تاریخچه آیلتس از سال 1980

history of ieilts

آیلتس سابقه ای از نوآوری

پایه گذار اصلی آزمون آیلتس، موسسه ای به نام التس (موسسه ی ارزیابی زبان انگلیسی ELTS) می باشد که در سال 1980 معرفی شد. آزمونهای این مرکز دارای فرمتهای خلاقانه ای بود که تغییرات و پیشرفت تئوریهای یادگیری زبان را منعکس می کردند. به طور خاص ، آزمون التس (ELTS) تاثیرات زیادی از تئوریهای یادگیری زبان از جمله (Communicative language) و English for specific purposes )) پذیرفت. در حقیقت، بعد از مطرح شدن تئورهای جدید یادگیری زبان ،نگرش اساتید التس نسبت به طراحی سوالات متفاوت از قبل شد و سعی کردند که تستهای طراحی شده منعکس کننده کاربردهای زبان در زندگی واقعی و محیط آکادمیک باشد.

تحقیقات انجام گرفته توسط کنسولگری انگلیس و موسسه ی )UCLES EFLکه بعدها به مرکز ارزیابی کمبریج تغییر نام داد) و همکاری دانشگاهها و دانشکده های استرالیا(IDP) در مورد آزمون التس (ELTS)منجر به ایجاد یک نسخه ی جدید و بین المللی به نام آیلتس شد. پس سازمانهای IDP، کنسولگری انگلستان و UCLES شرکای اصلی آزمون آیلتس شدند.

آیلتس بعد از سال 1989

آیلتس برای اولین بار سال 1989 برگزار شد. از سال 1989 این آزمون دو بخش غیر تخصصی (Listening و (Speaking و تخصصی Reading) ، (Writing را در زمره سوالات خود قرار داد. در آوریل سال 1995 یک سری تغییرات در این آزمون اعمال شد. با این همه سابقه ی تغییرات و خلاقیت در آزمون، همچنان شرکای آیلتس پایبند اصول اصلی آزمون باقی مانده اند. جولای 2001 نسخه ی جدید مهارت اسپیکینگ ارائه شد. همچنین از سال 2005 معیار ارزیابی جدیدی برای مهارت رایتینگ ارائه شد. نسخه ی کامپیوتری آیلتس نیز در بعضی از مراکز از سال 2005 اجرایی شد. شما می توانید اطلاعات مورد نیاز در مورد تغییرات آیلتس را در مجموعه نقد سالیانه آیلتس و یا انتشارات سه ماهه موسسه کمبریج بدست آورید.

آزمون فعلی بسیاری از ویژگی های آزمون التس ELTS 1980را حفظ کرده است. یعنی همانطور که آزمون التس به درک مفاهیم متون و گفتارهای طولانی در مهارتهای ردینگ و لیسینیگ، ارزیابی مستقیم اسپیکینگ و همچنین استفاده ی فرمتهای مقاله نویسی در رایتینگ تاکید داشت به همین ترتیب آیلتس نیز تا حدود زیادی این چهار چوب را حفظ کرده است.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از