راهنمای درخواست کمک هزینه و Fund های تحصیلی از آمریکا

University Scholarshipبسیاری از دانش پژوهانی که به منابع قابل توجه مالی دسترسی ندارند برای ادامه تحصیل خود نیازمند دریافت برخی از کمک های مالی تحصیلی می باشند. آشنایی با انواع امکانات در دسترس میتواند برای ایشان بسیار سودمند بوده و گاه مسیر زندگی ایشان را دگرگون نماید. از این رو در ielts2.com کوشش کرده ایم با برگردان برخی از منابع سودمند در این زمینه دانش پژوهان گرامی را در این راستا راهنمایی نماییم.

بورس های تحصیلی بین المللی برای تحصیل در آمریکا

اینکه آمریکا یکی از گران قیمت ترین کشورهایی است که در آن آموزش عالی ارائه می شود، یک راز کوچک است. اما اجازه ندهید که این موضوع شما را دلسرد کند، زیرا شما صدها فرصت برای به دست آوردن کمک های مالی ارزشمند برای ادامه تحصیل را در اختیار دارید.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی واجد شرایط دریافت بسیاری از بودجه های در نظر گرفته شده برای اتباع آمریکایی نیستید. با این حال، با توجه به اینکه دانشگاه های امریکا اولویت بندی بین المللی داند، تعداد بورس های تحصیلی بین المللی برای تحصیل در آمریکا در سال های اخیر به شدت در حال رشد بوده است، و به نظر می رسد به احتمال زیاد این روند ادامه داشته باشد.

در بخش زیر فهرستی از بورس های تحصیلی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی معرفی شده که برخی از این بودجه ها توسط دولت آمریکا، برخی دیگر توسط سازمان های خصوصی و برخی توسط نهادهای خاص تامین می شود. موفق باشید!

بورس های تحصیلی دولتی برای دانشجویان بین المللی آمریکا

Fulbright Foreign Student Program : برنامه دانشجویان خارجی «فولبرایت» – شاید محبوب ترین بورس تحصیلی دولتی آمریکا برای دانشجویان بین المللی این بورس باشد. «فولبرایت» به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، جوانان حرفه ای و هنرمندان برای تحصیل به مدت یک سال و یا بیشتر کمک مالی ارائه می کند. این بورس به تمامی دانشجویان بین المللی در تمامی رشته ها به استثنای رشته پزشکی تعلق می گیرد.

Hubert Humphrey Fellowship Program:کمک هزینه تحصیلی «هوبرت هامفری» – این بورس تحصیلی بدون مدرک به متخصصین با تجربه بین المللی که مایل به گذراندن 10 ماه مطالعه دانشگاهی در آمریکا هستند، تعلق می گیرد. اگر چه در پایان مدرکی ارائه نمی شود، اما دانش پژوهان قادر خواهند بود به مطالعه بپردازند و دانش خود را در موسسات دانشگاهی در سراسر کشور آمریکا توسعه دهند.

بورس های تحصیلی غیر دولتی برای دانشجویان بین المللی در آمریکا

Abbey Road Summer Scholarships: بورس های تحصیلی «جاده تابستانی ابی» – ارائه کمک تحصیلی هزار دلاری به دانشجویان زبان و هنر و همچنین کمک هزینه تحصیلی 500 دلاری برای ثبت نام در موسسات آمریکایی در فصل تابستان.

International Student Voice Magazine Margaret W. Wong Scholarship: بورس «صدای مجله» مارگارت دبلیو. وانگ برای دانشجویان بین المللی – صندوق کمک هزینه تحصیلی کوچکی برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به صورت پاره و یا تمام وقت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه ریزی می کنند. برای بورسیه شدن در این بخش نیاز به ارسال دو صفحه مقاله به همراه فرم درخواست است. ارزش این بورس 500 دلار است.

