بهترین کلاس آیلتس

The Best IELTS Classدر اینجا کوشش میکنیم به برخی از ویژگی های بهترین کلاس آیلتس و همچنین مکالمه زبان انگلیسی بپردازیم. این ویژگی ها در واقع سنجه ها و شاخص هایی هستند که کوشش میکنیم در آموزشی که توسط گروه آموزشی ما پیشکش زبان آموزان میشود بازتاب داشته باشد.

چه سنجه(معیار) هایی را باید در جستجوی بهترین کلاس آیلتس در نگر داشت؟

1. استاد با پیشینه کافی آموزش و تدریس

مدرسانی که کمتر از 1000 ساعت پیشینه تدریس زبان انگلیسی و/یا آیلتس را دارند نمیتوانند در گروه بهترین ها جای داشته باشند. به این معنا که ممکن است در برابر شرایطی قرار گیرند که مدیریت کردن آن برای ایشان بسیار دشوار بوده و بازتاب مستقیمی بر کارکرد و نمره نهایی زبان آموزان داشته باشد.

2. داشتن مدرک آیلتس دست کم 7 آیلتس یا 80 تافل

استاد یا مدرس آیلتس یا تافل که خود مدرک قابل ارائه ندارد و علاقه ای هم به شرکت در این آزمون ها ندارد نمیتواند ادعای بهترین بودن داشته باشد. اگر بدنبال بهترین کلاس آیلتس هستید حتما از استاد یا آموزشگاه در این باره پرس و جو کنید. گرچه ممکن است کسانی به سادگی در این زمینه از گفتن حقیقت شانه خالی کنند، دست کم میتوانید با نگاهی به مدرک دریافتی ایشان از این باره آگاهی یابید.

3. در دسترس بودن نمره زبان آموزان دوره های پیشین

یکی دیگر از بهترین سنجه ها برای آگاهی از چند و چون شیوه آموزشی و تدریس یک استاد آیلتس میتواند کارکرد زبان آموزان پیشین ایشان باشد. خردمندانه نیست که بهترین کلاس آیلتس در دوره های پیشین حتی به یک نمره 7 آیلتس آکادمیک یا جنرانی نینجامیده باشد. اگر هیچ سابقه و پیشینه ای از زبان آموزان دوره های پیشین در دسترس نیست، نمیتوان به آن کلاس نام بهترین داد.

4. تعداد 1 یا نهایتا 2 زبان آموز در کلاس

زبان آموزان کلاس های مکالمه و همچنین زبان آموزان کلاس های آیلتس و تافل باید توانایی پیش کشیدن بسیاری از پرسش های شخصی را داشته و در این مورد آزادی کامل داشته باشند. کلاسی که بیش از 1 یا نهایتا 2 زبان آموز در آن شرکت دارد نمیتواند بهترین کلاس برای زبان آموزان باشد چرا که همیشه بخشی از زمان کلاس برای دیگران سپری شده و ناپرسیده ها و ناگفته های بسیاری در آن کلاس به چشم خواهد خورد.

5. شهریه کلاسی دادورانه(منصفانه)

کلاسی که شهریه آن بسیار بالا و یا بسیار پایین است هرگز کلاس خوبی نخواهد بود. یک استاد حرفه ای دارای سابقه و مدرک آیلتس خوب(نمره 7 به بالا) با دستمزد بسیار پایین کار نمیکند و کسانی که بدنبال شهریه های بسیار بالا هستند بیشتر بر جنبه مالی پافشاری دارند تا جنبه آموزشی. در این زمینه باید یادآور شد آموزشگاه ها بیش از 80% یا حتی 90% شهریه پرداختی زبان آموزان را به خود اختصاص میدهند و به باور ما مدرسانی که قربانی این خط و مشی ها هستند هرگز نمیتوانند بهترین های حوزه کاری خود باشند.

6. بهره گیری از منابع استاندارد و سودمند

استاد ها و آموزشگاه هایی که از منابع مناسب و استاندارد بهره نمیگیرند در واقع با این منابع هیچگونه آشنایی ندارند و این به سادگی نشان دهنده پایین بودن سطح خدماتی آموزشی ارائه شده از سوی ایشان است. بهترین منابع آیلتس یا تافل را میتوانید با یک جستجوی اینترنتی در بخش فارسی یا انگلیسی اینترنت بیابید و با منابع به کار گرفته شده در آموزشگاه یا توسط مدرس خود همسنجی نمایید.

چه سنجه هایی را نباید در جستجوی بهترین کلاس آیلتس در نگر داشت؟

در مسیر جستجوی بهترین کلاس ها یا مدرسان آیلتس و تافل و همچنین زبان انگلیسی باید به سنجه ها و معیارهایی که معمولا با نادرست توسط برخی از علاقمندان دنبال میشوند نیز توجه کامل داشت چرا که این ها عواملی هستند که معمولا پیوند مستقیمی با کارکرد استاد مربوطه در کلاس درس نداشته و تنها مورد سوء استفاده برخی فعالین در این حوزه قرار میگیرند. فهرست زیر برخی از این مورد ها را نشان میدهند.

