دستور زبان پیشرفته؛ ساختار “Not Only But Also”

اگر در سطح پیشرفته زبان انگلیسی هستید و بدنبال آموختن نکته های دستوری و غیره در سطح بالا و هموار کردن راه برای دریافت نمره های بالای 7 در آیلتس بالای 100 در تافل هستید شاید پرداختن به یکی از دشوارترین ساختارها برای زبان آموزان در زبان انگلیسی بسیار خوب و بجا باشد.

حتما با ساختار “Not Only . . . But Also” آشنا هستید و میدانید که آموختن شکل های مختلف این ساختار و به کار گیری درست آن به ویژه در گفتگوهای نیمه رسمی و رسمی همچون بخش speaking آزمون های آیلتس و تافل و همچنین رایتینگ های این آزمون ها چالش برانگیز است. با اینهمه اگر این ساختارها را به خوبی بیاموزید و بتوانید به درستی آن ها را در این آزمون ها به کار ببرید، بی گمان بخت خود را برای بالا بردن نمره تان افزایش داده اید چرا که یکی از معیارهای نمره دهی هم در بخش اسپیکینگ و هم در بخش رایتینگ آزمون های آیلتس و تافل، “به کار بردن ساختارهای پیچیده تر دستوری و پرهیز از خطا و درست گویی/درست نویسی” اعلام شده است.

در این برگه چهار خطای زیر در این زمینه بررسی شده و شکل های درست آن ها به همراه توضیحاتی برای پیشگیری از خطاهای آتی ارائه شده است. به این شکل های نادرست نگاه کنید و برای دیدن نمونه های درست آن ها این پیوند را دنبال کنید:

http://www.dailywritingtips.com

1. “I not only knew where this person was shopping and how much he or she was spending, but the exact time of each transaction.”

2. “When the United Kingdom went through its mad cow mess, it had to bury not just the dead animals that had gotten sick, but had to change its butchering methods.”

3. “Their drinking may not only reflect difficulties in sleeping and calming down, but the fact that their parents provided a chaotic and inconsistent home environment.”

4. “Extended-stay lodging may not only fulfill a practical purpose but an emotional one.”5. “They understood that the devastation was not solely about the lack of water, but about the way the land had been used.”

همچنین میتوانید به کتاب هایی در زمینه دستور زبان انگلیسی در سطح پیشرفته نگاه کنید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید. برخی از این کتاب ها عبارتند از:

Practical English Usage by  Michael Swan

English Grammar Digest by Trudy Aronson

0 پاسخ های ایجاد شده:

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.