داستان افراد موفق در امتحان آیلتس

Successful People in IELTSگفتگو با افراد موفق در تمامی حوزه ها و آزمون ها میتواند راهنمای خوبی برای دیگر افرادی که در مسیری همسان حرکت میکنند باشد. گرچه در برخی موارد شایستگی های فردیو برتری های ذاتی عامل موفقیت هستند و رفتار و برنامه های این افراد نمیتوانند الگوی خوبی برای دیگران باشند، در دیگر موارد ویژگی هایی همچون سختکوشی، برنامه ریزی مناسب، تمرین و مطالعه بعنوان یک عادت روزانه، بهره گیری از منابع مفید و مشاوره با حرفه ای ها و همچنین اراده و ثابت قدم بودن در مسیر از مواردی هستند که در هنگام شنیدن داستان موفقیت بسیاری از این افراد جلب توجه میکنند.

داستان افراد موفق زیر در آزمون آیلتس در وبسایت رسمی www.idp.com آورده شده است که ترجمه فارسی آن ها را مشاهده میفرمایید.

راوی پاتل، دانشجوی بین المللی از هند، تحصیل در پرت Perth

آیلتس به من کمک کرد تا رویای تحصیل در دانشگاه را به واقعیت تبدیل کنم

Successful People in IELTS

هند کشور من است و من به هندی بودن خود افتخار می کنم. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، اعضای خانواده ی من مشوقان اصلی بنده هستند. من عاشق استرالیا هستم. مردم اینجا را به خاطر اجتماعی بودن ، مهربانی، حمایت و نظم دوست دارم. علاوه تحصیل، من در اینجا مهارتهای عملی زیادی یاد گرفتم که می توانم در زندگی روزمره خود به کار ببندم. ورود من به دانشگاه مورد علاقه ی خودم، بدون گرفتن مدرک آیلتس میسر نبود. من از کودکی به زبان انگلیسی علاقه داشتم. توصیه ی بنده به داوطلبین آیلتس این است که هر چند که آیلتس آزمون چالش برانگیزی است اما غیر ممکن نیست. فقط کافی است اراده کنید!

اسامه سهیب، پاکستان، ساکن ولز جنوبی ، استرالیا

Successful People in IELTS 2

توصیه می کنم که نمونه سوال آیلتس حل کنید، فیلم های انگلیسی زبان تماشا کنید، رادیو گوش کنید. هر روز روزنامه بخوانید و با افراد بومی انگلیسی زبان صحبت کنید. زندگی در استرالیا مزایای بسیار زیادی دارد. اول اینکه، جامعه استرالیا چند فرهنگی است. افراد می توانند به راحتی در اینجا اقامت کنند. دوم، جامعه قابل اعتمادی است بنابراین مردم به راحتی می توانند به تجارت بپردازند. سوم، فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. چهارم، استرالیا فرصتهای یکسان و عادلانه ای را برای رسیدن به انگیزه ها وعلایق در اختیار افراد قرار می دهد.

ساکب عبدالله، بنگلادش، ساکن ولز جنوبی، استرالیا

آیلتس به من کمک کرد به استرالیا مهاجرت کنم

Successful people in IELTS 3

اصالتا بنگلادشی هستم. قصد داشتم به استرالیا مهاجرت کنم. من برای مهاجرت به استرالیا نیازمند نمره بالای آیلتس بودم تا واجد شرایط می شدم. حال بعد از گرفتن نمره آیلتس، به استرالیا مهاجرت کرده و اینجا زندگی خوبی دارم. مدرک آیلتس در پیدا کردن شغل نیز به من کمک کرد و توانستم در یک شرکت استرالیایی به عنوان یک خارجی مشغول به کار شوم.

کارهایی که برای آمادگی آیلتس انجام دادم عبارتند از، استفاده از انتشارات آیلتس ، استفاده از وبلاگهای مربوط، تماشای فیلم های انگلیسی زیان، گوش کردن به رادیو بی بی سی، چت کردن با دوستان، خواندن مقالات و رمان های انگلیسی زبان، ناگفته نماند نمره ی کل آیلتس من 7.5 بود.

اِنگ رمین، فنم پنه، کامبوج

آیلتس بازتاب دقیق از توانایی زبان انگلیسی شماست

Eng Ramin

من در سال 2007 در آزمون آیلتس شرکت کردم و نمره 6.5 آیلتس را اخذ کردم. من واقعا برای اولین تست بسیار آماده شده بودم. من در دوره های آمادگی مرکز آیلتس استرالیا (ACE) و سازمان IDP شرکت کردم. این دوره ها به خاطر بهره بردن از وجود مدرسان و آزمون گیرنده های مجرب نکات بسیار مفیدی را در اختیار بنده قرار دادند. راهنمایی های موجود در کتابچه راهنمای داوطلبین نیز کمک بسیاری را به من کرد و باعث آشنایی بیشتر من با قوانین آزمون شد. نمونه سوالات آیلتس نیز برای من بسیار مفید واقع شدند.

