توصیه هایی برای بهبود مهارت اسپیکینگ تافل

TOEFL Speaking Tips

 ناآگاهی برخی زبان آموزان از نکته های پایه و توصیه های کلیدی در زمینه مکالمه یا اسپیکینگ تافل به از دست دادن نمره در این بخش می انجامد. در زیر کوشش میکنیم برخی از توصیه های پایه در این زمینه برای بالا بردن نمره این مهارت تافل برای زبان آموزانی که بدنبال نمره های بسیار بالا در این مهارت هستند(25 تا 30) صحبت کنیم. این توصیه ها از سوی دست اندکاران آموزش و آمادگی آزمون تافل در سطح جهانی طراحی و پیشنهاد شده و ترجمه آن ها در زیر ارائه میشود.

توصیه ها و نکته های کلیدی برای بالا بردن نمره مهارت اسپیکینگ تافل

از این توصیه های ارزشمند برای دریافت نمره ی بالاتر در بخش اسپیکینگ آزمون تافل بهره خواهید گرفت. در صورتی که به دنبال نمره ی عالی(25-30) اسپیکینگ تافل هستید همه ی این توصیه ها را به دقت رعایت کنید.

همه آنچه که شما باید در آزمون تافل بخوبی انجام دهید ، در اینجا آمده است :

کارهایی که باید انجام دهید:

 • پاسخ خودتان را مانند یک مقاله کوتاه مرتب کنید .
 • اطمینان حاصل کنید که پاسخ شما دارای یک مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری است .
 • از کلمات ربطی مناسب استفاده کنید تا آزمون گیرنده به خوبی متوجه شود که جملات شما منطقی و سازماندهی شده است.
 • از زبان انگلیسی سلیسو روان(fluent) استفاده کنید تا بتوانید به سادگی مطلب خود را انتقال دهید.
 • دو یا سه دلیل برای توسعه پاسخ تان و اجتناب از به حاشیه رفتن ، ارائه دهید .
 • به جای اسامی از افعال استفاده کنید . افعال پویا تر هستند و زبان انگلیسی تان را جذاب تر می سازد .
 • سعی کنید با سرعت یکسان صحبت کنید . بهتر است به آرامی صحبت کنید و عجله نکنید تا آزمون گیرنده بتواند به طور کامل منظور شما را درک کند.
 • انتهای کلمات را به طور کامل بیان کنید . به عنوان مثال ، اسپانیایی زبانها تمایل زیادی به خلاصه کردن انتهای کلمات دارند و این امکان درک درست کلمات را مشکل می سازد . تلفظ یک اسپانیایی زبان برای واژه “custom” ممکن است با واژه “custa” اشتباه گرفته شود . این گونه بیان کلمات گیج کننده است. (فارسی زبان ها باید توجه ویژه ای به تلفظ کلماتی داشته باشند که همانند آن ها در زبان مادری آن ها نیز وجود دارد. واژه هایی همانند: kilometer, London, amateur و صدها واژه اینچنینی)
 • حرف “T” را در کلمات خوب تلفظ کنید . این امر درک لهجه خارجی ها را برای افراد بومی آسان تر می سازد . به عنوان مثال به کلمه “water” توجه کنید . اینگونه تلفظ کنید : “wah-ter”. اینگونه تلفظ نکنید : “wadder” یا “wah-er” .

کارهایی که نباید انجام دهید:

 • وقت زیادی را برای rephrase کردن سوال (بازگویی سوال) تلف نکنید. آزمون گیرنده ها از ماهیت دقیق سوال آگاهی دارند . از همان ابتدا ، آزمون گیرنده ها به دنبال شنیدن پاسخ شما است .
 • از کلماتی که به سختی تلفظ می شوند اجتناب کنید . در اصلاح کردن اشتباه خودتان ، اگر نتوانید کلمات را به درستی تلفظ کنید زمان را از دست خواهید داد. به عنوان مثال ، به جای کلمه “opportunity’ از “chance” استفاده کنید.
 • از واژگان سطح بالاتر استفاده نکنید مگر اینکه 100٪ از معنای دقیق و شیوه درست به کار بردن آن مطلع باشید . بهتر است به جای یک پاسخ مبهم و نامشخص یک پاسخ ساده و قابل فهم ارائه دهید .
 • سعی کنید هرگز از اصطلاحات استفاده نکنید مگر اینکه 100٪ از معنای آن مطلع باشید و بتوانید از آنها در یک ساختار گرامری درست استفاده کنید .
 • دقیقا تعداد دلایلی که برای پاسخ به سوال آزمون گیرنده می توانید ارائه دهید را نگویید چرا که ممکن است زمان کافی بیان همه ی دلایل نداشته باشید . مثلا بگویید “I like to dance for many reasons.” یا “ I prefer traveling alone for several reasons.” سپس دلایل خود را براساس زمان خود ارائه دهید . معمولا این بدان معنی است که شما دو یا سه دلیل منطقی ارائه دهید.
 • در مورد لهجه خودتان نگران نباشید. فقط تا جایی که امکان دارد سلیس و روان صحبت کنید. (گرچه تلفظ درست واژگان از نمره چشمگیری برخوردار است، لهجه آمریکایی/برتیش/نیوزلندی و همانند این ها نمره ای ندارد)

در اسپیکینگ به جملات خود رجوع نکنید و جملات قبلی را بازگویی نکنید مگر اینکه درصدد اصلاح خطای گرامری باشید . به طور کلی ، شما زمان کافی برای گفتن یک جمله مشابه را ندارید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از