بهترین مدرس تافل

The Best TOEFL Tutorبهترین مدرس تافل کیست؟

پیش از هر چیز باید گفت مدرس یا استاد خوب تافل یا “بهترین استاد تافل” برای زبان آموزان گوناگون افرادی مختلف خواهند بود و یک فرد خاص احتمالا نمیتواند برای تمامی زبان آموزان بهترین استاد باشد. همچنین اگر از شیوه آموزشگاهی و کلاس های گروهی بدنبال یافتن مدرس تافل باشید باید گفت از دیدگاه موسسات و آموزشگاه های تافل نیز تعریف “بهترین مدرس تافل” چیزی کاملا متفاوت است و این امر میتواند نتیجه جستجوهای شما را کاملا دگرگون نماید.

با اینهمه ویژگی هایی را برای بهترین مدرس تافل در تهران بر میشمریم و مطمئن هستیم این گروه از استاد ها با شیوه تدریس خصوصی بعنوان پربازده ترین راهکار آموزشی میتوانند بسیاری از زبان آموزان را تا رسیدن به نمره هایی درخشان راهنمایی نمایند. این ویژگی ها دربرگیرنده موارد زیر هستند:

تعادل در کلاس

 اولین و مهمترین ویژگی یک مدرس تافل خوب برقراری تعادل بین زمان مکالمه و گوش دادن هست. یعنی زبان آموز نه تنها بایستی فرصت تمرین مطالب بلکه فرصت یادگیری از مدرس تافل را در هر چهار مهارت اسپیکینگ،رایتینگ، ریدینگ و لیسینینگ داشته باشد. بسیاری از زبان آموز از صحبت کردن بیش از اندازه استاد در کلاس یا حتی خودنمایی ایشان بجای تمرکز بر نیاز های زبان آموز میگویند. این تعادل یکی از کلیدی ترین مسائل به ویژه در روش پربازده تدریس خصوص میباشد.

شناسایی کاستی ها

 دوم اینکه یک مدرس تافل باید ضمن آگاه سازی شما از نقاط قوت و ضعفتان شما را درمقابله با چالش ها و مشکلات تشویق کند. غالبا اکثر متقاضیان تافل در یک یا دو بخش از مهارتهای اصلی احساس ضعف می کنند این وظیفه ی مدرس تافل هست که نقاط ضعف را شناسایی و روی آنها متمرکز شود. اگر نقاط ضعف زبان آموز شناسایی نشود یا برای رفع آن چاره اندیشی نشود، ایشان هرگز به نمره بالای در آزمون دست نخواهد یافت و شانس رها شدن دوره آموزشی از سوی زبان آموز بسیار بالاتر خواهد بود.

توانایی های روانشناختی

سوم آنکه مدرس تافل کسی است که در طول تدریس از هر دو عضو مغز و قلب خود استفاده می کند. درک وهمدردی با متقاضیان تافل در زمان نامیدی، عصبانیت و عدم تمرکز بسیار فاکتور مهمی است. تافل می تواند همراه با استرس و فشار زیادی باشد بنابراین یک مدرس تافل خصوصی تافل حرفه ای بایستی این موارد را مورد بحث قرار داده و حل و فصل کند.

دانش کافی و داشتن مدرک تافل

از ویژگی های اصلی یک مدرس تافل خصوصی تافل خوب داشتن دانش کافی و احاطه به موضوع می باشد. در واقع، مدرس تافلی که از دانش کافی برخوردار نباشد نمی تواند به درستی مطلب را آموزش دهد. بنابراین، لزوما تنها بلد بودن انگلیسی یا تدریس عمومی از یک مدرس زبان، مدرس خوب تافل نمی سازد. خود مدرس بایستی آزمون تافل را تجربه و ترفندها و روشهای تست زنی را آموزش دهد. البته ، سابقه ی تدریس چند ساله ی یک مدرس تافل نیز امتیاز بزرگی برای یک مدرس محسوب می شود. شاید یکی از بهترین شاخص ها داشتن مدرک با نمره قابل قبول باشد. مدرسی که خود از برگزای آزمون هراس دارد یا هرگز آزمون تافل را برگزار نکرده احتمالا نمیتواند در برابر استادی که نمره 100 یا بالاتر تافل دارد گزینه بهتری باشد.