اکنون در حال برنامه ریزی مجدد برای شرکت در آزمون آیلتس در اواخر امسال هستم چرا که من به دنبال بورسیه دانشگاه ملبورن استرالیا هستم. به نظر می رسد با اخذ مجدد مدرک آیلتس بتوانم به رویای تحصیل در دانشگاه ملبورن تحقق ببخشم. مطمنا، آزمون آیلتس سنجش دقیق از توانایی زبان افراد است. شک ندارم مدرک آیلتس دروازه موفقیت های شغلی و ادامه تحصیل در مراحل بالاتر را به روی من خواهد گشود.

لیندا، مدیر بین المللی بازرگانی و نویسنده، برزیل

آیلتس به من کمک کرد تا بتوانم برنامه های بازرگانی خود را مورد ارزیابی قرار دهم

بعد از 10 ماه تحصیل در رشته مبادلات بازرگانی در استرالیا تصمیم گرفتم دانش زبان انگلیسی خود را بسنجم. با شرکت در آزمون موفق شدم نمره 6.5 آیلتس را کسب کنم. این نمره نشان می داد که من توانایی لازم برای برقراری ارتباط و کسب تجارب شغلی در استرالیا را دارم. نتایج آزمون بسیار زود اعلام شد که باعث خوشحالی من بود. این برای من بسیار اهمیت داشت که احساس کنم در سالی که گذشت وقت خود را تلف نکردم و توانستم یک مدرک معتبر را بگیرم.

سوتلانا یوکولوف از روسیه، تحصیل در استرالیا

آیلتس آزمون منصفی است که رویکرد یکسانی نسبت به همه ی داوطلبان دارد.

” من فکر میکنم آیلتس آزمونی است که نمرات درخور عملکرد وشایسته ی داوطلبین را به آنها می دهد. به همین خاطر من آن را به تافل ترجیح می دهم”.

نیکولاس – کارشناس ارشد بازرگانی ، دانشکده بری بک، انگلستان

دستورالعمل های آیلتس روشن و نتایج سریع می باشد

“دستورالعمل های قبل از تست رایتینگ و اسپیکینگ کاملا روشن و ساده بود همچنین، پرسنل برخورد بسیار دوستانه ای داشتند. برای من آزمون رایتنگ بسیار خوب بود در واقع، نه خیلی دشوار و نه خیلی ساده بود. نتایج بسیار زود اعلام شد و من هم قبول شدم . در حال حاضر وسط امتحاناتم هستم. “

سوتاسینی کانگراد، بانکوک

از آیلتس نترسید ، فقط آماده شوید

” شما به هر روشی که راحت هستید برای آزمون آماده شوید. می توانید در دوره ها و کلاسهای مختلف مانند کلاسهای مرکز IDP شرکت کنید. در صورتی که وقت کافی برای شرکت در کلاس ندارید می توانید جزوات و کتابها را تهیه و خودتان مطالعه کنید. برای آمادگی تست اسپیکینگ دامنه لغات خود را گسترش دهید، برای تمرین مهارت اسپیکینگ جلوی آینه باستید و با خود تان حرف بزنید یا اینکه با دوست یا معلم خود تمرین کنید. نترسید فقط آماده شوید مطمنا موفق خواهید شد.

مریم از ایران، دانشجوی حقوق

آیلتس به من کمک کرد برای دروس دانشگاه آماده تر شوم

من در ایران آیلتس را یک مانع بزرگ می دیدم! اما حالا که در استرالیا مشغول تحصیل هستم به ارزش آیلتس پی بردم. دروس دانشگاهی در اینجا دشوارتراز چیزی است که من انتظار داشتم. آیلتس آمادگی و تمرین مناسبی برای تکالیف دانشگاهی و کنفرانس های سر کلاس بود. وقتی که سر آزمون ریدینگ بودم با خود فکر می کردم چرا آیلتس باید انقدر دشوار باشد؟ اما حالا دلیل آن را فهمیدم. اینجا وقتی که سر جلسه امتحان دانشگاهی هستم باید سریعتر از آزمون آیلتس، سوالات را بخوانم و پاسخ ها را بنویسم. اکنون واقعا فکر میکنم که آیلتس کمک بزرگی به من کرده و دوست خوبی برای من بوده است.

دوو لانلان، هنگ کنگ، پذیرفته شده در دانشگاه بینگ همتون

آیلتس فرصت های بسیار خوبی را برای من به ارمغان آورد

“من نمره 7.5 آیلتس را گرفتم. با این نمره خوبی که در آیلتس گرفتم جزو 24 داوطلب ورود به دوره دکترا دانشگاه فولبرایت آمریکا شدم. طراحی آیلتس طوری است که توانایی زبان افراد را دقیقا نشان می دهد. مهارتهای چهارگانه گوش کردن، صحبت کردن،خواندن و نوشتن من در دوره آمادگی آیلتس بسیار تقویت شد. من واقعا از آیلتس به خاطر فرصت های خوبی که در اختیار من گذاشت تشکر وقدردانی می کنم.

منبع این نوشته: http://www.idp.com/cambodia/ielts/stories

بیشتر بخوانید:

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

معرفی منابع آموزشی مقدماتی یا پیش تافل Pre-TOEFL ibt

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دانلود ویدئوی مصاحبه آزمون آیلتس نمره ۶

دانلود ویدئوی مصاحبه آیلتس نمره ۷

چگونگی اخذ نمره ۸ آیلتس (تابستان ۲۰۱۴)

گرفتن نمره ۹ اسپیکینگ آیلتس با اخبار و سریال!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از