تست های 4 گزینه ای گرامر پایه زبان انگلیسی – شماره 2

تست های 4 گزینه ای گرامر پایه زبان انگلیسی

تست های 4 گزینه ای گرامر پایه زبان انگلیسی

در این صفحه به توضیح و ارایه پاسخ تشریحی یکی از تست های 4 گزینه ای روزانه که در کانال تلگرام ما در تابستان 1401 منتشر شده میپردازیم. این تست ها به صورت روزانه منتشر میشوند و پیشنهاد میکنیم اگر به این گونه تست های لغت و گرامر انگلیسی و ایلتس علاقمند هستید حتما در کانال تلگرام ما در این نشانی همراه باشید: https://t.me/DailyEnglishTest

.

تست های 4 گزینه ای گرامر پایه زبان انگلیسی – پاسخ تشریحی

در این تست همانطور که مشخص هست دو بخش وجود دارد. بخش اول You don’t speakو بخش دوم You are…..؛ در بخش اول یک جمله و مفهوم کامل وجود دارد اما در بخش دوم باید تشخیص دهیم آیا you فاعل و کننده کار هست یا پذیرنده عمل. در حالت اول جمله معلوم و در حالت دوم جمله و ساختار مجهول مورد نیاز خواهد بود. 

اما گزینه های موجود نشان میدهد تنها یک مورد تکمیل کننده صحیح جای خالی از نظر گرامری هست. برای مثال گزینه اول ساختار you are speak to نادرست است چون ساختار To be + base form در زبان انگلیسی نادرست هست. گزینه دوم هم به همین ترتیب چون to be باید با قسمت سوم فعل همراه شود نه قسمت دوم و گزینه چهارم هم کلا در زبان انگلیسی وجود ندارد چون شکل گذشته و قسمت فعل Speak به ترتیب Spoke و Spoken هستند. 

بنابراین گزینه سوم ساختار you are spoken to را نشان میدهد و بنابراین you پذیرنده عمل هست و جمله مجهول هست.

ما معمولا در توضیح و ارایه پاسخ تشریحی ترجمه فارسی را منظور نمیکنیم اما در این مورد خاص میتوانیم عبارت “صحبت نکنید مگر با شما صحبت شود” که به معنی امر به ساکت بودن هست.

خوب دوستان امیدواریم این پاسخ برای شما سودند بوده باشد. این تست چندی پیش در کانال تلگرام ما منتشر شد و خوشبختانه 60% از شرکت کنندگان پاسخ صحیحی به آن دادند. با اینهمه اگر سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش کامنت ها در پایین همین صفحه با ما مطرح بفرمایید. 

.

همچنین برای بررسی صدها تست مشابه میتوانید این کانال را دنبال بفرمایید: 

https://t.me/DailyEnglishTest

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از