تافل 80 امیر ع. (افزایش 14 نمره تافل در 10 جلسه فشرده)

امیر ع. از زبان آموزان سال 1393 که در نوروز دوره تافل خود را بصورت فشرده در 10 جلسه برگزار کردند، پیش از آغاز دوره بصورت خودخوان به آموختن تافل پرداخته و در آزمون نخست خود نمره 67 را دریافت نمودند. ایشان برای تایید شدن کمک هزینه تحصیلی خود در کانادا نیازمند نمره بالای 80 بودند و پس از تعیین سطح در جلسه نخست دوره ایشان بصورت فشرده در خانه ایشان آغاز گردید.

پافشاری ما در این دوره بر بخش های رایتینگ و اسپیکینگ تافل بوده و بخشی هم به بخش واژگان و تکنیک های ریدینگ و تندخوانی تافل داده شد. در این دوره از کتابهای Focus on Vocabulary و Grammar for IELTS و همچنین دوره آزمون های آزمایشی TOP بهره گرفتیم. تمامی چهار مهارت اصلی به ویژه بخش های رایتینگ و اسپیکینگ به روشنی توضیح داده شده و زبان آموز با تمامی نکته های آزمون تافل برای گرفتن نمره ای بالاتر با دانسته های کنونی خود آشنا گردید.

با اینهمه، شوربختانه ایشان نتوانستند به گفته های نخستین خود پیرامون 5 تا 7 ساعت در روز خواندن منابع پایبند باشند. ایشان این پیشامد را به دید و بازدید های نوروز و دیگر چالش های خانوادگی پیوند دادند. به باور من همین نکته به ناکامی ایشان به رسیدن به نمره بالای 80 انجامید. با اینهمه افزایش 14 نمره تافل در تنها 10 جلسه تست و نکته را یک کارنامه بسیار خوب ارزیابی میکنم و دیگر زبان آموزانی که پیش از این در آزمون شرکت کرده و نمره هایی همسان دریافت کرده اند میتوانند به آغاز چنین دوره هایی و دستیابی به نمره هایی در این تراز خوشبین باشند.

نمره ایشان بر پایه پیامکی که چند روز پیش برای من فرستادند در آزمون دوم اینگونه بوده است:

Reading: 23                      Writing: 19                     Speaking: 20             Listening: 18

Overall: 80

پیروز باشید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از