز این است که برای بورسیه شدن در جایی زمان صرف کنید که اصلا واجد شرایط آن نیستید.

3. سازماندهی شده کار کنید

زمانی که می خواهید بر روی فرم درخواست بورس تحصیلی مورد نظر خود کار کنید، سعی کنید سازماندهی شده اقدام کنید. برای این کار، تمامی مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیلی خود را در یک پوشه ذخیره کنید. به این ترتیب شما همیشه می دانید مدارک شما کجا قرار دارد. در عین حال مطمئن شوید که اطلاعات ذخیره شده شما کاملا به روز است. این کار همچنین به شما کمک خواهد کرد تا به موقع مهلت های مختلف برای هر یک از بورس های تحصیلی مناسب خود را پیگیری کنید. همه آنها یک مهلت زمانی نخواهند داشت.

4. تمامی اطلاعات مورد نیاز را ضمیمه کنید

مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز را در فرم درخواست خود ارائه کرده اید. درخواستی که نکات مبهم زیادی دارد، به بهترین شکل نتیجه نمی دهد؛ به ویژه اگر این نکته مبهم در یکی از بخش های اصلی درخواست نامه باشد. برای درک بهتر به چک لیست پایین این مقاله مراجعه کنید.

5. همچون رزومه عمل کنید

فرم بورسیه شدن بسیار شبیه به یک مصاحبه شغلی است. برداشت اشتباه، غلط در تلفظ و نوشتن ناخوانا هیچکدام خوب نیستند. اگر شما فرم را به روشی خاص پر می کنید، این کار را انجام دهید و قبل از ارسال، از یک اعضای خانواده و یا دوستان خود بخواهید آن را برای شما بخوانند.آنها ممکن است اشتباهی بیابند که شما به آن توجهی نکرده باشید.

6. اطلاعات صحیحی را ارائه کنید

نه تنها باید تمام اطلاعات لازم را وارد فرم درخواست کنید، بلکه باید مطمئن شوید که اطلاعات صحیحی ارائه کرده اید. جزئیات کوچکی مانند نشانی کامل و صحیح، و یا یک شماره تلفن دوم در صورتی که خود شما پاسخگو نباشید، جلوی تاخیرهای غیر ضروری را گرفته و در عین حال شما را حرفه ای نشان می دهد.

7. معرف هایی را ارائه کنید

در برخی موارد ممکن است شما نیاز به معرف هایی باشید. این افراد را با دقت انتخاب کنید. در زمان ارائه درخواست بورسیه شدن، معرف های خود را هم در جریان قرار دهید و اطلاعاتی را نیز در مورد مهارت ها و تجارب خود به آنها ارائه دهید. به این ترتیب آنها می توانند به شما اطمینان دهند که به بهترین شکل از شما تعریف خواهند کرد.

8. مهلت ارسال درخواست بورس ها را از دست ندهید

در زمان درخواست بورس های تحصیلی، همیشه برای خود چند روز اضافی زمان بگذارید. شما ممکن است به چنین زمان اضافی برای گرفتن یک پرینت حرفه ای از فرم خود و یا گرفتن تاییدیه از معرف نیاز داشته باشید. به یاد داشته باشید که به فرم هایی که دیر ارسال شوند، رسیدگی نمی شود.

چک لیست بورس های تحصیلی:

 •  آیا واجد شرایط هستید؟
  •  آیا مهلت ارسال فرم را می دانید؟
  •  آیا تمام اطلاعات لازم را دارید؟ این کار با توجه به بورس های تحصیلی متفاوت است، اما معمولا شامل: سابقه تحصیلی، اثبات اوضاع مالی نامناسب وتاییدیه برنامه های تحصیلی شما می شود.
  •  آیا معرف های شما می دانند چه بورس تحصیلی قرار است بگیرید؟
  •  آیا یکی از دوستان و اعضای خانواده تان فرم درخواست شما را مطالعه کرده و آن را تایید کرده اند؟
  •  آیا شما فرم را قبل از پایان مهلت آن ارسال کرده اید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات معمول در مورد چگونگی یافتن و استفاده از بورس های تحصیلی، به راهکارهای ما در بخشScholarship Applications: FAQ مراجعه کنید.

منبع: http://www.topuniversities.com/student-info/scholarships/applying-scholarship-basics

مترجم: جناب مرتضی دلیر

بیشتر بخوانید:

نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

چطور کمک هزینه(بورس) تحصیلی پیدا کنیم و درخواست دهیم؟

آموزش چگونی نوشتن مقاله(انشاء یا Essay) به زبان انگلیسی

دوره و کلاس های آنلاین مکالمه(speaking) و آیلتس با Skype

راهنمای نحوه نوشتن یک پروپوزال خوب برای مقطع دکترا (PhD)

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از