تقویت لیسنینگ با مجموعه ویدیوهای علمی

Movies to improve Listening

زبان آموزانی که بدنبال تقویت مهارت لیسنینگ و گسترس دایره لغات خود با تماشای مجموعه های علمی و آموزنده انگلیسی هستند میتوانند مجموعه بسیار جالب و آموزنده Scientific American Frontiers را نیز در فهرست خود جای دهند.

این مجموعه در قسمت های 20 دقیقه ای بوده و هر یک قسمت تنها به یک موضوع خاص میپردازد. از مزایا و برتری های این مستند های علمی میتوان به تلفظ بسیار شفاف و قابل درک مجری این برنامه اشاره کرد. همچنین لغات به کار رفته در این مستند ها آکادمیک بوده و خوشبختانه در سطح بالایی قرار ندارد. داستان کلی هر بخش برای مخاطبان غیر کارشناس یا مخاطبان عمومی طراحی شده و بنابراین برای درک آن نیازی به داشتن دانش تخصصی در رشته خاصی نخواهید داشت.

قابل دانلود بودن یا نبودن این مجموعه در سایت های فارسی برای من آشکار نیست ولی گویا امکان نگاه کردن قسمت های مختلف این مجموعه در سایت PBS امکانپذیر است. بدون شک عادت به دیدن تنها 1 فیلم 20 دقیقه ای در هر روز یا 3 فیلم در هفته میتواند مهارت لیسنینگ شما را بسیار تقویت کرده و سطح لغات ضروری برای مکالمه و ریدینگ شما را نیز بهبود ببخشد.

دانسته های بیشتر در پیوند زیر:

http://www.pbs.org/saf/1402/video/watchonline.htm

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از