منابع تاپیک های اسپیکینگ آیلتس

IELTS TOEFL Questionsبهترین منابع برای دسترسی به سوال های مصاحبه آیلتس کدامند؟ شاید برای آشنایی با نمونه سوال های آیلتس، تمرین و چیره دستی و یا مرور و بازبینی روزهای آخر پیش از آزمون بدنبال تاپیک های آزمون های پیشین بوده اید. در اینجا کوشش میکنیم شما را با چنین منابعی آشنا کنیم.

کتاب های مجموعه سوال های دسته بندی شده

چندین عنوان کتاب در بازار کتاب تهران و از سوی انتشارات گوناگون در زمینه گردآوری سوالات مصاحبه آیلتس دوره های پیشین بهمراه نمونه پاسخ هایی برای آن ها به چاپ رسیده است که بسیاری بصورت مستقیم برای خرید و برخی برای دانلود در اینترنت در دسترس است. از برتری این کتاب ها نمونه پاسخ هایی است که توسط نگارنده بعنوان پاسخ الگو نوشته شده است و میتوان راهنمای خوبی برای زبان آموزانی که خارج از کلاس های خصوصی و آموزشگاهی به آموختن آیلتس سرگرم هستند باشد. با اینهمه از کاستی های آن بجز نبود تنوع در پاسخ، نبودن هیچگونه هماهنگی با سطح زبان آموزانی است که به تازگی آماده شدن برای آیلتس را آغاز کرده اند و یا در سطح بسیار بالایی نیستند.

IELTS Maximiser Speaking by Alireza MemarzadehIELTS Interview Samples AlizadehCrack IELTS in a Flash Speaking

سایت های گردآورنده سوال های دوره های قبل

 برخی از سایت های آموزش آیلتس از بازدید کنندگان خود که آزمون دهندگان دوره های پیش رو هستند درخواست میکنند پس از شرکت در آزمون، تا اندازه ممکن پرسش های آزمون به ویژه در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ را بازگو نمایند. در طی سال ها فعالیت این سایت ها توانسته اند بایگانی ارزشمندی از سوالات این دو مهارت را گردآوری نمایند که میتواند کمک بزرگی به زبان آموزان دوره های تازه باشد. همچنین در سایت آیلتس بلاگ خواهید توانست با وارد کردن رایانامه(email) خود چنین سوالاتی را بصورت پیوسته و هفتگی دریافت نمایید.

http://www.ielts-blog.com/recent-ielts-exams/questions-and-topics-from-recent-ielts-exams/

http://ieltsliz.com/recent-ielts-questions-and-topics/

http://www.ieltsnetwork.com/viewforum.php?f=3

ویدئوهای آموزشی در اینترنت

 بجز ویدئوهای آموزشی پیرامون نکته های مهارت های ریدینگ و رایتینگ آیلتس و تافل، ویدئوهای فراوانی در یوتیوب و سایت های همسان به چشم میخورد که مرور کننده تمامی نکته های این آزمون و بسیاری از سوالات همیشگی این بخش هستند. همچنین ویدئوهای فراوانی هم در سایت های آموزشی آیلتس برای دانلود وجود دارد که با جستجوی بهترین سایت های آموزشی آیلتس و تافل خواهید توانست آن ها را یافته و دریافت نمایید. نمونه هایی را در زیر خواهید یافت:

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دانلود ویدئوی مصاحبه آزمون آیلتس نمره ۶

دانلود ویدئوی مصاحبه آیلتس نمره ۷

دانلود نمونه صدای اسپیکینگ آیلتس در حد نمره ۶

مجموعه ویدئوهای آموزشی استاندارد مصاحبه آیلتس

نمونه سوال های گزارش شده توسط زبان آموزان دوره های پیشین

 فراتر از تمامی منابعی که در بالا از آن ها نام برده شد، برخی از زبان آموزان به ویژه زبان آموزانی که در اینترنت خود به نوشتن میپردازند، برخی از سوالات روز آزمون خود را گزارش کرده اند. این دسته از سوالات را نیز میتوانید با جستجو در نت بیابید. همچنین برخی از تالارها دست زبان آموزان را برای بازگو کردن تجربه ها و سوالاتی که بر روی برگه آزمون دیده اند باز گزارده اند که میتواند منبعی برای زبان آموزان دوره های بعدی پنداشته شود. با اینهمه باید توجه فراوانی داشت بجز آموزش دیده نبودن افرادی که در این تالارها به نوشتن میپردازند، بسیاری از آن ها، کسانی که مینمایند نبوده و به ویژه بهتر است بر تجربه های ایشان از مرکز های آزمون و همچنین پند و اندرزهایشان در زمینه بهبود مهارت های 4 گانه آیلتس و تافل تکیه ای نداشته باشید.

بیشتر بخوانید:

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

توضیح چگونگی نوشتن IELTS Writing بخش دوم Task 2

بهترین منابع گرامر برای آیلتس و تافل

بهترین منابع برای آیلتس بالای ۷

دیدگاه ها

1
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
1 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
muzzicOr

Thanks for the purpose of offering these kinds of good articles.