The Next Gen Scholarship Fund:بورس تحصیلی «نسل بعدی» – بورس هایی برای تحصیل در آمریکا برای افراد غیر مقیم و دانشجویان بین المللی است. متقاضیان باید حداقل معدل 3.0 GPA داشته باشند و در یک برنامه در یک دانشگاه معتبر در واشنگتن دی سی، مریلند و یا ویرجینیا ثبت نام کرده باشند. ارزش این بورس هزار دلار است.

:Tortuga Backpacks Study Abroad Scholarship بورس تحصیلی «کوله پشتی تورتوگا» برای خارج از کشور – یک بورس تحصیلی کوچک برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا است. ارزش آن هزار دلار است.

بورس ویژه دانشجویان آسیایی:

East-West Center Scholarships and Fellowships:بورس های تحصیلی و کمک هزینه آموزشی برای مرکز«ایست-وست» – بورس هایی برای تحصیل در نهادهای منتخب آمریکا برای دانشجویان بین المللی از منطقه آسیا و اقیانوس آرام.

Japan-United States Friendship Commission: کمیسیون دوستی ژاپن-آمریکا – ابتکار اجرا شده توسط ژاپن و آمریکا. این کمیسیون کمک های مالی به دانشجویان ژاپنی که قصد تحصیل در آمریکا (و بالعکس) را دارد، ارائه می دهد.

بورس ویژه دانشجویان زن:

AAUW International Fellowships: بورس بین المللی AAUW – بورسی که توسط انجمن آمریکایی دانشگاه زنان(AAUW) برای دانشجویان بین المللی زن برای تحصیل در آمریکا ارائه شده است.

MIT-Zaragoza Women in Logistics and SCM Scholarship: بورس تحصیلی زنان MIT-زاراگوزا در لجستیک و SCM – کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان دختر از هر سن، قومیت و ملیتی برای تحصیل در مرکز ساراگوسا لجستیک در موسسه فن آوری ماساچوست (MIT).

دیگر بورس های تحصیلی برای دانشجویان زن در اینجا ذکر شده است.

بورس ویژه دانشجویان جویای تحصیلات تکمیلی:

Rotary Peace Fellowships: بورس های تحصیلی صلح «روتاری» – بورس هایی برای تحصیل در آمریکا که به دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل در یکی از مراکز صلح روتاری ( در دانشگاه دوک و یا دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل) تعلق می گیرد.

بورس ویژه دانشجویان کشورهای در حال توسعه:

Aga Khan Foundation International Scholarship Programme: کمک هزینه تحصیلی بین المللی «بنیاد آقاخان» – بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد از کشورهای آفریقایی.

President Obama’s Washington Fellowship for Young African Leaders: بورس تحصیلی «واشنگتنِ» رئيس جمهور اوباما برای رهبران جوان آفریقایی – کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان آفریقایی از کشورهای منطقه صحرای آفریقا برای تحصیل در آمریکا در جهت یادگیری مدیریت و مهارت های کسب و کار.

MasterCard Foundation Scholarships:بورس های تحصیلی بنیاد «مسترکارد» – بورس های تحصیلی برای دانشجویان آفریقایی برای تحصیل در آمریکا و آفریقا.

برای دسترسی به اطلاعات مربوط به بورس های تحصیلی بیشتر برای دانشجویان در مناطق در حال توسعه، این لیست را ببینید.

بورس های تحصیلی دانشگاهی خاص برای دانشجویان بین المللی در آمریکا

American University Emerging Global Leader Scholarship: بورس تحصیلی دانشگاه آمریکا برای رهبران جهانی در حال ظهور – بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی در واشنگتن دی سی برای دانشجویان بین المللی که تنها پتانسیل رهبری و مدیریتی داشته باشند.

Brandeis University Wien International Scholarship Program: بورس بین المللی «وین» در دانشگاه «براندیس» – فرصت های مالی برای دانشجویان مستعد و علاقه مند به کمک رسانی به جامعه دانشجویی.

Dartmouth University Financial Aid: کمک های مالی دانشگاه «دارتموث» – دانشگاه دارتموث برای دانشجویان نیازمند خود 80 میلیون دلار در نظر گرفته است.