1. بزرگ بودن نام آموزشگاه یا استاد

بزرگ بودن نام به ویژه نام آموزشگاه نه بازتابی از بهتر بودن کارکرد آموزشی بلکه نشان دهنده میزان سرمایه گذاری و پول هزینه شده بر روی آن نام است. اگر نامی به گوش شما آشناست بی گمان باشید 99% بدلیل میلیون ها تومان پولی است که هزینه آن نام شده و شاید 1% بدلیل کارکرد بهتر آن آموزشگاه یا احتمالا استاد مربوطه باشد. بسیاری بر این باورند رفتارهای واروی آنچه در حوزه آموزش و فرهنگ انتظار میرود بیش از همه از مدرسانی دیده میشود که دستمزد های نامتعارف و نام های بزرگی دارند که همگی در زمینه کلاس های کنکور با آن ها آشنا هستیم. بنابراین تنها چیزی که نباید یکراست به دنبال آن رفت نام بزرگ به ویژه یک آموزشگاه و یا یک استاد است.

2. پاسپورت آمریکایی/کانادایی و اصطلاحا Native بودن مدرس

برخی از مدرسان با ارائه آگهی هایی موضوع داشتن پاسپورت کانادایی/آمریکایی و بومی یا Native بودن یک استاد را برای انگیزاندن زبان آموزان مطرح میکنند. گرچه بومی بودن، داشتن گذرنامه کشورهای انگلیسی زبان و یا تجربه سال ها زندگی مانعی بر سر راه رسیدن به سطح بالایی از دانش و مهارت به کار گیری زبان انگلیسی و حتی آموزش این زبان در سطح های گوناگون نیست، این شاخص ها به هیچ عنوان برابر با برتری یک مدرس در سنجش با دیگر مدرسان نخواهد بود به ویژه اگر مدرس مورد نظر در کلاس های گروهی به تدریس مشغول باشد. شاخصی که هزاران بار از زندگی در کشورهای انگلیسی زبان یا داشتن یک پاسپورت بیگانه میتواند بازتاب مهارت در زبان انگلیسی باشد، نمره بالا در یکی از دو آزمون آیلتس یا تافل(8 آیلتس 110 تافل) است.

3. تالیف و انتشار کتاب توسط مدرس

دیگر عاملی که برخی از مدرسان کوشش میکند خود را به وسیله آن در بازار رقابت مطرح نمایند اشاره به پیشینه گردآوری و انتشار کتاب در زمینه زبان انگلیسی است. در این زمینه نیز باید هوشیارانه عمل کرد چرا که در داخل کشور امکان انتشار کتاب برای تمامی کسانی که در زمینه های گوناگون سخن تازه ای برای گفتن داشته باشند به دلایل مختلف وجود ندارد و از آن گذشته بجز درصد بسیار کوچکی از کتاب هایی که در هر 10 سال در زمینه زبان انگلیسی منتشر میشود، نه تنها سخن تازه ای به میان نمی آید، بلکه بر بهترین حالت شوربختانه رونویسی از یکی از کارهای منتشر شده به زبان انگلیسی است و با هدفی بجز هدایت زبان آموزان و بدون روح آموزشی و با حالت و نگاه “بازاری” انجام میشود و زبان آموزان نباید صاحبان کتاب های بازار کتاب را با اندیشمندان و دلسوزان حوزه آموزش همسان بپندارند.

4. تدریس در دانشگاه

امروزه به دلایل گوناگون و از آن میان “دستمزد” پرداختی به فرهنگیان، بسیاری از صاحبان اندیشه و دانشمندان حوزه های گوناگون را سرگرم آموزش در دانشگاه ها نخواهید یافت. در این سخن کوتاه در این زمینه بدنبال موشکافی نیستیم ولی باید توجه داشت همانند مورد پیشین باید کاملا آگاهانه عمل کرده و عنوان “استاد دانشگاه بودن” را از میان عامل های تعیین کننده در گزینش بهترین های تدریس زبان یا بهترین کلاس های آیلتس کنار بگذارید تا دستاورد های بهتری داشته باشید. به ویژه در زمینه بهترین های آیلتس که احتمالا باید اگزمینر ها و دارندگان نمره 9 آیلتس هستند، احتمالا هیچ استاد دانشگاه فعالی را نخواهید یافت.

 بیشتر بخوانید:

سریع ترین راه گرفتن آیلتس

بهترین استاد خصوصی آیلتس

بهترین مدرس آیلتس

کلاس های آنلاین آیلتس

بهترین منابع برای آیلتس بالای ۷

راه گرفتن نمره ۷ آیلتس در هر ۴ مهارت

۲٫۸میلیون تومان هزینه ناکامی در ۴ آزمون آیلتس

۹ ویژگی بهترین استاد آیلتس

بدترین اشتباه در انتخاب بهترین استاد آیلتس

فهرست مدرسان دارای مدرک آیلتس

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از