جدول نمره دهی آیلتس – آپدیت 2023

جدول نمره دهی آیلتس - آپدیت 2023

جدول نمره دهی آیلتس – آپدیت 2023

جدول نمره دهی آیلتس – آپدیت 2023

به تازگی یک به روزرسانی در جدول نمره دهی یا Band Score Descriptor رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس برای سال 2023 از سوی سایت رسمی و مرجع آیلتس (www.ielts.org) منتشر شده که در این صفحه برای دانلود در دسترس عزیزان قرار میگیرد. ضمنا توضیحات کامل این جدول، ارایه شده توسط مهندس ابوالقاسمی با نمره 8 آیلتس و 15 هزار ساعت تجربه تدریس، که تغییر اندکی با نسخه قبلی دارد را میتوانید در همین صفحه مستقیما بشنوید.

.

✅ دانلود pdf جدول نمره دهی رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس 2023

.

نسخه قدیمی تر این جدول + پادکست صوتی توضیح معیارها

جدول band descriptors معیارهای تعیین نمره رایتینگ آیلتس

توضیحات 9 دقیقه ای مهندس ابوالقاسمی درباره معیارهای نمره 7 این جدول در کلاس آنلاین روزهای فرد خرداد 1398:

.

توضیح بیشتر درباره این جدول

کارکرد مهم این جدول در شناساندن معیارهای مورد نظر تصحیح کننده ای اگزمینر آیلتس در زمان تصحیح رایتینگ یا نمره دهی به اسپیکینگ شرکت کنندگان در آزمون آیلتس می باشد. تصویر نادرستی که بسیاری از عزیزان شرکت کننده به خصوص در رایتینگ آیلتس از نحوه نمره دهی دارند باعث میشود تمرکز بیش از حد ایشان بر روی لغات و گرامر باشد و البته در همین 2 سنجه هم تاکید متاسفانه بر ساختارهای غیر منطقی و کم کاربرد هست.

اما معمولا 2 سنجه یا معیار دیگر از نظر زبان آموزان پنهان می ماند که این 2 عبارتند از همبستگی و انسجام(Coherence and Cohesion) در پاراگراف ها و بین پاراگراف ها و دیگری ارایه یک پاسخ کامل، منطقی و مناسب به سوال(Task Achievement). این دو معیار نیازمند بررسی و فهم دقیق تر هست و معمولا زبان آموزان از این دو مورد بیش از لغت و گرامر ضربه میخورند. 

در مهارت اسپیکینگ هم بار دیگر تصویر بسیاری از عزیزان از یک نمره خوب، سرعت بالای صحبت کردن، لهجه بریتیش و لغات دشوار هست اما در واقعیت سرعت صحبت کردن باید منطقی و مناسب نه الزاما بسیار سریع و لغات هم باید در خدمت رساندن منظور و نه الزاما دشوار و کم کاربرد باشد. ضمنا لهجه کوچکترین تاثیری در بهبود نمره شما نخواهد داشت و تنها مساله مورد توجه این هست که لهجه نباید به اندازه ای غلیظ باشد که باعث شود اگزمینر آیلتس متوجه گفته های شما نشود. تمرکز شما باید بر روی تلفظ صحیح، استرس درست جمله ها و ادا کردن درست عبارت ها و جمله ها به نحوی که منظور را درست برساند باشد.

در ادامه یک صفحه برای بررسی سمپل های نمره 8.5 اسپیکینگ آیلتس با سوالات واقعی آزمون آیلتس رکورد شده توسط مدرس آیلتس با نمره 8.5 اسپیکینگ در دسترس شما عزیزان می باشد: 

✅ صد ها نمونه صوتی سوال و جواب های اسپیکینگ آیلتس سال 2023

✅ پاسخ متنی به سوالات استاندارد اسپیکینگ کتاب کمبریج آیلتس جلد 17

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از