بورس های تحصیلی سراسر جهان

جستجو برای کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی

منابع بسیاری برای دانشجویان و دانش پژوهانی که بدنبال بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی هستند وجود دارد و سرویس هایی هم وجود دارند که برای بهره گیری از بانک اطلاعاتی آن ها به منظور یافتن این بورسیه ها و کمک هزینه ها باید پول پرداخت کنید. همچنین چنین سرویس دهندگانی گاهی “جستجوی برای کمک هزینه های دانشجویی” را بجای دانشجویان  و به نیابت از آن ها برای ایشان انجام میدهند و برای آن هزینه ای دریافت میکنند.

با اینهمه اگر زمان و منابع لازم را در اختیار داشته باشید، بیشتر این بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی را میتوانید بصورت رایگان در فضای اینترنت بیابید. وبسایت InternationalScholarships.com یکی از این منابع است که امکان انجام یک جستجوی رایگان بورس و کمک هزینه را برای دانشجویان سراسر جهان فراهم میکند و با یک جستجوی کوتاه در این وبسایت خواهید توانست به اطلاعات سودمندی دست یابید. پس زمانی را برای این کار کنار بگذارید و کار را آغا کنید تا تمامی اطلاعات لازم را بدست آورید.

آیا شرایط دریافت بورس یا کمک هزینه را دارم؟ Am I eligible for a scholarship

 اینکه بورس یا کمک هزینه های تحصیلی شامل حال شما میشود یا نه تماما به نوع بورس بستگی دارد و یک قانون کلی برای تعلق گرفتن یا نگرفتن یک کمک هزینه تحصیلی به شما وجود ندارد. پیش نیاز برخی کمک هزینه ها (1) داشتن حداقل نمره آیلتس یا تافل است و (2) برخی به ملیت و کشور مبدا متقاضی بستگی دارد. مورد دیگر (3) شرط معدل(Grade Point Average) درخواست کننده است و البته بسیاری نیز به (4) پژوهش ها و رزومه درخواست کننده بستگی خواهد داشت. کوتاه آنکه باید خودتان جستجو را آغاز کنید تا ببینید میتوانید کمک هزینه ای پیدا کنید یا خیر!

چطور درخواست کمک هزینه/بورس بدهم؟ How do I apply
درست همسان با تعلق گرفتن یا نگرفتن یک کمک هزینه، چگونگی اقدام کردن و درخواست برای آن نیز یکسان نیست. درحالیکه برخی بورسیه ها نیازمند یک برگه درخواست کامل هستند، در برخی دیگر باید یک نمونه ار کامل فرستاده شود یا باید برخی مطالعات و پژوهش ها را در یک حوزه مشخص انجام دهید. اگر کمک هزینه ای را پیدا کردید که با شرایط شما همخوانی دارد و واجد شرایط هستید، با مدیر یا مسئول اعتبارات(Award Administrator) تماس بگیرید. تمامی نتایج جستجویی که در وبسایت جستجوگر بالا ارائه میشود اطلاعات تمای با مسئول اعتبارات بورس را در دسترس شما قرار میدهند.

اطلاعات بیشتر را در اینجا ببیند:

http://www.internationalscholarships.com/

 جستجوی خود برای یافتن بورسیه های احتمای را در این نشانی آغاز کنید:

http://www.internationalstudent.com/scholarships/search/

در اینجا اطلاعاتی همچون حوزه تحصیلی خود، محل دانش پژوهی و کشور خود را وارد کرده و نتایج بدست آمده را مرور خواهید کرد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از