Emory University Needs-Based Scholarship Program: برنامه کمک هزینه تحصیلی دانشگاه «اموری» بر اساس نیاز دانشجویان – فرصت های مالی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه اموری. دانشجویان باید نیاز مالی خود را اعلام کنند.

Harvard University Scholarships: بورس های تحصیلی دانشگاه هاروارد – دانشگاه هاروارد طیف خوبی از بورس های تحصیلی بین المللی را به دانشجویانی از سراسر جهان ارائه می دهد. با این حال، رقابت برای بورسیه شدن در این دانشگاه بسیار شدید است.

Illinois State University International Awards: جوایز بین المللی دانشگاه ایالتی ایلینوی – دانشگاه ایالتی ایلینوی معافیت های شهریه ای، جوایز شایستگی و کمک های مالی به دانشجویان بین المللی تازه وارد در نظر گرفته است.

Iowa State University International Merit Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی دانشگاه ایالتی آیووا مبتنی بر شایستگی دانشجویان- برنامه بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان بین المللی بسیار موفق.

Michigan State University International Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی دانشگاه ایالتی میشیگان – کمک های مالی و بورس های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه ایالتی میشیگان(MSU).

New York University Wagner International Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی « واگنر» در دانشگاه نیویورک – کمک هزینه برای تحصیل در دانشکده تحصیلات تکمیلی خدمات عمومی «واگنر» در دانشگاه نیویورک.

The Art Institutes Scholarship Program: بورس تحصیلی موسسات هنری – مسابقات و کمک هزینه هایی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مؤسسات مختلف هنری در دانشگاه های سراسر آمریکا است.

The New School Competition: مسابقه «مدرسه جدید» – «مدرسه جدید» شانس برنده شدن کمک هزینه تحصیلی بین المللی برای برنامه های مقطع کارشناسی در رشته های هنری در پردیس های نیویورک را ارائه می دهد.

University of Arkansas International Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی دانشگاه آرکانزاس – ارائه فرصت های مالی به دانشجویان بین المللی با سوابق و ملیت های مختلف.

University of Minnesota International Excellence Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی دانشگاه مینه سوتا – دو کمک هزینه تحصیلی با دو مقدار متفاوت که به دانشجویان تمام وقت بین المللی دانشگاه مینه سوتا(UM) اختصاص داده شده است.

University of Oregon International Scholarships: بورس های تحصیلی بین المللی دانشگاه اورگان – کمک هزینه هایی برای تحصیل دانشجویان بین المللی از سراسر جهان در دانشگاه اورگان است.

University of Wisconsin Superior Non-resident Tuition Waiver Program: برنامه تخفیف شهریه برای دانشجویان برتر غیرمقیم در دانشگاه ویسکانسین – تخفیف شهریه برای دانشجویان بین المللی نیازمند در دانشگاه ویسکانسین.

برای مشاوره و دسترسی به فرصت های بیشتر برای کسب کمک های مالی، با بخش روابط عمومی سفارت آمریکا در پایتخت کشور خود تماس بگیرید. اغلب یک مشاور آموزشی در این مکان وجود دارد که اطلاعات مورد نیاز درباره منابع مالی و بورس های تحصیلی را در اختیار شما قرار می دهد.

برگردان از انگلیسی به فارسی به کوشش جناب مرتضی دلیر

 بیشتر بخوانید:

بورس و کمک های مالی تحصیلی در اروپا

نحوه اقدام، زمان و دریافت کمک هزینه تحصیلی Scholarship

چطور کمک هزینه(بورس) تحصیلی پیدا کنیم و درخواست دهیم؟

آموزش چگونی نوشتن مقاله(انشاء یا Essay) به زبان انگلیسی

دوره و کلاس های آنلاین مکالمه(speaking) و آیلتس با Skype

راهنمای نحوه نوشتن یک پروپوزال خوب برای مقطع دکترا (PhD)

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از