دانلود کتاب لغات آیلتس انتشارات کمبریج

cambridge vocabuary for IELTS

کتاب لغات آیلتس انتشارات کمبریج (Cambridge Vocabulary for IELTS) یکی از منابع شناخته شده برای تقویت لغات آیلتس است که توسط بسیاری از مدرس های آیلتس و آموزشگاه ها به زبان آموزان توصیه میشود و در میان زبان آموزان و در فضای اینترنت به خوبی شناخته شده است. با اینهمه برخی از مدرس های آیلتس این منبع را به عنوان یک منبع درجه یک در فهرست خود جای نمیدهند و باور دارند کتاب های دیگر برای تقویت لغات آیلتس زبان آموزان میتوانند سودمند تر و پر بازده تر باشند.

در اینجا این منبع سومند واژگان آیلتس برای دانلود در دسترس زبان آموزان گرامی قرار داده میشود. اما پیشنهاد میکنیم پیش از دانلود این منبع نگاهی به برتری ها و کاستی های این کتاب داشته باشیم:

برتری های این کتاب

شاید یکی از برتری های اصلی این کتاب در سنجش با کتاب های دیگر و حتی کتاب هایی که بهتر از این کتاب نگارش شده اند به همراه داشتن نام انتشارات معتبر کمبریج باشد تا جایی که همین نام برای بسیاری از زبان آموزان و استاد های آیلتس و آموزشگاه ها فریبنده بوده و ایشان با اتکا به نام انتشارات اقدام به خریداری و در دستور کار قراردادن این کتاب میکنند بدون آنکه براستی محتوای آن را با دیگر منابع همسنجی کرده باشند. با اینهمه بهمراه داشتن نام انتشارات کمبریج برابر با استاندارد بودن کتاب و گزینش بهترین ها در نگارش یک کتاب است.

مورد بعدی هماهنگ بودن تاپیک های این کتاب با موضوعاتی است که معمولا در آیلتس مطرح میشوند و به چشم میخورند. گرچه این هماهنگی نسبی است ولی در سنجش با کتاب ها و منابع دیگر ارزشمند است.

یک برتری دیگر این کتاب در سنجش با دیگر منابع و به ویژه فهرست های دربرگیرنده لغات ضروری و لازم آیلتس که از سوی برخی موسسات و دست اندرکاران به زبان آموزان پیشنهاد میشود در دسترس بودن فایل شنیداری همراه با این کتاب است که بخش لیسنینگ را پوشش داده و میتواند در فراگیری هرچه بیشتر واژگان این کتاب بسیار سودمند باشد.

تمرین های این کتاب برخلاف برخی از دیگر منابع هماهنگی کاملی با قالب یا فرمت آزمون آیلتس دارند و زبان آموز را دقیقا با نمونه سوالاتی که احتمالا در روز آزمون با آن ها روبرو خواهد شد آشنا مینماید. کار کردن با این کتاب به معنای آشنایی هرچه بیشتر با آزمون آیلتس و شانس بالاتر برای پاسخدهی درست به سوالات امتحان اصلی آیلتس است.

در پایان میتواند به بریتیش بودن ماهیت کتاب و واژگان آن اشاره کرد که در سنجش با نمونه هایی که از چهارچوب خاصی پیروی نکرده یا ماهیت و واژگان آمریکایی دارند این کتاب را در جایگاه بهتری قرار میدهد. آشنایی با واژگانی که بیشتر در انگلیسی بریتیش به کار میروند و آشنایی با نحوه تلفظ و شکل نوشتاری آن ها میتواند در برابر زبان آموزی که از هیچ الگوی خاصی پیروی نمیکند بسیار تاثیرگذار باشد.

کاستی های این کتاب

در زیر بصورت فهرست وار به برخی از کاستی ها و معایب این کتاب اشاره میکنیم:

کافی نبودن لغات کتاب برای آزمون آیلتس

دشوار بودن لغات برای حفظ کردن و نبود یک الگوی کارآمد

نبود تعریف(definition) و مثال(example) کافی برای هر واژه

نبود دسترسی به تلفظ تک تک لغات

در دسترس نبودن collocation های لغات

وجود برخی لغات کم کاربرد و نبود برخی لغات پر کاربرد در فهرست واژه های آموزش داده شده در این کتاب

دانلود کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS در قالب pdf به حجم ۱۴٫۴ مگابایت مستقیم از ielts2.com در پیوند زیر:

download Fotoگذرواژه این فایل ها: www.ielts2.com

دانلود فایل های شنیداری این کتاب با حجم ۶۷٫۹ مگابایت در پیوند زیر:

download Foto گذرواژه این فایل ها: www.ielts2.com

بیشتر بخوانید:

دانلود فهرست کامل واژگان آکادمیک(دانشگاهی)

دانلود گلچین پر کاربردترین ۳۰۰۰ واژه زبان انگلیسی

دانلود فهرست کلمات رایج با املاء غلط در آیلتس

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دانلود ویدئوهای آموزشی مصاحبه آیلتس بخش اول، دوم و سوم

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

0 پاسخ های ایجاد شده:

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.