دانلود فایل های صوتی Listening های امتحان IELTS

IELTS Listening Part 1

بخش لیسنینگ یا شنیداری (Listening) امتحان آیلتس احتمالا پس از بخش ریدینگ یکی از بخش های چالش برانگیز برای زبان آموزان به شمار می آید که بسیاری از زبان آموزان را ناگزیر به تکرار آزمون مینماید. کلید موفقیت در این بخش تمرین فراوان فایل های شنیداری و آشنایی با سرعت و نحوه سخن گفتن یا مکالمه افراد به زبان انگلیسی از یک سو و آشنایی با انواع سوال ها در چهار بخش اصلی بخش لیسنینگ از سوی دیگر است.

.

4 بخش اصلی لیسنینگ(Listening) آیلتس چگونه است؟

در بخش 1 و 3 لیسنینگ آیلتس، گفتگوهایی میان دو یا 3 نفر شنیده میشود. در بخش های 2 و 4 تگ گویی هایی وجود دارد که همانطور که از نام آن پیداست تنها یک نفر در آن ها سخن میگوید. گاهی، ممکن است صدای شخص دیگری هم در آغاز لیسنینگ شنیده شود که این شخص به معرفی “سخنرانی” یا پرسیدن برخی سوالات بپردازد.

در زیر یک فایل صوتی مربوط به بخش نخست لیسنینگ آیلتس برای دانلود و تمرین در دسترس زبان آموزان گرامی قرار داده شده است. این فایل 7.9 مگابایت بوده و مدت زمان آن 7 دقیقه است. برگه دربرگیرنده سوالات مربوط به این این فایل را نیز میتوانید در زیر دریافت کنید.

.

منابع بیشتر فایل ها و تمرین های لیسنینگ آیلتس

منابع بسیاری در بازار کتاب برای لیسنینگ آیلتس وجود دارد. در زیر یکی از این منابع را معرفی میکنیم ولی همچنین میتوانید به نوشته ای با نام فهرست بهترین منابع آیلتس رفته و فهرست کامل این منابع را ببینید.

IELTS Objective Advanced

نکته هایی درباره بخش لیسنینگ آیلتس

در بخش لیسنینگ آیلتس ممکن است از شما خواسته شود بخش هایی از یک نقشه نمودار را نامگذاری کنید. در این پرسش ها، کوشش کنید نام این بخش ها را پیش از پخش شدن فایل شنیداری گمانه زنی کنید. باید برای نمونه به کلمه هایی که مربوط به راستاها هستند فکر کنید. واژگانی همچون on the left, first right, along the road؛ یا ممکن است کلمه هایی برای مکان یا موقعیت مورد نیاز باشد برای مثال opposite, next to, behind, at the end of the street و مواردی همانند این ها.

.

دریافت برگه سوالات بخش نخست لیسنینگ آیلتس برای پاسخدهی در این پیوند.

دانلود فایل صوتی 7 دقیقه ای با حجم 7.9 مگابایت

download Foto

0 پاسخ های ایجاد شده:

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.