بهترین منبع واژگان دشوار آیلتس

Merriam Webster Vocabulary Builder

آشنایی با بهترین منابع برای بخش لغات آیلتس و تافل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که آموختن و فراگیری درست واژگان ضروری آیلتس و تافل نقش تعیین کننده ای در موفقیت در تمامی 4 مهارت اصلی این آزمون(Reading, Listening, Writing, Speaking) دارند. پیش از این درباره چندین کتاب و جزوه خوب برای آشنایی و دانلود در زمینه لغات ضروری آیلتس و تافل صحبت کردیم که در بخش دانلود های همین سایت در دسترس هستند. همچنین در بخش معرفی فهرست بهترین منابع آیلتس نیز بسیاری از کتاب های خوب و مناسب را معرفی کردیم.

.

در اینجا به معرفی یک منبع تازه و کاملا حرفه ای با ویژگی های کاملا متفاوت با نام  Merriam-Webster’s Vocabulary Builder نوشته Mary W. Cornog میپردازیم.

.

برتری این کتاب در چیست؟

این کتاب در چندین گفتار به شناساندن ریشه های یونانی، رومی و آلمانی بسیاری از واژگان دشوار و آکادمیک زبان انگلیسی پرداخته و تمامی این واژگان کم و بیش پرکابرد را بهمراه مثال هایی بسیار مناسب و ساده فهم عنوان میکند. شاید یکی از مهمترین برتری های این کتاب در سنجش با دیگر کتاب ها همین مثال های خوب و کاربردی آن باشد. برتری دیگر در چینش واژگان  و گروهبندی هوشمندانه آن ها برپایه ریشه هاست که فرایند یادگیری را برای زبان آموز بسیار ساده میکند.

یکی از کاستی های این کتاب شاید نبود تمرین های کافی برای لغات باشد که این نکته به کار گیری از یک دیکشنری خوب را برای تمرین واژگان این کتاب ضروری خواهد کرد.

.

Vocabulary Builder برای چه کسانی سودمند است؟

سطح نسبتا بالای لغات این کتاب و حجم بالای واژگان پیشنهاد شده در آن (3000 واژه دشوار) بسیار مناسب زبان آموزانی است که بدنبال نمره بالای 7 آیلتس آکادمیک و جنرال و یا نمره بالای 100 تافل هستند. همچنین استاد ها و مدرسان حرفه ای آیلتس و تافل هم میتوانند از این کتاب چالش برانگیز و مثال های سودمند آن بهره بگیرند.

بنابراین اگر بدنبال نمره آیلتس آکادمیک 8 به ویژه در بخش ریدینگ هستید این کتاب برای شما یک معدن طلا خواهد بود. پیشنهاد میکنیم این کتاب را بهمراه برخی جزوه هایی که دربرگیرنده لغات بسیار سخت برای آیلتس و تافل هستند دنبال کنید. این جزوه ها را میتوانید در بخش دانلود همین وبسایت و البته در بخش انگلیسی زبان اینترنت جستجو کرده و بیابید.

.

Vocabulary Builder برای چه کسانی سودمند نیست؟

باید توجه داشت با وجود برتری های بسیار این کتاب، حجم بالای آن (بیش از 500 صفحه در 24 گفتار) باعث میشود زبان آموزانی که بدنبال تقویت سریع لغات ضروری هستند و زمان اندکی برای رسیدن به آزمون دارند نتوانند از این کتاب آنطور که شایسته است بهره بگیرند.

زمان اندک برای آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال و همچنین آزمون تافل در کلاس های آموزشگاهی برابر با 1 سال، در دوره های خودخوان برابر 2 سال و در دوره های خصوصی با استاد های حرفه ای برابر 3 ماه است. بنابراین اگر با توجه به سیستم برنامه ریزی و کلاس های خود کمتر از زمان های یاد شده تا زمان امتحان آیلتس یا تافل وقت دارید، احتمالا این کتاب برای شما سودمند نخواهد بود و باید در جستجوی کتاب های ساده تر که در آغاز همین نوشته به آن ها اشاره شد باشید.

همچنین به یاد داشته باشید اگر نمره مورد نظر شما نمره 6 آیلتس آکادمیک یا جنرال است این کتاب احتمالا برای شما سنگین است و آن را در نیمه راه رها خواهید کرد. اگر در سطح پایین تر از نمره 6 آیلتس یا 80 تافل هستید خواندن این کتاب را آغاز نکرده و این کار را به زمانی پس از برگزاری آزمون موکول کنید.

.

کتاب های لغت مناسب برای زبان آموزان سطح های پایه تا پیشرفته

اگر در سطح بسیار پایینی از زبان انگلیسی هستید(پایین تر از سطح کتاب های زبان دبیرستان)، میتوانید کتاب Oxford Wrordskills Basic را آغاز کنید. اگر از این سطح بالاتر هستید و پیش از این در کلاس های مختلف زبان انگلیسی شرکت کرده و تا سطح میانی پیش رفته اید میتوانید همین کتاب را در سطح میانی یا Oxford Wordskills Intermediate آغاز کنید.

Oxford Wordskills

همچنین کتاب های Vocabulary in Use در سه سطح آغازین، میانی و پیشرفته هم میتوانند به همین اندازه سودمند باشد. با اینهمه دقت داشته باشید شیوه آموختن لغات به اندازه منابع با اهمیت است. از حفظ کردن برابر های فارسی دوری کنید و کوشش کنید واژه ها را در جمله های مربوطه و مثال های مناسب و از یک فرهنگ لغت استاندارد بیاموزید.

Vocabulary in Use

American Wordpower Dictionary

دیدگاه ها

9
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
6 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
2 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
فرشید

با سلام، من نسخه چاپی این کتاب ارزشمند رو هیچ کجا پیدا نکردم. میشه راهنمایی بفرمایید؟

يگانه

استاد گرامي ايا امكان دارد كتاب merriam webster vocabulary builder را براي دانلود قرار دهيد با تشكر

حميد

استاد گرامي من درخواندن كتاب اكسفورد اكسيل در سطح پيشرفته مشكل دارم لغاتش را فراموش مي كنم و نمي توانم در گفتگو هايم استفاده كنم به نظر شما چه كنم؟