تقویت واژگان آیلتس با پیامک

Learning Vocab by SMS
تقویت واژگان ضروری آیلتس ، تافل یا مکالمه زبان انگلیسی و همچنین ضرب المثل ها، جمله های ماندگار و واژگان کتاب های معروف و نام آشنای بازار کتاب ایران مثل کتاب های لغات ضروری آیلتس و تافل Barron’s یا کتاب های 504 و 100 هم اکنون از راه دریافت پیامک بر روی تلفن های همراه امکانپذیر است.

اگر در مسیر آمادگی آزمون آیلتس یا تافل هستید یا در کلاس های ترمیک یا خصوصی شرکت میکنید شاید بد نباشد با یک یا چند پیامک در روز چند واژه تازه را مرور کنید. گرچه بار آموزشی این روش بسیار اندک است و تنها یک یادآوری کننده و شیوه جانبی به شمار میرود ولی برای در تماس نگاه داشتن زبان آموز و آگاه کردن وی از برخی واژگان احتمالی از قلم افتاده یا فراموش شده میتواند سودمند باشد.

.

نحوه نام نویسی و آغاز کار

برای نام نویسی در چنین دوره هایی باید برای “دریافت لغات….” مورد نظر یک جستجوی ساده در اینترنت انجام داده و به وبسایت هایی که چنین خدماتی ارائه میدهند یک پرداخت مختصر چند هزار تومانی انجام دهید. خود من در وبسایت  http://www.irlanguage.com/ این کار را انجام دادم و روزانه یک ضرب المثل انگلیسی دریافت میکنم که بیشتر آن ها خوب هستند گر چه معدودی از آن ها غلط ترجمه شده یا از پایه نادرست کپی شده اند ولی کیفیت این پیامک ها پذیرفتی است چرا که بیش از 98% آن ها درست هستند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع دوره های لغت پیامکی میتوانید اینجا را ببینید:

http://www.irlanguage.com/static-53.html#Begin

همانطور که پیشتر گفتیم همچنین برای تقویت لغات و بالا بردن دانش و دایره واژگان خود میتوانید از مجموعه نرم افزارهای نارسیس ماکزیمم با تاثیر بسیار بالا نیز استفاده کنید.

.

روش پیشنهادی برای حداکثر بازده

بهتر است برابر های فارسی که معمولا بهمراه این واژگان فرستاده میشود را نادیده بگیرید و توجه خود را بر روی مثال ها بگزارید. همچنین بهترین راه آنست که پس از بازدید اولیه زمانی که به منزل برمیگردند و زمان آزاد دارید، با بهره گیری از یک فرهنگ لغت استاندارد و مناسب سطح خود، به جستجوی واژه مورد نظر پرداخته و پس از شنیدن تلفظ درست آن، مثال هایی به زبان انگلیسی را درباره آن مشاهده کنید. در پایان کوشش کنید از خودتان مثالی برای آن بنویسید. اگر همچنان نمیتوانید مثالی بزنید باید باز هم بدنبال مثال های بیشتر باشید. چند روز بعد دوباره به پیامک های قدیمی خود سری بزنید و آن ها را بازبینی کنید.

American Wordpower Dictionary

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از