بهترین راه برای تعیین سطح زبان انگلیسی؟

English Level Placement

آگاهی از سطح واقعی زبان انگلیسی نخستین گام برای رسیدن به مراحل بالاتر و نهایتا یک نمره خوب در آزمون آیلتس یا تافل است. تعیین سطح زبان انگلیسی معمولا کار ساده ای نبوده و تا اندازه زیادی در آموزشگاه های ایران حالت نظری و سلیقه ای دارد و از این رو سطح پیشرفته یک آموزشگاه ممکن است با سطح میانی آموزشگاهی دیگر برابری کند!

اما برای زبان آموزانی که هدف آن ها شرکت در آزمون های مهمی مثل آیلتس یا تافل است، تعیین سطح درست و دقیق بسیار ارزشمند است چرا که پایه تمامی برنامه ریزی های بعدی ایشان خواهد بود. در زیر کوشش میکنیم بهترین راه ها را برای انجام فرایند تعیین سطح به شما معرفی کنیم:

1. آزمون های آزمایشی یا آزمون های واقعی آیلتس و تافل

بدون شک شرکت در آزمون های واقعی آیلتس و تافل دقیق ترین براورد سطح زبان انگلیسی زبان آموز را به ایشان نشان خواهد داد. آزمون های آزمایشی هم در عین ارزان بودن تقریبا به همان اندازه دقت دارند. اگر بدنبال براورد درستی از سطح زبان خود و برنامه ریزی برای رسیدن به نمره های بالاتر هستید میتوانید در آزمون های آزمایشی آیلتس یا تافل شرکت کنید تا پیشرفت خود را با دقت بررسی کنید.

لینک موسسات برگزار کننده آزمون های آزمایشی آیلتس تافل

2. وبسایت های مرجع

 اگر به هر دلیل امکان شرکت در آزمون های آزمایشی یا واقعی آیلتس و تافل را ندارید میتوانید با شرکت در برخی آزمون های آنلاین که برخی وبسایت های مرجع آن ها را ارائه میکنند براوردی از سطح زبان خود پیدا کنید. در زیر چند مورد از این وبسایت ها فهرست شده است. توضیح نمره ای که در این آزمون ها بدست می آورید در همان صفحه نوشته شده است.

http://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/adult-learners

http://englishenglish.com/englishtest.htm

http://www.lang.ox.ac.uk/courses/tst_placement_english.html

3. استاد های مجرب یا آموزشگاه ها

در نهایت اگر به آموزشگاه یا استادی مجرب دسترسی دارید میتوانید از ایشان بخواهید شما را تعیین سطح نمایند. متاسفانه در این روش مساله سلیقه و دیدگاه های نظری نقش چشمگیری در تعیین سطح شخص دارد ولی اگر دو روش قبلی پاسخگوی نیاز شما نیست میتوانید از این روش بهره بگیرید.

دیدگاه ها

Comments are closed.