تجربه برگزاری امتحان آیلتس در مرکز آیلتس تهران بهار 94

IELTS Tehran Centerجناب آقای حسام خرمی سرشت از زبان آموزان آموزش دیده توسط گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی، آزمون آیلتس جنرال خود را در اردیبهشت سال 1394 در مرکز آیلتس تهران واقع در بلوار دریا در سعادت آباد تهران برگزار کرده اند. برای آگاهی هر چه بیشتر زبان آموزان دوره های بعدی سوال هایی را از ایشان درباره نحوه برگزاری آزمون مطرح کردیم. هدف از ارائه این اطلاعات گزینش هر چه آسان تر یک مرکز مناسب برای برگزاری آزمون آیلتس توسط زبان آموزان دوره های تازه است:

  • بخش لیسنینگ در مرکز آیلتس تهران بدون بهره گیری از هدفون انجام شد. فایل شنیداری لیسنینگ از بلندگوهای سالن پخش میشد؛ شمار کافی اسپیکر در سالن وجود داشت و گرچه کیفیت صدا به سطح هدفون هایی که در منزل با آن ها تمرین کرده بودم نمیرسد، صدا در سالن به سادگی قابل شنیدن بود. پس از درخواست یکی از شرکت کنندگان در آزمون، صدای بخش لیسنینگ بلند تر پخش شد.
  • دمای هوا در سالن آزمون بسیار مناسب بود و هماهنگی بین دست اندرکاران انجام آزمون بسیار مناسب و شایسته بود. گرچه آزمون 1 ساعت دیرتر از آنچه اعلام شده بود آغاز گردید، پس از شورع آزمون هیچ زمانی از وقت استاندارد آزمون هدر نشد. شمار مراقب های سالن زیاد بود و شرکت کنندگان تنها میتوانستند بر روی ورقه آزمون تمرکز کنند و جایی برای صحبت با یکدیگر و “تقلب”از روی یکدیگر وجود نداشت.
  • سطح دشواری بخش ریدینگ و لیسنینگ در سطح سری کتاب های کمبریج آیلتس بود و در هیچ یک از بخش ها سوالی وجود نداشت که نمونه همسان آن را پیشتر تمرین نکرده باشم.
  • اگزمینر یا آزمون گیرنده در بخش مصاحبه یا اسپیکینگ ایرانی بود و لهجه ایشان در عین زیبا بودن کاملا قابل درک بود. نکته دیگر اینکه تمامی سوال هایی که در بخش اسپیکینگ از من پرسیده میشد بر روی یک صفحه نمایش با اندازه متوسط نیز نمایش داده میشد به این ترتیب اگر متوجه سوالی نمیشدم میتوانستم سوال را در بروی این صفحه نمایش بررسی کنم.

سوال های بخش اسپیکینگ

منتاسفانه فاصله میان روز برگزاری آزمون و طرح پرسش ها از آقای خرمی سرشت باعث شد ایشان در بیاد آوردن بسیاری از سوال های بخش اسپیکینگ و رایتینگ مشکل داشته باشند. با اینهمه آنچه ایشان در طی تماس تلفنی ما گزارش کرده اند در اینجا آورده میشود:

سوال های بخش اسپیکینگ بسیار همسان با سوال های کتاب های معمول در بازار همچون کتاب IELTS Maximiser و پرسش های اسپیکینگ سری کمبریج آیلتس بود و بسیاری از سوال های روز امتحان پیشتر در کلاس بررسی شده بود.

سوال های بخش رایتینگ

گذر زمان سبب شده در این بخش نیز تصویر 100% دقیقی از سوال رایتینگ در دسترس نباشد. با اینهمهبه نظر میرسد سوال به اندازه ای روشن هست که بتوان پاسخی برای آن نگارش کرد.

You are going to travel and be away from home for a few days.

Write a letter to your friend. In your letter:

  • ask your friend to take care of your pet while you are away
  • tell him about how its habits and food.
  • say how you would return the favor

 نمره دریافتی آقای خرمی سرشت

Listening: 6           Reading: 4            Writing: 6           Speaking: 6.5

Overall: 5.5

بیشتر بخوانید:

تجربه برگزاری آزمون آیلتس دانشگاه آزاد – ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

تجربه برگزاری آزمون آیلتس ایرسافام

کدام مراکز برگزار کننده آیلتس برای امتحان از همه بهتر است؟

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران کدامند؟

کلاهبرداری با تبلیغ “آیلتس بدون آزمون” و “استاد ممتحن آیلتس”

تاریخچه آیلتس از سال ۱۹۸۰

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

برگزاری بیش از ۲٫۵ میلیون آزمون آیلتس در سال ۲۰۱۴ در ۱۴۰ کشور

فرایند طراحی و تولید سوالات آزمون آیلتس چگونه است؟

گرفتن نمره ۹ اسپیکینگ آیلتس با اخبار و سریال!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از