توصیه هایی از زبان دریافت کننده نمره 8.5 آیلتس از نیجریه

IELTS 8.5 Advice

 وبسایت ielts-blog.com توصیه هایی را از زبان Peter Gbajie از نیجریه منتشر کرده است. ایشان پیشتر در همین سال در آزمون آیلتس شرکت کرده و میانگین نمره یا Overall Band Score برابر 8.5 را بدست آورده است. به باور پیتر “تمرین فراوان و اندکی ایمان a lot of preparation and a little bit of faith” بازتاب چشمگیری در کار خواهد داشت.

در زیر برگردانی از گفته های ایشان به فارسی را میخوانید:

“به باور من بهترین پند و توصیه برای کسانی که بدنبال گذراندن آیلتس هستند، فرای سطح و دانش ایشان از زبان انگلیسی، این است که این آزمون را جدی گرفته و به خوبی برای آن آماده شوند.”

آیلتس به راستی یک آزمون فنی/نکته ای است و در این آزمون نه تنها سطح تسلط بر زبان انگلیسی بلکه قدرت تمرکز، هوش و خودباوری و اعتماد به نفس شرکت کننده نیز سنجیده میشود. پیشنهاد من برای آمادگی آزمون آیلتس روزانه دست کم 2 تا 3 ساعت زمان است.

شخصا 2 ماه بهمراه یک هم آموز(partner) که ایشان نیز بسیار حرفه ای و جدی بودند تمرین داشتم. دو بار در هفته با یکدیگر دیدار داشتیم ولی روزهای دیگر هفته را نیز مطالعه میکردیم.

میتوانید با مهارت های ریدینگ و لیسنینگ کار را آغاز کنید و تا میتوانید با سوال ها تمرین داشته باشید و زمانی که احساس کردید اعتماد به نفس شما در این دو مهارت به سطح لازم رسیده است، تمرین دو مهارت دیگر یعنی مکالمه و نوشتن را هم آغاز کنید.

من کوشش کردم درباره هر سوالی که امکان داشت، درحالی که به زمان توجه داشتم بنویسیم  و در بخش مکالمه نیز بارها و بارها صدای خودم را ضبط میکردم. هیچ چیزی در این فرایند به اندازه “پیگیری و تمرین” اهمیت ندارد.

از میان منابع سایت های www.ielts-blog.com، .ieltsbuddy.com، Liz You Tube videos، بسیار سودمند هستند. همچنین شخصا باور دارم که Cambridge Official Guide to IELTS برای هر شرکت کننده بلند پرواز و هدفمند آیلتس یک کتاب بایسته است.

منبع: http://www.ielts-blog.com/ielts-test-results-competition/ielts-preparation-tips-from-winners

بیشتر بخوانید:

توصیه های مفیدی برای آیلتس از زبان دانا Dona با نمره 8.5

نمره ۸٫۵ آیلتس عایشه در آزمون اول بدون تجربه کلاس یا استاد

آیا بدون کلاس و معلم میتوان نمره ۸ آیلتس گرفت؟

چگونگی اخذ نمره ۸ آیلتس (تابستان ۲۰۱۴)

نمره 8.5 آیلتس عایشه در آزمون اول

ویدیوی مصاحبه آیلتس نمره 8.5

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از