روش تدریس

 همچنین روشهای تدریس مطالب تافل بسیار مهم است. برای مثال، یک مدرس تافل خوب بایستی بهترین روش تدریس و طرح درس ها را در دستور کار قرار داده و به اندازه ی کافی در پذیرش اشتباه خود صداقت داشته باشد. اگر به اشتباه مطلبی را ارائه داد بایستی شجاعت لازم برای پذیرش اشتباه را داشته و درست کند.

احترام به دیدگاه زبان آموزان

 مدرس تافل خوب بایستی به شخصیت فرد فرد متقاضیان تافل احترام بگذارد. متقاضیان تافل نباید بر حسب سبک تفکرات یا هر رابطه ی دیگر گروه بندی شوند. یک مدرس تافل خوب تافل بایستی ویژگی های منحصر به فرد هر دانش آموز را شناسایی و به آنها در یادگیری مطالب کمک کند.

تک شغله بودن

یکی از چالش های بزرگ امروز در حوزه آموزش زبان انگلیسی دستمزد پایین استاد های زبان و مدرسان آیلتس و تافل است به گونه ای که شوربختانه ایشان باید با اختیار کردن یک شغل دیگر بدنبال رفع نیازهای اولیه زندگی خود باشند. ناگفته آشکار است که این گروه از استاد ها هرگز زمانی برای به روز کردن خود یا حتی مرور دانسته های پیشین نداشته و زبان آموزان نخواهند توانست در آزمون های دشواری همانند آیلتس و تافل به نمره مورد نظر خود برسند. بسیاری از زبان آموزانی که با این گروه از آموزگاران کار را آغاز میکنند، پس از چند ماه برنامه درسی خود را رها کرده و با تمرکز بیشتر بر روی رزومه یا پیشینه کاری و آموزشی استاد بدنبال یافتن مدرسانی حرفه ای تر خواهند بود.

تاثیر کلاس و نتیجه نهایی آزمون

 در نهایت شما بایستی نسبت به مدرس تافل و مطلبی که ارائه می کند حس اعتماد و راحتی داشته باشید، با داشتن این موارد می توان نتیجه گرفت یک مدرس تافل خوب تافل را در اختیار دارید. راه تشخیص یک مدرس تافل خوب تافل توجه به نمرات تستهای تمرینی قبل و بعد از برگزاری کلاس با مدرس خصوصی تافل است. شاید نمره نهایی زبان آموز یکی از بهترین سنجه ها برای داوری درباره یک مدرس تافل باشد؛ دست کم در دراز مدت احتمالا اینگونه خواهد بود.

دسترسی به بانکی از نمره زبان آموزان پیشین

 یکی از رویدادهایی که به تازگی در بخش فارسی اینترنت خودنمایی میکند، پدیدار شدن کارنامه زبان آموزان دوره های پیشین برخی از استاد های حرفه آیلتس و تافل است. ایشان، به حق، برای اطمینان دادن به زبان آموزان دوره های تازه و برای اثبات توانایی خود در رساندن ایشان به نمره های خوب آزمون چنین کارنامه هایی را در وبسایت های شخصی یا آموزشی در دسترس همگام قرار داده اند.

بیشتر بخوانید:

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های فشرده آیلتس و تافل و مکالمه زبان انگلیسی

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های تضمینی آیلتس و تافل

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

پیشینه آموزشی و حرفه ای مهندس ابوالقاسمی و خانم امیدی

دوره فشرده ۱ تا ۳ ماهه آیلتس تافل مکالمه

دیدگاه ها

Comments are closed.