تحلیل مقدمه رایتینگ آیلتس نمره 9

تحلیل مقدمه رایتینگ آیلتس نمره 9

تحلیل مقدمه رایتینگ آیلتس نمره 9

تحلیل مقدمه رایتینگ آیلتس نمره 9

به درخواست دوستان و همراهان گرامی در صفحه اینستاگرام ielts2 اقدام به انتشار ویدئویی در زمینه بررسی دقیق یک مقدمه رایتینگ آیلتس در سطح نمره 8 تا 9 کردیم. این مقدمه از کتاب رایت رایت انتخاب شده و به باور ما میتواند یک نمره بسیار بالا در آزمون اصلی آیلتس به همراه داشته باشد. اما در این ویدئو بررسی و مشخص میکنیم عوامل تاثیرگذار در رسیدن به این نمره چه مواردی هستند.

یک مقدمه خوب باید کوتاه و کاملا مرتبط با کلیدواژه های مطرح شده در سوال باشد. همچنین چنین مقدمه ای باید بدون خطاهای دستوری، بدون واژه ها یا ترکیب های نادرست و بدون کلیشه و عبارت های از پیش حفظ شده نوشته شود. اما گذشته از این عوامل یکی از متداول ترین روش های نوشتن مقدمه رایتینگ های آیلتس نمونه مقدمه های دو جمله ای و مختصر بدون اشاره به عواملی که در پاراگراف های اصلی قصد توضیح آن ها را داریم هست.

مقدمه ها معمولا از یک جمله کلی و زمینه برای جلب توجه خواننده به موضوع و سپس در جمله دوم سمت و سوی نوشتن پاراگراف های اصلی مشخص میشود. بهتر هست از کلیشه هایی همچون In this essay I will discuss the issue and draw a conclusion یا در بخش آغازین از جمله های کلیشه ای ……is a controversial issue استفاده نشود چون این عبارت ها در نظر اگزمینر حفظ شده هستند و احتمال جریمه شدن شرکت کننده در نتیجه نوشتن آن ها وجود دارد. در کل نباید هیچ دو مقدمه ای شبیه به هم باشند و همیشه باید در عین پیروی از اصول با توجه به سوال مطرح شده بدنبال ارایه یک پاسخ منطقی، روشن و هوشمندانه با واژگان و گرامری مناسب بود.

 

.

دانلود ویدئو از اینجا

عضویت در صفحه اینستاگرام: instagram.com/ielts2official

.

این ویدئو به بررسی و تحلیل یک مقدمه از یک رایتینگ نوشته شده در سطح نمره هشت می پردازد و ویژگی های مهمی که باعث نزدیک شدن نمره ی این رایتینگ به نمره کامل شده است مورد تحلیل قرار میدهد.

این نمونه رایتینگ از کتاب right write انتخاب شده که در همین سایت لینک دانلود کتاب قرار داده شده و شما عزیزان میتوانید از این کتاب به عنوان یک رفرنس استاندارد و تایید شده برای تسک ۱ و تسک ۲ آزمون آیلتس بهره ببرید.

اولین گام و شاید بهتر بگیم مهم ترین گام برای نوشتن یک رایتینگ صحیح درک مطلب درست از سوال و موضوع ارائه شده است. واضح است که اگر درک مطلب درستی از موضوع ارائه شده نداشته باشیم واکنش منطقی به سوال در پاسخ و نوشتن رایتینگ نخواهیم داشت که در نهایت انتظار دریافت نمره ی بالا نیز منطقی نخواهد بود.

برای نوشتن یک مقدمه ی درست و کامل

چهار کار اصلی لازم که توسط زبان آموز انجام بشود:

گام اول:

قبلا اشاره شد خواندن سوال و درک صحیح از سوال

گام دوم:

مشخص کردن کلمات کلیدی سوال

گام‌ سوم:

تشخیص اینکه موضوع داده شده، حقیقت کلی است( Fact ) یا از نوع نظر شخصی (opinion) است، که کمک شایانی به زبان اموز برای نوشتن یک مقدمه خوب خواهد کرد.

گام ‌چهارم:
نوع سوال است، همانطور که میدانید تسک دو ازمون آیلتس انواع مختلف سوال دارد که در این نمونه از نوع مخالف یا موافق یا همان agree & disagree.

بعد از این مراحل شروع به نوشتن مقدمه رایتینگ می کنیم.

روش تدریس ما به زبان اموزان دوره های ایلتس به این صورت است که مقدمه نباید خیلی طولانی باشد و دوم اینکه مقدمه ما شامل دوجمله باشد: 

جمله اول یا Background sentence

که با توجه به کلید واژه ها شناسایی شده باید نوشته شود

جمله دوم ، با توجه به نوع سوال خواسته شده جمله ایی را نوشته که اشاره میکند به کاری که قرار در این رایتینگ انجام‌ شود.

نکات مهمی که به طور خلاصه باید در نوشتن پاراگراف مقدمه رعایت شود بدین شرح است:

۱) جملات کلیشه ای و پرافرایز جملات نزدیک به سوال نباشد

۲) کم یا زیاد کردن کلید واژها میتواند منجربه کم شدن نمره در بخش TR & TA در رایتینگ زبان آموز گردد.

۳) در مواردی که نظر شخصی خواسته شده است موضع گیری زبان آموز باید کاملا واضح و مستقیم‌ بیان شود.

۴) واژگان و گرامرهایی که در رایتینگ استفاده میشود باید در خدمت رساندن مفهوم درست مورد هدف سوال باشد و زبان اموزان باید توجه داشته باشند بابه کار بردن گرامر و واژه های پیچیده و بعضا نامفهوم از رساندن مفهوم اصلی باز نمانند.

.

.

بیشتر بخوانید

1000 ویدئوی آموزش زبان انگلیسی

.

دانلود 5000 پادکست آموزش زبان انگلیسی

.

بزرگترین مجموعه منابع گرامر زبان انگلیسی و آیلتس

.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شوید برای ثبت دیدگاه
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن